Jump to content



AMD Reward program από Πλαίσιο


Aris137

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα.Συγνώμη αν είναι κάπως χαζή η ερώτηση που θέλω να κάνω.

Αγόρασα για φίλο μια saphire r9 270x από πλαίσιο χθες και διαπίστωσα μόλις τώρα πως δεν μου δώσανε κουπόνι για τα παιχνίδια..Το μόνο που βρήκα στο bundle είναι της sapphire.Το δίνουν ξεχωριστα?Έπρεπε να το ζητήσω?Γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω ότι σου δίνουν κάτι έξτρα. Ότι περιλαμβάνεται στο κουτί πρέπει να είναι. Το bundle της sapphire που λες δεν είναι ένας κωδικός;

Εδώ τον κάνεις redeem. Στη θέση σου θα έπαιρνα Alien Isolation, Sniper Elite III και Murdered: Soul Suspect ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι σου δίνουν κάτι έξτρα. Ότι περιλαμβάνεται στο κουτί πρέπει να είναι. Το bundle της sapphire που λες δεν είναι ένας κωδικός;

Εδώ τον κάνεις redeem. Στη θέση σου θα έπαιρνα Alien Isolation, Sniper Elite III και Murdered: Soul Suspect ;)

Λοιπόν ρώτησα σήμερα που πήγα στο service την κάρτα.Σου δίνουν κάτι εξτρα πράγματι και πρέπει να έχεις κάνει αγορά online μόνο για να ισχύει ή γενικά παραγγελία μια μέρα νωρίτερα για παραλαβή την επόμενη!!

Δηλαδή όποιος πάει και την αγοράσει από το κατάστημα δεν παίρνει κάτι...

Για τα games συμφωνώ απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

Ώπα κάτσε για να καταλάβω. Αν πάρεις την κάρτα από το κατάστημα, δε σου δίνουν το AMD Gold Reward με τα παιχνίδια;

Έτσι μου απάντησαν μετά τα παράπονα που τοςυ έκανα..Σήμερα ήταν να γίνει αντικατάσταση της ελαττωματικής και για τον λόγο αυτόν ζήτησα πιστωτικό και έκανα την παραγγελία της νέας τηλεφωνικά!:wall::wall::wall:

Μας δουλεύουν μου φαίνεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Και γω περιμένω από visionstudio την r9 280x της gigabite.

Είχα μιλήσει τηλεφωνικά πριν μια βδομάδα όταν πήγα να κάνω την παραγγελία με τον υπεύθυνο πωλήσεων,και μου είπε ότι δικαιούμαι το κουπόνι,και ότι περιμένουν να τους έρθουν από τους προμηθευτές και αν έπαιρνα την κάρτα,και τους έδινα το email μου θα μου το στέλνανε σκαναρισμένο..

Οπότε στις παρατηρήσεις όπως μου ζήτησε έβαλα το email και σημείωση για το κουπόνι..

Οκ έτσι και έγινε,και μίλησα σήμερα με τον ίδιο υπεύθυνο πωλήσεων και μου είπε ότι αύριο περιμένουν την κάρτα να τους πάει για να μου την στείλουν,και τον ρώτησα για τα κουπόνια,και μου πε δεν έχει έρθει κάτι,και ότι ίσως να έρθουν αύριο,αλλά δεν ήξερε αν θα τους τα στείλουν όντως αύριο.Και μου πέταξε ένα ωραίο,ότι μερικές φορές δεν του στέλνουν καν κουπόνια..

Και αυτό με έβαλε σε σκέψεις,τί να κάνω;Να τους πω ότι δεν παίρνω την κάρτα αν δεν μου στείλουν το κουπόνι;Αλλά θα μου πουν ότι θα μου το στείλουν μετά,αν όμως δεν γίνει ποτέ αυτό;;;:fist:

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την βιάζεσαι, εγώ θα πρότεινα να τους πεις να σου στείλουν την κάρτα μαζί με το κουπόνι αλλιώς να μην την στείλουν καθόλου.

Το κουπόνι με τα παιχνίδια είναι σαν έκπτωση για την κάρτα, όπως το βλέπω εγώ και πρέπει να πηγαίνει μαζί με την κάρτα.-

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την βιάζεσαι, εγώ θα πρότεινα να τους πεις να σου στείλουν την κάρτα μαζί με το κουπόνι αλλιώς να μην την στείλουν καθόλου.

Το κουπόνι με τα παιχνίδια είναι σαν έκπτωση για την κάρτα, όπως το βλέπω εγώ και πρέπει να πηγαίνει μαζί με την κάρτα.-

εε ήδη περιμένω 8 μέρες,και το ψήριζα 1 μήνα,μέχρι να μαζέψω τα λεφτά,απλώς τώρα με τρώει η αγωνία της αναμονής αφού ξέρω ότι την παρήγγειλα,να τους πω να την στείλουν μόνο όταν έρθουν και τα κουπόνια δηλαδή;

Πέρα από vision και πλαίσιο,δεν ξέρω ποια άλλα μαγαζιά δίνουν κουπόνια,που κανονικά ΟΛΑ πρέπει...

Υπάρχει κάπου να απευθυνθούμε;;

(στο ebay πουλάνε τα gold κουπόνια με -40-50$- http://www.ebay.com/itm/AMD-NEVER-SETTLE-FOREVER-Gold-Code-/281447037831?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item41878cfb87 )

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θα ενημερώσω αύριο..αν τυχόν δεν μου το δώσουν θα ζητήσω και υπεύθυνο και όποιον άλλο βρω εκεί...δεν ξέρω τι συμβαίνει με τα κουπόνια,ή μας δουλεύουν αυτοί ή η AMD.Είμαι πρόθυμος να γράψω και στην AMD αν χρειαστεί..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σύγκριση τιμών τι γίνεται, αλλά αν είναι όντως 40€ πάνω, τότε να περιμένεις από visionstudio απλά μόνο αφού έχουν και το κουπόνι.

270€ θα δώσω και τώρα πάμε πάνω από 300..

Οπότε λες να τους πάρω να τους πω,να τρενάρουν το θέμα με την κάρτα μέχρι να έρθει το κουπόνι;

ή να τους την ακυρώσω τελείως;

Παιδιά εγώ θα ενημερώσω αύριο..αν τυχόν δεν μου το δώσουν θα ζητήσω και υπεύθυνο και όποιον άλλο βρω εκεί...δεν ξέρω τι συμβαίνει με τα κουπόνια,ή μας δουλεύουν αυτοί ή η AMD.Είμαι πρόθυμος να γράψω και στην AMD αν χρειαστεί..

αυτό και γω σκέφτηκα να γράψουμε στην AMD,το θέμα είναι να ξέρουμε και ποιους προμηθευτές έχουν το πλαισιο και το visionstudio.

Link to comment
Share on other sites

270€ θα δώσω και τώρα πάμε πάνω από 300..

Οπότε λες να τους πάρω να τους πω,να τρενάρουν το θέμα με την κάρτα μέχρι να έρθει το κουπόνι;

ή να τους την ακυρώσω τελείως;

Αν δεν έχεις πληρώσει κάτι ακόμα εγώ θα έλεγα να τους πεις να σε πάρουν για επιβεβαίωση της παραγγελίας όταν θα έχουν και το κουπόνι. Μέχρι τότε δεν πληρώνεις τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πληρώσει κάτι ακόμα εγώ θα έλεγα να τους πεις να σε πάρουν για επιβεβαίωση της παραγγελίας όταν θα έχουν και το κουπόνι. Μέχρι τότε δεν πληρώνεις τίποτα...

δεν έχω πληρώσει,αντικαταβολή είναι..Αν και ανοιχτοί ακόμα,δεν απαντάνε στο τηλέφωνο..

Να πάρω αύριο νωρίς δηλαδή;Γιατί μου είπε ότι αύριο παίζει να τους πάει η κάρτα.

----

Μπορώ να μιλήσω στο ΙΝΚΑ γιαυτό;

Link to comment
Share on other sites

Απο πιο καταστημα αγοράστηκε η κάρτα?

Τα κουπόνια δεν είναι ποτε μέσα στην συσκευασία αλλά τα έχει ο υπεύθυνος στο βαρελάκι του. Προφανως και ξέχασε να σου το δώσει! Πας του λες οτι πήρα κάρτα αλλά δεν μου έδωσες κουπόνι και σου δίνει! Απλά! Δεν έχει κανεις κέρδος να μην σου δώσει κουπόνι!

Link to comment
Share on other sites

http://www.amd4u.com/radeonrewards/ticket

έχει και ticket εδώ

Απο πιο καταστημα αγοράστηκε η κάρτα?

Τα κουπόνια δεν είναι ποτε μέσα στην συσκευασία αλλά τα έχει ο υπεύθυνος στο βαρελάκι του. Προφανως και ξέχασε να σου το δώσει! Πας του λες οτι πήρα κάρτα αλλά δεν μου έδωσες κουπόνι και σου δίνει! Απλά! Δεν έχει κανεις κέρδος να μην σου δώσει κουπόνι!

για τον Topic starter ναι,για μένα δεν το βλέπω καν να το ξέχασε:flag:

Link to comment
Share on other sites

Απο πιο καταστημα αγοράστηκε η κάρτα?

Τα κουπόνια δεν είναι ποτε μέσα στην συσκευασία αλλά τα έχει ο υπεύθυνος στο βαρελάκι του. Προφανως και ξέχασε να σου το δώσει! Πας του λες οτι πήρα κάρτα αλλά δεν μου έδωσες κουπόνι και σου δίνει! Απλά! Δεν έχει κανεις κέρδος να μην σου δώσει κουπόνι!

Από Πλαίσιο, το θέμα είναι η απάντηση που μου έδωσαν σήμερα...πως έπρεπε να έχει γίνει παραγγελία μια μέρα νωρίτερα για να πάρω και κουπόνι.Με την άμεση αντικατάσταση δεν γίνεται...Θα δούμε αύριο μήπως κατάλαβα και κάτι λάθος εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.