Jump to content



ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ: Τα ...δώρα του Jumbo στον τουρκικό εθνικισμό!


Saber_Rider

Recommended Posts

[MENTION=27]RootX[/MENTION]

«Έριξα μία ματιά στην κεντρική σελίδα του blog όμως και διέκρινα μία μονομανία με την συγκεκριμένη επιχείρηση»

αυτό είναι υπέροχο. Τα jumbo είναι όνειδος για το ανθρώπινο είδος, μακάρι να εξαπλωθεί τέτοια μονομανία. :-)

Link to comment
Share on other sites

Τα τούρκικα είναι το λιγότερο. Συχαίνομαι τα τζάμπο, σε αντιμετωπίζουν σαν κλέφτη, απαγορεύεται να μπαίνεις με καφέ μέσα (σιγά τον οίκο μόδας) και γενικά οποτε έχω μπει μέσα με πιάνει μιζέρια και κατάθλιψη. Το σπίτι του mr Τζάμπο το έχετε δει;

Έγινε επεξεργασία από jkanaks
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ διευθύνοντα σύμβουλε.

Στην προσπάθεια σου να γοητεύσεις την μειονότητα υπάρχει το ενδεχόμενο να δυσαρεστήσεις την πλειονότητα και αυτά που θα χάσεις να είναι πολλαπλάσια από αυτά που θα κερδίσεις.

Ελπίζω η ειδικότητα σου να μην είναι το μάρκετινγκ γιατί τότε προκύπτει το εύλογο ερώτημα: Με πόσους ντενεκέδες λάδι πήρες το δίπλωμα; : P

Ας προσπαθήσω κι εγώ να δυσαρεστήσω την πλειοψηφία με τις ειλικρινείς μεθόδους μου:

"δεν μας παρατάτε κι εσείς με τις εθνικιστικές φανφάρες που κάνετε και γράφετε σε blogs.

Πάνε μετά να σας διαβάζουν άλλοι και καταλήγουν να ψηφίζουν χρυσή αυγή από το υπερβολικό συναίσθημα."

ΥΓ. Δεν ασχολούμαι με marketing

ΑΝ θέλαμε ναι...δεν θα είχαμε ούτε αγγλικά πουθενά.

Για ρίχτε μια ματιά Ιταλία μεριά. Είναι μαλάκες οι Ιταλοί που αρνούνται ακόμα και να μιλήσουν Αγγλικά (βασικά δεν γουστάρουν να μάθουν) και με το 2000% μάλιστα του δικού μας τουρισμού.

Απο κει και πέρα το τι γίνεται στην Θράκη τόσο καιρό είναι γνωστό. Και δυστυχώς τον "τουρκικό", όπως λέει το θέμα, "εθνικισμό" τον προωθεί κατόπιν σχεδίου η εντολής, πρώτο και καλύτερο το Ελληνικό επίσημο κράτος.

Με την διαφορά ότι την Αγγλική γλώσσα την μιλάνε σε τρεις ηπείρους. Δεν γίνεται να μην την γνωρίζεις, γιατί έτσι περιορίζεσαι απίστευτα. Άλλο το να προωθείς την γλώσσα σου και άλλο να μην αποδέχεσαι την δυναμική της αγγλικής.

Ο δικός τους τουρισμός εννοείται ότι είναι μεγαλύτερος. Καταρχήν είναι πολλαπλάσιος πληθυσμός και δεύτερον, έχω την αίσθηση ότι κοστίζει λιγότερο να ταξιδέψεις Ιταλία παρά Ελλάδα (σε αυτό δεν είμαι σίγουρος, πρέπει να το τσεκάρω).

κακο ειναι που εχουν και τη γλώσσα των γειτόνων μας?

Κακό είναι που μια κερδοσκοπική επιχείρηση δεν υποκύπτει στις ανιμαλώδεις ορέξεις του εθνικισμού μας.

Παρεμπιπτόντως, περισσότερο θέμα έχω που τα τζάμπο (όπως και άλλες εταιρίες) κρατάνε στο χαλαρό 2-3 ώρες υπερωρίες τζαμπέ. Αλλά δε βαριέσαι μωρέ, δουλειά να υπάρχει.....

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Sex-Shop Jumbo...Μιλαμε η απολυτη ξεφτυλα. Ολα κινεζικα - βουλγαρικα. Ολα "μουφα". Ποιοτητα -0

Αθλιες διαφημισεις με σεξιστικα υπονοουμενα.

Τωρα και τουρκικα..ετσι

α θελεις φτηνα πραματα για το σπιτι , ειναι μονοδρομος , τζαμπα κερια , καθρεφτακια , κουταμαριτσες , κτλ κτλ κτλ .Να πουμε για τα σχολικα ειδη....? πουλανε τα παντα οι τυποι

αν θες παιχνιδια πας στον μουστακα ...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δεν μπορώ να καταλάβω πιο είναι το πρόβλημα σας με το jumbo.. Αν κάποιος ενοχλείται με καποια απο αυτα που κατα καιρους αναφερονται (διαφημίσεις, τουρκικά κτλ) ας μην ξαναπατησει το ποδι του εκεί.. Εγω προσωπικά γουσταρω τζαμπο, παίρνω την κόρη μου μια φορα τον μήνα ή το δίμηνο και κάνουμε μια τέλεια βόλτα στο τζάμπο αγοράζοντας πραγματικα ότι "μαλακιουλιτσα" βάλει το μάτι μας.. Εκτός φυσικά και απο άπειρα σπίτια φοιτητών φίλων και μη που έχουμε τιγκαρει απο το τζαμπο. Για εμένα είναι βόλτα που την ευχαριστιεμαι εκεί, για εναν άλλο κολλημένο που δεν θέλει να βλέπει τουρκικά στις ταμπελες του τζαμπο ας μην ξαναπαει.. Αλλά αυτη την δημοσια κατακραυγή για οτι μα οτι κανει το τζαμπο πραγματικα την έχω βαρεθει... Πραγματικα διαβάζω τα σχόλια κάποιων και εντάξει απλως γελαω γιατί ή που δεν έχουν με τι να ασχοληθούν ή που είναι ιδιοκτήτες των διπλανών βιβλιοπωλείων και παιχνιδαδικων... Ουδεμία σχέση έχω με το εν λογο καταστημα απλως βαρεθηκα το πολύ πολύ "δήθεν"...

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ ότι το να εκμεταλλεύεσαι υπαλλήλους με το πρόσχημα της ύφεσης, είναι κατάπτυστη τακτική, αλλά η όλη ιστορία με τις τούρκικες επιγραφές είναι τουλάχιστον γελοία, και μου υπενθυμίζει μερικούς από τους λόγους που δεν καίγομαι ιδιαίτερα να επιστρέψω στην πατρίδα μου. Συγκεκριμένα η νοοτροπία με την "κατσίκα του γείτονα" και ο εθνικισμός, με έχουν κουράσει αφάνταστα.

Διακοπές πάω σε ένα νησάκι με 650 άτομα πληθυσμό, το οποίο το καλοκαίρι ξεχειλίζει από Ρώσους, Ρουμάνους και Πρωηνγιουγκοσλαβομακεδόνες. Πινακίδες, ταμπέλες και μενού στα Αγγλικά ή στα Γαλλικά, δεν βρίσκεις στο νησί. Κυριλλικά και Σλάβικα παντού. Αυτές οι οικογένειες έρχονται και αφήνουν τα λεφτά τους κι έχουν σώσει το νησάκι από την φτώχια, αυτούς τους πελάτες σκοπεύουν να διευκολύνουν. Που είναι το πρόβλημα;

Να κάνουμε σελίδα για καταγγελία, επειδή "τα Σκόπια θέλουν να πάρουν κομμάτι της Ελλάδας" μέσω πινακίδων που γράφουν ΣΟΥΒΛΑΚΙ και ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΝΤΑΙ ΔΩΜΑΤΙΑ στα Σλάβικα;

Παραβιάστηκε κανένας νόμος; Κάνε επώνυμη καταγγελία. Αν απλά δεν τους γουστάρεις, μην ψωνίζεις από κει. Αυτά τα εθνικοδακρύβρεχτα "like & share γιατί θέλουν να μας πάρουν την Πόλη" αφήστε για το Facebook και για τις Ελληνίδες Μανούλες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.