Jump to content



ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ σχεδιασμένοι να χαλάνε.


manos_ir

Recommended Posts

@astrolabos,  πιστεψε με , απο του εμποριου οι EPSON ειναι πολυ καλυτεροι απο canon / hp  μπλα μπλα...για ΟΚΙ δε γνωριζω..
 

@Peter Parker, Εχω κανει 1,5 χρονο δοκιμες απο ebay και απο διαφορετικα μελανια απο ολο το ebay.Επισης και Ελληνικα.Τωρα αν αυτος ειναι ΕΝΑΣ στους 1000 μπραβο του.Αλλα αυτο δε μου λεει κατι.Μετα απο πολλα λεφτα και απειρες ωρες δοκιμες , κατεληξα σε original μελανια και χαρτι.αν εσυ συμβιβαζεσαι με τα υπολοιπα καλως.

@kabana, Το να σου φτιαξω ενα color profile αναλογα το μελανι και να στο βγαλω ΙΔΙΟ με το original Οταν θα βγει απο εκτυπωτη σε σχεση με το original δε εχει σχεση.
Σαφως και συνεχιζω να υποστηριζω αυτο που λεω.
ελα σπιτι μου να σου δειξω φωτογραφιες απο ολες τις δοκιμες χαρτιων /μελανιων που εχω κανει και τις εχω κρατησει σε ντουλαπες μεσα.
και ΑΥΤΕΣ εχουν ξεβαψει.αντιθετα εχω εκτυπωμενες φωτογραφιες που τις χτυπαει φως ημερας και δεν εχουν παθει τπτ.Εννοειται original χαρτια epson και μελανια.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Παιδιά μου έχει χαλάσει κ epson και Cannon. Ο cannon ip4500 πρόσφατα, θα ανοίξω άλλο θέμα μπας κ βοηθήσει κανείς...

 

Το δοκιμαντέρ "η συννομοσία του λαμπτήρα" αναφέρεται σε αλιθηνά γεγονότα, πρέπει να το δείτε ΟΛΟΙ!

Ενδεικτικά λέει σε κάποιο σημείο ότι υπάρχουν έγγραφα-λίστες με ονόματα εταιριών και πρόστημα για όσους δεν τήρησαν τις ελάχιστες προδιαγραφές κατασκευής με αποτέλεσμα να αντέξουν τα προιόντα τους περισσότερο απο άλλα του ανταγωνισμού κ περισσότερο απο τα όρια που είχαν ορίσει οι ίδιοι (SIEMENS!!!).

 

Επίσης, έχει ένα "αστείο" παράδειγμα με μία παλιά ξεχασμένη λάμπα (σε ένα σιδ. σταθμό της Γερμανίας νομίζω) που της έκαναν γενέθλια!! τα 100 γεννεθλιά της.....

έχουν στήσει και κάμερα για να καταγράψουν την στιγμή που θα καει η λάμπα...... ΑΛΛΑ η λάμπα καίει ακόμη ενώ έχουν χρειαστεί ΤΡΕΙΣ καμερες να αντικατασταθούν... λόγω βλάβης

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ελα σπιτι μου να σου δειξω φωτογραφιες απο ολες τις δοκιμες χαρτιων /μελανιων που εχω κανει και τις εχω κρατησει σε ντουλαπες μεσα. και ΑΥΤΕΣ εχουν ξεβαψει

εγω μεχρι στιγμης απο οσες εκτυπωσεις εχω κανει ουτε μια δεν εχει ξεβαψει με τον εκτυπωτη canon που χρησιμοποιω και με συμβατα αλλα και με κανονικα μελανια αρα φταιει ο εκτυπωτης που χρησιμοποιεις και απλα φανταζεσε οτι ολοι ειναι το ιδιο με τον δικο σου. (και αν σου τη σπαει αυτο που λεω ανεφερε το κ αυτο ειχα μεγαλη σκασιλα.) αν και συμβατα μελανια δεν χρησιμοποιω πλεων.

εγω παντως φωτογραφιες που να της χτυπαει ο ηλιος δεν εχω γιατι πιστευω οτι οι φωτογραφιες δεν ειναι καταληλες για ηλιοθεραπεια αρα δεν εχω αποψη για αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.