Jump to content



Πρόβλημα με shut down


Recommended Posts

Παίδες,

απο χθες ο υπολογιστής δεν σβήνει. Μαυριζει οθόνη και πληκτρολόγιο, ο σκληρός μένει αναμμένος(λαμπάκι) και οι ανεμιστήρες συνεχίζουν.

Αρχικά έσβησε με το κουμπί του τροφοδοτικού. Λίγα δευτερόλεπτα μετά επαναφέροντας το κουμπί άναψε μόνος του. Σήμερα επαναφέροντας το κουμπί παρέμεινε κλειστός και άναψε όταν πάτησα το κουμπί εκκίνησης.

τι έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια απο τα ίδια φίλε σε λαπτοπ.Πέρασα windows 8.1 πριν λίγες ημέρες και μου κάνει ακριβώς το ίδιο.Μαυρίζει η οθόνη,λαμπάκια αναμμένα και δεν απενεργοποιείται!!!Δοκίμασα κάποιες ιδέες που βρήκα στο ίντερνετ αλλά τίποτα.

Πριν με windows 7,κανένα πρόβλημα!

Όποιος έχει καμιά ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

τα windows 8.1 είναι διαφορετικά στο shutdown απο τα 7. Στα 8.1 σβήνει η οθόνη πριν σβήσει ο υπολογιστής για να σου δώσει το placebo effect οτι σβήνει ποιο γρήγορα. Ίσως κάποιο πρόγραμμα σου κολάει στα 8.1 και δεν τερματίζει όταν προσπαθείς να το κάνεις shutdown. Αν είχες 7 θα έβλεπες στην οθόνη το "Τερματισμός λειτουργίας" και θα ήταν κολημένο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Drivers έχω βάλει αυτούς που έχει στο site η acer(5920G)για windows 7.Δεν έχει για 8.

Αυτό υποψιάζομαι και εγώ,κάτι γίνεται με κάποιο πρόγραμμα/driver.

Ελάχιστες φορές κάνει το εξής:Πατάω τερματισμό,μαυρίζει η οθόνη κτλ και ενώ δείχνει να κολλάει,όπως τις περισσότερες φορές,μετά απο λίγο το power button απο μπλέ γίνεται πορτοκαλί,αναβοσβήνει 2-3 φορές και κλείνει κανονικά!!!

Γενικά με windows 8.1 δουλέυει άψογα! το συγκεκριμένο λαπτοπ(είναι παλιό).Μόνο αυτό το χαζό κάνει.

Το μάμησα το θέμα του παιδιού,συγνώμη.:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.