Jump to content



Πωλείται RAM 16GB (4X4GB) DDR3 2400MHz


Dj_ALeX

Recommended Posts

Πουλάω τα 2Χ8GB Kits της μνήμης RAM της υπογραφής μου λόγω αναβάθμισης!

Η τιμή είναι στα 60€ έκαστη! Φυσικά είναι σε ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση και περιλαμβάνουν αποδείξεις αγοράς και εγγύηση εφ' όρου ζωής! Θα δωθούν στα κουτάκια τους μαζί με τις αποδείξεις κανονικά ΣΑΝ να τις αγοράζεται απο βιτρίνα!

Θα δοθεί προτεραιότητα σε άτομα απο ΑΘΗΝΑ για καθαρά πρακτικούς λόγους!

Όχι ανταλλαγές και παζάρια!

Οι μνήμες για όσους ενδιαφέρονται είναι αυτές

Link to comment
Share on other sites

4x4gb στην ουσια δηλαδη; CL9 με τι βολτ τις τρεχεις;

αποδειξη απο πιο μαγαζι;

παιρνω σειρα.

4x4 ή 2x8 είναι; Μπαίνω στη σειρά...
[MENTION=17450]gkagg[/MENTION]

2kit των 8gb (2x4) είναι

Ευχαριστώ @Superior_Mind. Εξακολουθώ να ενδιαφέρομαι και για τα 2.

Πρώτα να ευχαριστήσω τον φίλτατο mod για την κάρτα που μου έριξε... (Ξέρω με συμπαθείς πάρα πολύ!!!)

Στο θέμα μας τώρα!

Οι μνήμες περιλαμβάνουν 2 kits των 8GB έκαστη και είναι συνολικά 4 dimms των 4GB!

Είναι αγορασμένες όλες απο το e-shop.

Έχουν αποδείξεις όπως προ-ειπα και θα δοθούν στα κουτάκια τους όπως τις πήρα!

Για να παίξουν CL9 θέλουν απο 1.75-1.85V αλλά αυτό εξαρτάται και απο τον imc του επεξεργαστή σας και εάν είναι και αυτός OCed!

Υπάρχει η περίπτωση να σας παίξουν σε χαμηλότερα volts αλλά υπάρχει και η αντίθετη περίπτωση να μην σας παίξουν "σταθερά" με CL9 ή να σας παίξουν όπως σε μένα!

Εγώ πλέον δεν τις παίζω OCed είναι σε XMP profile με 10-12-12-31 1Τ 1.65V διότι το όφελος απο το CL9 δεν ήταν και τόσο μεγάλο (Για μένα ΠΑΝΤΑ) που να τις παίζω 24/7 μεταξύ 1.75-1.85V (Και αυτό γιατί συνήθως είχα και τον 4670Κ μου στα 4-4.4GHz.)

Πρώτος στην σειρά είναι ο [MENTION=124]NoDsl[/MENTION]!

Τέλος να αναφέρω οτι τα kits πουλούνται και ξεχωριστά ανά 8GB (2X4)!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=17450]gkagg[/MENTION] Τότε περιμένεις στην σειρά όπως προβλέπεται!

Εάν δεν τις πάρουν τα υπόλοιπα παιδιά τότε είναι η σειρά σου μετά!

Ευχαριστώ για το άμεσο ενδιαφέρον σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι μνήμες λόγω κάποιας ασυμβατότητας με την μητρική του [MENTION=17450]gkagg[/MENTION] παραμένουν διαθέσιμες! [MENTION=10279]vagos222[/MENTION] είναι η σειρά σου για το kit των 8GB που μου έλεγες! :) Βέβαια για να μην έχουμε ξανά θέμα πέσμου ποιά μητρική έχεις και με ποιόν επεξεργαστή!

Στείλε μου pm για τα περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.