Jump to content



λαπτοπ αργεί υπερβολικά στο ιντερνετ


bilya

Recommended Posts

αγόρασα αυτό το λάπτοπ HP 255 G2 Laptop - HP Store UK και ενώ παίζει ταινίες bluerip με hdmi και δεν κολλάει όλα γρήγορα(σε λογικά πλαίσια πάντα) στο ιντερνετ με τον chrome σέρνεται έχει ιδέα κανείς πως μπορεί να διορθωθεί αυτό???

Link to comment
Share on other sites

forthnet ενσύρματο και ασύρματο μικρή διαφορά και συγχρονίζω στα 19 ....... [MENTION=3559]Oric[/MENTION] είναι αργός αλλά εκεί που θα πρεπε να κολλάει λόγω υπερβολικού redarismatos είναι στις ταινίες που δεν το κάνει...και απλά λέω μήπως υπάρχει τρόπος να μην τραβάει τόσο πολύ cpu ο browser (είναι απίστευτο ο ie να τρέχει πολύ πιο γρήγορα από τον chrome :()

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο αύριο κλείνω μια βδομάδα αγοράς από eshop υπάρχει τρόπος επιστροφής

ναι, εχεις 14 μερες δικαιωμα επιστροφης χωρις να δωσεις αναφορα το γιατι εφ οσον εχεις τα κουτια του κτλ χωρις φθορες

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=30805]Nick74[/MENTION] ναι το διάβασα αυτό και πήρα και τηλ. και μου είπαν για 30% μείωση της αξίας....στο μαγαζί μπορείς να μου δώσεις οδηγίες σε πμ τι να τους πω αν ξέρεις ώστε να πάρω όλο το ποσό???

Link to comment
Share on other sites

@Nick74 ναι το διάβασα αυτό και πήρα και τηλ. και μου είπαν για 30% μείωση της αξίας....στο μαγαζί μπορείς να μου δώσεις οδηγίες σε πμ τι να τους πω αν ξέρεις ώστε να πάρω όλο το ποσό???

αν το εχεις αθικτο (εννοω κουτια κτλ) -οι ζελατινες δεν παιζουν ρολο φυσικα, αλλα να μην εχει σχισιματα το κουτι- μπορεις να τους το στειλεις και να απαιτησεις το 100% (οκ λογικα πιστοτικο για να παρεις αλλο).

Καπου εδω μεσα εχει τους νομους προστασιας καταναλωτη, επισεις μπορεις να παρεις τηλ σε ινκα

Link to comment
Share on other sites

Ώπα θα ξεχάσουμε αυτά που ξέρουμε! Ο επεξεργαστής του δεν είναι αρκετός για Internet browsing, αυτό λέμε?

πεστα ντε, τελευταια ακουω πολυ τετοιες θεωριες που ηδη αρχιζει ο chrome να μπαινει στο μυαλο μου ως προγραμμα απαιτησεων τυπου solidworks (τουλαχιστο) η adobe premiere :hehe:

Ξερεις, να ρωταει κανας γνωστος για το τι μηχανημα θα φτιαξει και αντι η ερωτηση να αφορα αν θα τρεχει games η κανα βαρυ προγραμμα να ειναι πλεον : "θες και ιντερνετ?" :hehe: κι αν η απαντηση ειναι ναι, αρχιζουμε με εναν extreme επεξεργαστη, 64 gb 3000Mhz ram και τελειωνουμε με quad sli 780 ti για να μπορει να ανταποκρινεται σωστα ο chrome και να μη λαγκαρει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πέρα απο την πλάκα λέτε να βάλω βγάλω το chrome και μετά να συνεχίσω με διαδικασία επιστροφής και εμένα κουλό μου φαίνεται να τρέχει χωρίς πρόβλημα ταινίες bluerip

(μέσω hdmi σε 40αρα οθόνη) και να μην μπορεί να φορτώσει 3 σελίδες στο chrome

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω την αποψη μου , χωρις να ειμαι βεβαιος

το λαπτοπ εχει εναν αργο δισκο στις 5400 στροφες

η cache του chrome μπαινει στον δισκο πριν γινει αναπαραγωγη

ΑΡΑ

καποιο antivirus η κανα defender σκιζεται να διαβαζει τα δεδομενα , με αποτελεσμα τα τιγκαρει ο CPU αλλα και ο δισκος - προφανος

(το λεω επιδη και εγω , οταν μεταφερω αρχεια απο τον σκληρο στον εξωτερικο, το chrome αρχιζει και κολλαει)

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

το λαπτοπ μου με dual core @1.4 2gb ram ddr2 ενω παλια μπορουσα να δω youtube , τωρα δυσκολευεται..σε browsing ομως μια χαρα..(τρωει καποια κολληματα βεβαια)

αλλα ειναι και πιο παλιος απο core 2 duo.Ειναι παλιος δλδ.

σε σχεση με τον παραπανω AMD , δε γνωριζω τις διαφορες.Για να βλεπω ddr3 εικαζω θα ειναι πολυ καλυτερος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.