Jump to content



AMD PHENOM II 965 BE (DENEB)


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια προσφατα αλλαξα παστα στο pc ενος φιλου μου και ανεμιστηρα...ειχε εναν στοκ τον AVC Z7UH40Q001 Copper Pipe AM2/AM3 Cooler και του εβαλα τον TURBOX CP-9220 ο λογος που το αλλαξα χωρις να ξερω αμα ειναι χειροτερο η καλυτερο απο αυτον που ειχε (ΑΝ και θα ηθελα να ξερω τι ρολο βαραει) ειναι γτ ηταν πραγματικα θορυβωδεις και ενοχλητικος... Στο πλαισιο μου ειπε ενας πωλητης οτι ειναι καλυτερος απο τον στοκ π ειχε....Αν θελετε να σας βαλω εικονες να δειτε τα air cooling fans πειτε μου,

Επειδη δν ξερω απο amd τι θερμοκρασιες βαρανε σε idle σας εχω τραβηξει μια φωτο την ωρα που επαιζε gta4 και θελω να μου πειτε αν ειναι καλες σε full load ωστε να καταλαβω αν εβαλα σωστα σε ποσοτητα την παστα

Επισης ειδα σε μια φαση 82 αλλα γινοτανε της τρελλης εκρηξης και τετοια πραματα...

post-18494-1416078877,3814_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από INFLAMESGOHAN
Link to comment
Share on other sites

80β για στοκ, ειναι πολλοι..!!!

αν θελει μια καλη ψυκτρα ωστε να μην εχει προβλημα με θερμοκρασιες ας παρει αυτη

RAIJINTEK THEMIS -

αλλα....., να κοιταξει πρωτα να χωραει στο κουτι...!!!

παστα βαζουμε λιγη, μεγεθος κοκκου ρυζιου και απλωνουμε με μια καρτα. δεν χρειαζεται πολυ, γιατι μετα λειτουργει αντιθετα....!!!

Link to comment
Share on other sites

παστα εβαλα λιγο σε μεγεθος φακης φαντασου στο κεντρο του cpu οι θερμοκρασιες εινια την ωρα που παιζει το παιχνιδι....σε idle ειναι απο 40-50 επισης 20 ευρω κανει και αυτη που πηρα στον φιλο μου οπως η προτινομενη αν κοιταξες τα spec των 2 ψυκτρων μπορεις να καταλαβεις ποια ειναι πιο καλη ??

Link to comment
Share on other sites

παστα εβαλα λιγο σε μεγεθος φακης φαντασου στο κεντρο του cpu οι θερμοκρασιες εινια την ωρα που παιζει το παιχνιδι....σε idle ειναι απο 40-50 επισης 20 ευρω κανει και αυτη που πηρα στον φιλο μου οπως η προτινομενη αν κοιταξες τα spec των 2 ψυκτρων μπορεις να καταλαβεις ποια ειναι πιο καλη ??

σωστος για την παστα.

για την ψυκτρα ομως, διαβαζουμε και κανα τεστακι, προτου επιλεξουμε..!!

http://www.thelab.gr/heatsinks-coolers-watercooling-reviews/cpu-cooler-review-database-89014.html

και για την συγκεκριμενη που σου προτεινα..

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με του ειπα να κοιταξω πρωτα αλλα βιαζοτανε και ειπε μιας και ειμαστε πλαισο ας τελειωνουμε....και μετα λιγα λεφτα που ειχε για bugdet αυτη μας προτινανε.........αλλα σου λεω και εγω πρωτα ηθελα να με συμβουλεψουνε οπως καλη ωρα εσυ.......τωρα με αυτα τα temps σε full load ειναι παρα πολλα ???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.