Jump to content



να αλαξω τους ανεμιστηρες¨΄΄΄;;


bj242030

Recommended Posts

γεια σας εχω το coolermaster kosmos 2 σκεφτομουνα να παρω 5 ανεμιστηρες και να αλαξω αυτους [που εχει το κουτι μου... γιατι θα του βαλω νεα ψυξτρα και θελω και να κανω overclocking.. το θεμα εινε ποσους ανεμιστηρες να παρω και επισης αυτους που εχει το κουτι μου να τους κρατησω;;; θελω να εχω καλι ψυκσι στο κουτι μου τι μου συμβουλευετε να παρω... εχω δει στο ε shop CORSAIR AIR SERIES SP120 PWM QUIET EDITION HIGH STATIC PRESSURE FAN TWIN PACK

επισης εχο COOLERMASTER RL-N28L-20PK-R1 NEPTON 280L

ειδα αυτους COOLERMASTER R4-LUS-07AR-GP MEGAFLOW 200MM RED LED SILENT FAN

http://www.e-shop.gr...ck-p-PER.641169

βασικα ποσους να παρω και στα ποσα mm πρεπει να εινε ο καθενας;;;;;

Θέσεις ανεμιστήρων: 1 x 140mm στο πίσω μέρος του κουτιού, 1 x 120mm στο πάνω μέρος του κουτιού , 1 x 200mm στο εμπρός μέρος του κουτιού. moy

οποτε ποσους να παρω ακομα και στα ποσα μμ πρεπει να ειν娴΄΄;;;;

πειτε μου γιατι αυριο θα κανω τιν παραγγελια

μεχρι 10 ανεμιστηρες μπορει να παρει το κουτι μου

απλα θελω να εχω οσο τον δυνατον καλυτερι ψυκσι επειδι θα βαλω και το COOLERMASTER RL-N28L-20PK-R1 NEPTON 280L

για να κανω το overclocking

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου

γεια σας εχω το coolermaster kosmos 2 σκεφτομουνα να παρω 5 ανεμιστηρες και να αλαξω αυτους [που εχει το κουτι μου... γιατι θα του βαλω νεα ψυξτρα και θελω και να κανω overclocking.. το θεμα εινε ποσους ανεμιστηρες να παρω και επισης αυτους που εχει το κουτι μου να τους κρατησω;;; θελω να εχω καλι ψυκσι στο κουτι μου τι μου συμβουλευετε να παρω... εχω δει στο ε shop CORSAIR AIR SERIES SP120 PWM QUIET EDITION HIGH STATIC PRESSURE FAN TWIN PACK

επισης εχο COOLERMASTER RL-N28L-20PK-R1 NEPTON 280L

ειδα αυτους COOLERMASTER R4-LUS-07AR-GP MEGAFLOW 200MM RED LED SILENT FAN

http://www.e-shop.gr...ck-p-PER.641169

βασικα ποσους να παρω και στα ποσα mm πρεπει να εινε ο καθενας;;;;;

Θέσεις ανεμιστήρων: 1 x 140mm στο πίσω μέρος του κουτιού, 1 x 120mm στο πάνω μέρος του κουτιού , 1 x 200mm στο εμπρός μέρος του κουτιού. moy

οποτε ποσους να παρω ακομα και στα ποσα μμ πρεπει να ειν娴΄΄;;;;

πειτε μου γιατι αυριο θα κανω τιν παραγγελια

μεχρι 10 ανεμιστηρες μπορει να παρει το κουτι μου

απλα θελω να εχω οσο τον δυνατον καλυτερι ψυκσι επειδι θα βαλω και το COOLERMASTER RL-N28L-20PK-R1 NEPTON 280L

για να κανω το overclocking

μπορειτε να με βοιθισετε ΄΄΄΄;;;;γιατι αυριο θα κανο αγορα και πρεπει να κσερο τι θα πρεπει να παρω

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

άμα δεν πάθεις συνήθως δεν θα μάθεις.

Με τόσα fans που θα βάλεις μέσα μπορεί όντως να κάνεις το καλύτερο OC αλλά από το θόρυβο δεν θα μπορείς να είσαι πολύ ώρα στο ίδιο δωμάτιο. Δες και τα επίπεδα θορύβου. οτιδήποτε πάνω από 21db γίνεται αισθητό και αν έχεις 10 fans δρα προσθετικά το φαινόμενο.

Αν θες την γνώμη μου για fans που έχουν σχετικά καλή απόδοση και είναι σχετικά ήσυχα κοίταξε προς BeQuiet και Noctua.

Link to comment
Share on other sites

ακουσε με εχο το λινκ με το κουτι μου και τιν [psiktra που εχω

λογικα δες το κουτι μου για να καταλαβεις τι εννοο...

http://www.coolermas...tower/cosmos-2/

αν δεις λογικα θα παει στο πανο μερος η ιδροψικσι

δες το λινκ και θα δεις και το κουτι μου και τιν COOLERMASTER RL-N28L-20PK-R1 NEPTON 280L και λογικα θα παει επανο οπος βλεπο στο σιτε

δες το λινκ http://www.coolermas...tower/cosmos-2/

εκει θα δεις τα παντα

επισης πρεπει να μου πειτε ποσους να παρω και τι διαστασεις θα εχει ο καθε ενας και τι μαρκα μου λετε να παρω coolmaster h corsair...

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;θελω να εχω οσο μπρορω τιν καλιτερι ψυκσι....................

απλα δειτε το λινκ με το coolmaster http://www.coolermas...tower/cosmos-2/

Top: 120mm fan x 1, 1200 RPM, 17 dBA (installed), or 120mm fan x 3 / 140mm fan x 2 / 200mm fan x 1 (optional)

Front: 200mm blue LED fan x 1, 1700 RPM, 19 dBA (installed), or 120/140mm fan x 1 (optional)

Rear: 140mm fan x 1, 1200 RPM, 19 dBA (installed)

Side: 120mm fan x 2 (optional)

HDD cage: (Middle)120mm fan x 1 (optional); (Bottom) 120mm fan x 2, 1200 RPM, 17 dBA (installed)

και καπου λεει επισης και που ακριβος παει το COOLERMASTER RL-N28L-20PK-R1 NEPTON 280L

δειτε το λινκ σας παρακαλω

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν καμιά 15 άρια θέματα παρόμοια με το δικό σου. Αν δε ψάξεις μόνος μην περιμένεις μασημένη τροφή. Λέει αναλυτικά τι παίρνει το κουτί ξεστραβωσου κ διάλεξε τι θα βάλεις κ που.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις δηλαδη να με κατατοπισεις:;; τοσο δυσκολο ειν娴

ρεπει να μου πειτε ποσους να παρω και τι διαστασεις θα εχει ο καθε ενας και τι μαρκα μου λετε να παρω coolmaster h corsair...

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;θελω να εχω οσο μπρορω τιν καλιτερι ψυκσι....................

απλα δειτε το λινκ με το coolmaster http://www.coolermas...tower/cosmos-2/

Top: 120mm fan x 1, 1200 RPM, 17 dBA (installed), or 120mm fan x 3 / 140mm fan x 2 / 200mm fan x 1 (optional)

Front: 200mm blue LED fan x 1, 1700 RPM, 19 dBA (installed), or 120/140mm fan x 1 (optional)

Rear: 140mm fan x 1, 1200 RPM, 19 dBA (installed)

Side: 120mm fan x 2 (optional)

HDD cage: (Middle)120mm fan x 1 (optional); (Bottom) 120mm fan x 2, 1200 RPM, 17 dBA (installed)

και καπου λεει επισης και που ακριβος παει το COOLERMASTER RL-N28L-20PK-R1 NEPTON 280L

δειτε το λινκ σας παρακαλω

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

όταν γράφεις ανορθόγραφα, με συνεχόμενα ποστ με το ίδιο κείμενο, ναι, είναι πάρα πολύ δύσκολο. προσωπικά τελείως ανορθόγραφα και ασύντακτα ποστ, που δεν έχουν σωστά σημεία στίξης, αρνούμαι να τα διαβάσω.

Πέρνα μια βόλτα από εδώ και από εδώ, και ξαναδοκίμασε. Και, όπως λένε στο χωριό μου, don't push your luck.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το coolermaster kosmos 2 σκεφτομουνα να παρω 5 ανεμιστηρες και να αλαξω αυτους [που εχει το κουτι μου... γιατι θα του βαλω νεα ψυξτρα και θελω και να κανω overclocking.. το θεμα εινε ποσους ανεμιστηρες να παρω και επισης αυτους που εχει το κουτι μου να τους κρατησω;;; θελω να εχω καλι ψυκσι στο κουτι μου τι μου συμβουλευετε να παρω... εχω δει στο ε shop CORSAIR AIR SERIES SP120 PWM QUIET EDITION HIGH STATIC PRESSURE FAN TWIN PACK

επισης εχο COOLERMASTER RL-N28L-20PK-R1 NEPTON 280L

ειδα αυτους COOLERMASTER R4-LUS-07AR-GP MEGAFLOW 200MM RED LED SILENT FAN

http://www.e-shop.gr...ck-p-PER.641169

βασικα ποσους να παρω και στα ποσα mm πρεπει να εινε ο καθενας;;;;;

Θέσεις ανεμιστήρων: 1 x 140mm στο πίσω μέρος του κουτιού, 1 x 120mm στο πάνω μέρος του κουτιού , 1 x 200mm στο εμπρός μέρος του κουτιού. moy

οποτε ποσους να παρω ακομα και στα ποσα μμ πρεπει να ειν娴΄΄;;;;

πειτε μου γιατι αυριο θα κανω τιν παραγγελια

μεχρι 10 ανεμιστηρες μπορει να παρει το κουτι μου

απλα θελω να εχω οσο τον δυνατον καλυτερι ψυκσι επειδι θα βαλω και το COOLERMASTER RL-N28L-20PK-R1 NEPTON 280L

για να κανω το overclocking

Link to comment
Share on other sites

Τι να σε κατατοπίσω;

Top: 120mm fan x 1, 1200 RPM, 17 dBA (installed), or 120mm fan x 3 / 140mm fan x 2 / 200mm fan x 1 (optional)

Front: 200mm blue LED fan x 1, 1700 RPM, 19 dBA (installed), or 120/140mm fan x 1 (optional)

Rear: 140mm fan x 1, 1200 RPM, 19 dBA (installed)

Side: 120mm fan x 2 (optional)

HDD cage: (Middle)120mm fan x 1 (optional); (Bottom) 120mm fan x 2, 1200 RPM, 17 dBA (installed)

Πάνω θα βάλεις τι? Την nepton? Ανεμιστήρες? Πόσους; Τι μέγεθος θέλεις; Παίρνει 120 ή 140 ή 200

Μπροστά θα βάλεις 200 ή 120 ή 140 ανεμιστήρα;

Πόσα λεφτά θέλεις να δώσεις για ανεμιστήρες; Οι slike αν δουλεύουν full στις 2000 στροφές δε θα μπορείς να κάτσεις δίπλα απο την βαβούρα.

Είναι ποιο μπερδεμένο το θέμα αποτι νομίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιστρέψει ο OP θα το ξαναδεί το θέμα σφαιρικά και θα ανοίξει ένα θέμα για όλα. εύχομαι σωστά αυτή τη φορά και βάση κανόνων. Προς το παρόν κλείνουν 2 μιας και έχουν καταλήξει...... παρωδία.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.