Jump to content



Δίλλημα με κάρτα γραφικών


Recommended Posts

Αν θες περιμενε λιγο ακομα, κανα μηνάκι,ηδη κυκλοφορουν R9 290 που εχουν και 4gb vram στα 250€ και ειναι πιο future proof, περιμενεις λιγο ακομα που ερχεται και η αγορα των εορτων που ολο και οι περισσοτεροι ´´εχωντεσ´´ ψαχνονται για νεα παιχνίδια και θα πουλήσουν φτηνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να μπω σφηνα και εγω στο θεμα.συγγνωμη καταρχην.τωρα για μενα που εχω σε Χ58 μητρικη με pci express 2 για R9 290 που ειναι pci express 3 θα εχω θεμα στην ταχυτητα?θα μου την ριξει κατα πολυ στην καρτα γραφικων?θα εχω θεμα συμβατοτητας?

αν οχι και ολα καλα ποια προταση εχετε για 290?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες περιμενε λιγο ακομα, κανα μηνάκι,ηδη κυκλοφορουν R9 290 που εχουν και 4gb vram στα 250€ και ειναι πιο future proof, περιμενεις λιγο ακομα που ερχεται και η αγορα των εορτων που ολο και οι περισσοτεροι ´´εχωντεσ´´ ψαχνονται για νεα παιχνίδια και θα πουλήσουν φτηνα.

Παιδια να μπω σφηνα και εγω στο θεμα.συγγνωμη καταρχην.τωρα για μενα που εχω σε Χ58 μητρικη με pci express 2 για R9 290 που ειναι pci express 3 θα εχω θεμα στην ταχυτητα?θα μου την ριξει κατα πολυ στην καρτα γραφικων?θα εχω θεμα συμβατοτητας?

αν οχι και ολα καλα ποια προταση εχετε για 290?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να δεις διαφορά απο pcie 2 σε 3, i7 εχεις αρα απο δύναμη εισαι οκ για την 290 θελω να πιστεύω. Κοίτα απο υλοποίηση 290 αν δεν έχεις πρόβλημα με θόρυβο πάρε μια με μαμα cooler δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα, αλλιώς οποιαδήποτε με ένα aftermarket θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να μπω σφηνα και εγω στο θεμα.συγγνωμη καταρχην.τωρα για μενα που εχω σε Χ58 μητρικη με pci express 2 για R9 290 που ειναι pci express 3 θα εχω θεμα στην ταχυτητα?θα μου την ριξει κατα πολυ στην καρτα γραφικων?θα εχω θεμα συμβατοτητας?

αν οχι και ολα καλα ποια προταση εχετε για 290?

:p
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να δεις διαφορά απο pcie 2 σε 3, i7 εχεις αρα απο δύναμη εισαι οκ για την 290 θελω να πιστεύω. Κοίτα απο υλοποίηση 290 αν δεν έχεις πρόβλημα με θόρυβο πάρε μια με μαμα cooler δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα, αλλιώς οποιαδήποτε με ένα aftermarket θα είσαι οκ.

Τωρα τα παραπανω λεφτα που ζητά η GTX 970 περίπου τα 100 αξίζουν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια η γνώμη σας για αυτή την κάρτα?

GIGABYTE - Graphics Card - NVIDIA - PCI Express Solution - GeForce 700 Series - GV-N760OC-4GD(rev.1.0/1.1)

Πολυ ωραια, πολυ καλη, με 4BG Vram που θα σου λυσει τα χερια αλλα οπως ειπαμε.... ειναι πλεον "παλια"

[MENTION=18149]stavroslam[/MENTION] 970 με τα μπουνια απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικα πηρα την G1 gaming 970.

Ευχαριστημένος κρύα και αρκετα δυνατή!!!

Σας ευχαριστω όλους για την βοήθεια!!!!

καλοπαιχτη,

εχω την εντυπωση πως ειναι απο τις καλυτερες επιλογες, τουλαχιστο οσον αφορα θεμα επιδοσεων και oc.

Αν η evga ειχε την κλασσικη της πολιτικη τιμων μαλλον η G1 θα ηταν κι η δικη μου επιλογη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.