Jump to content



Windows


johnjohn7

Recommended Posts

Καλημέρα, εχω ενα PC σπιτι μου που το εφτιαξα απο παρτσαλια,

εχει 2gb ram dualcore sta 3,2gz kai mia m/b gigabyte 775 με ενσωματωμενη vga και ενα 450w PSU...

τι windows να βαλω???

ψαχνω να βαλω windows 7 dark εχετε να προτεινετε κατι?

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις και δευτερο pc και αυτο το θες απλα για να κανεις την πλακα σου ιδανικο θα ηταν να μη βαλεις windows αλλα linux

Καλημερα, Linux ειναι μια πολυ καλη ιδεα αλλα θελω να βαλω ενα game και δεν παιζει στο Linux...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... Τωρα εχω windows 7 pro 32bit και δεν παει πολυ καλα, αν βαλω τα ultimate αυτα ππου λες θα ειναι καλυτερα??

Defrag, τσεκάρισμα με κανένα antivirus/malwarebytes μήπως έχουν εγκατασταθεί μισή ντουζίνα διαφημιστικά ή σου έχουν κάτσει τίποτα Malwares/viruses που σου τρώνε resourses, το swap fixed size και όχι μεταβλητό και αν υπάρχει δεύτερος δίσκος (δεύτερος δίσκος όχι δεύτερο partition) τότε βάζεις swap ΜΟΝΟ στον δεύτερο δίσκο, όχι αυτόν των windows.

Το Ultimate, Dark, turbo, super, whatever δεν αλλάζει τα specs του PC. Θα τρέχει ίσως καλύτερα στην αρχή μιας και η εγκατάσταση θα είναι φρέσκια και χωρίς πολλά φρου φρου και αρώματα, σε βάθος χρόνου όμως θα καταλήξει όπως η τορινή σου.

Link to comment
Share on other sites

Defrag, τσεκάρισμα με κανένα antivirus/malwarebytes μήπως έχουν εγκατασταθεί μισή ντουζίνα διαφημιστικά ή σου έχουν κάτσει τίποτα Malwares/viruses που σου τρώνε resourses, το swap fixed size και όχι μεταβλητό και αν υπάρχει δεύτερος δίσκος (δεύτερος δίσκος όχι δεύτερο partition) τότε βάζεις swap ΜΟΝΟ στον δεύτερο δίσκο, όχι αυτόν των windows.

Το Ultimate, Dark, turbo, super, whatever δεν αλλάζει τα specs του PC. Θα τρέχει ίσως καλύτερα στην αρχή μιας και η εγκατάσταση θα είναι φρέσκια και χωρίς πολλά φρου φρου και αρώματα, σε βάθος χρόνου όμως θα καταλήξει όπως η τορινή σου.

2 μερες που εχω κανει εγκατασταση και απο την αρχη δεν παει καλα, εκανα chkdsk και εβαλα και τον δισκο σε διαγνωστικο βγηκε οκ... Ελεγα μπας και ετρεχαν καλυτερα αυτα... Antivirus ειχα βαλει "microsoft essential" γιατι τvρα το εβγαλα να δω πως θα παει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.