Jump to content



gtx 970 vs r9 290 για 1080p gaming


Recommended Posts

Aυτο και το Μακρινο Κλαμα 4....

 

Καλα το Far Cry 4 καπως παλευεται το Unity ομως δεν παλευεται με τιποτα,!! σε καποια σημεια εχω 25 Fps τελειως ΓΤΠ-Κ ειναι το game.

Ειμαι μολις στο 7% και το βλεπω να το τρωει το μαυρο το σκοταδι.

 

Και για να προλαβω τον Ορεστη σιγουρα δεν θα παρω 2 GTX 970 για να παιξω Unity.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα το Far Cry 4 καπως παλευεται το Unity ομως δεν παλευεται με τιποτα,!! σε καποια σημεια εχω 25 Fps τελειως ΓΤΠ-Κ ειναι το game.

Ειμαι μολις στο 7% και το βλεπω να το τρωει το μαυρο το σκοταδι.

 

Και για να προλαβω τον Ορεστη σιγουρα δεν θα παρω 2 GTX 970 για να παιξω Unity.

 

Τακη τα ac τα σταματησα γτ σε καποια σημεια μεσα στο game μου επαγε το sli και με εκνευριζε.

 

Αlt+F4, uninstall και παμε παρακατω!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

με τις μπουρουχες που πατε και περνετε χανετε το καλυτερο game τις χρονιας.Παιξτε κανενα hitman-grid autosport καλυτερα  :hehe:

Βρηκανε λυση τα παιδια με τις καραμουζες... uninstall και αλλο game. Τι ασχολείσαι? :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παραλιγο να τσιμπησω με την 8αρα 290 αλλα παλι καλα που ειστε και εσεις να μας τα λετε uninstall και μαυρο στους AAA τιτλους,αναμενουμε το λοιπον.

Δηλαδη για το οτι το παιχνιδι ειναι ο ορισμος του console port, φταiει η 290 και η καθε 290?....

 

Εγω λεω να βαζουν και ενα ερωτηματολογιο τα μαγαζια απο δω και περα....θα διαλεγεις ποια παιχνιδια παιζεις/προκειται να παιξεις και θα σου προτεινουν την αναλογη εταιρια :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για το οτι το παιχνιδι ειναι ο ορισμος του console port, φταiει η 290 και η καθε 290?....

 

Εγω λεω να βαζουν και ενα ερωτηματολογιο τα μαγαζια απο δω και περα....θα διαλεγεις ποια παιχνιδια παιζεις/προκειται να παιξεις και θα σου προτεινουν την αναλογη εταιρια :hehe:

Δυστυχως οι περισσοτεροι AAA τιτλοι ειναι console ports,και οταν σκαω καποιο αξιοπρεπες ποσο στην αγορα καρτας-καρτων περιμενω και την αναλογη υποστηριξη της εκαστοτε εταιρειας,αν ειναι να μου δωσει frames σε games που ηδη τα παιζω με 60+ ευχαριστω δεν θα παρω,αναμενουμε ενα gta5(console port)και witcher 3 που δεν γνωριζω αν θα ειναι port και αυτο και απο οτι βλεπω η πρασινη εξακολουθει να υπερτερει κατα πολυ στον τομεα των λεγομενων console ports.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οι περισσοτεροι AAA τιτλοι ειναι console ports,και οταν σκαω καποιο αξιοπρεπες ποσο στην αγορα καρτας-καρτων περιμενω και την αναλογη υποστηριξη της εκαστοτε εταιρειας,αν ειναι να μου δωσει frames σε games που ηδη τα παιζω με 60+ ευχαριστω δεν θα παρω,αναμενουμε ενα gta5(console port)και witcher 3 που δεν γνωριζω αν θα ειναι port και αυτο και απο οτι βλεπω η πρασινη εξακολουθει να υπερτερει κατα πολυ στον τομεα των λεγομενων console ports.

Οπως το βλεπει ο καθενας.

 

Προτιμω να σταματησω το gaming altogether απο το να δεχτω οτι πρεπει να παρω την "ταδε" καρτα για να παιξω το παιχνιδι που θελω εστω και πετσοκομενο.

 

Μεχρι τοτε απλα θα τρωνε uninstall. Δοξα τω Θεω υπαρχουν ακομη πολλοι και καλογραμμενοι τιτλοι...

 

Οσο συνεχιζουμε να υποστηριζουμε τακτικες τετοιου ειδους, τοσο καθε χρονο θα χειροτερευει το πραγμα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οπως το βλεπει ο καθενας.

Προτιμω να σταματησω το gaming altogether απο το να δεχτω οτι πρεπει να παρω την "ταδε" καρτα για να παιξω το παιχνιδι που θελω εστω και πετσοκομενο.

Μεχρι τοτε απλα θα τρωνε uninstall. Δοξα τω Θεω υπαρχουν ακομη πολλοι και καλογραμμενοι τιτλοι...

Οσο συνεχιζουμε να υποστηριζουμε τακτικες τετοιου ειδους, τοσο καθε χρονο θα χειροτερευει το πραγμα.

Συμφωνω αλλά δεν φτάνει το uninstall.

Πρέπει όχι απλά να μην τα κάνουμε προπαραγγελια αλλά να μην τα αγοράζουμε καν...

Ελεος με τα consol ports, έλεος με το να πουλάνε beta test προϊόν (μην πω alpha...) έλεος με τις π@π@ριες για σινεματικοτητα και τρία πουλάκια κάθονταν.

Έλεος με τις αρπαχτές στα πανάκριβα PC μας.

Ή στρώνουν τον κόλο τους η δεν αγοράζουμε.-

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Οπως το βλεπει ο καθενας.

 

Προτιμω να σταματησω το gaming altogether απο το να δεχτω οτι πρεπει να παρω την "ταδε" καρτα για να παιξω το παιχνιδι που θελω εστω και πετσοκομενο.

 

Μεχρι τοτε απλα θα τρωνε uninstall. Δοξα τω Θεω υπαρχουν ακομη πολλοι και καλογραμμενοι τιτλοι...

 

Οσο συνεχιζουμε να υποστηριζουμε τακτικες τετοιου ειδους, τοσο καθε χρονο θα χειροτερευει το πραγμα.

 

Δεν υποστηριζω κανενα εκτος απο την τσεπη μου και οταν βλεπω τιμες κοκκινης στα ιδια επιπεδα με την πρασινη τοτε ναι κοιταω και ποια εχει καλυτερο support στα games,αντι να λεμε ευχαριστω που καθε χρονο βγαινουν game που τεζαρουν τις καρτες στον τομεα των γραφικων μονο παραπονα βλεπω,πριν σκασουν μυτη οι νεες κονσολες οτι και να εβαζες πανω το κανανε γαργαρες τωρα που ειμαστε ακομα στην αρχη αυτης της μεταβασης μονο αγκομαχητα βλεπω,σε μια διετια θα στρωσει το πραγμα με πραγματικα δυνατες καρτες.

Link to comment
Share on other sites

τι beta και τι alpha λετε?  απο την αρχη που το ξεκινησα με 1,2 patch  μεχρι το τελος ηταν αρτιο και πανεμορφο ultra +fxaa 1200p

τι consol port και βλακιες λετε? δεν θελετε να βγενουν στα pc τα παιχνιδια? μετα γκρινιαζετε για τα exclusive των κονσολων,αν και το συγκεκριμενο ειναι μερα με την νυχτα στον οπτικο τομεα στα ultra σε σχεση με τις κονσολες  :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

τι beta και τι alpha λετε? απο την αρχη που το ξεκινησα με 1,2 patch μεχρι το τελος ηταν αρτιο και πανεμορφο ultra +fxaa 1200p

τι consol port και βλακιες λετε? δεν θελετε να βγενουν στα pc τα παιχνιδια? μετα γκρινιαζετε για τα exclusive των κονσολων,αν και το συγκεκριμενο ειναι μερα με την νυχτα στον οπτικο τομεα στα ultra σε σχεση με τις κονσολες :)

The division, dying light, far cry 4, witcher 3, ac unity, Lords of the fallen

...έρχονται πολλα κοκκινα uninstalls :hehe:

Δεν τα έμαθες? Ο κηπουρός παιζει ακομα crysis warhead σε 4Κ :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηριζω κανενα εκτος απο την τσεπη μου και οταν βλεπω τιμες κοκκινης στα ιδια επιπεδα με την πρασινη τοτε ναι κοιταω και ποια εχει καλυτερο support στα games,αντι να λεμε ευχαριστω που καθε χρονο βγαινουν game που τεζαρουν τις καρτες στον τομεα των γραφικων μονο παραπονα βλεπω,πριν σκασουν μυτη οι νεες κονσολες οτι και να εβαζες πανω το κανανε γαργαρες τωρα που ειμαστε ακομα στην αρχη αυτης της μεταβασης μονο αγκομαχητα βλεπω,σε μια διετια θα στρωσει το πραγμα με πραγματικα δυνατες καρτες.

Ολοι την τσεπη τους υποστηριζουν(τουλαχιστον οι περισσοτεροι γιατι υπαρχουν και εντελως καμμενοι).

 

Ακομη δεν εχω βρει παιχνιδι και να βλεπω την 290 να αγκομαχει, ακομη και σε αυτα εδω που ο Θεός να τα κανει pc games.

 

Εδω μεσα ειμαστε ολοι της υπερβολης μερικες φορες.

 

BF4 ολα τερμα και gpu usage οχι 100 αλλά 110%. Σε τετοια παιχνιδια και engines μετραμε τους ματρακαδες μας...

 

Τα ιδια ελεγα και οταν ειχα τις 970.

 

Δεν μπορω να υποστηριξω τακτικες του ειδους "πες μου τι παιζεις να δω αν αυτη που θες το υποστηριζει".

 

Μερικοι ειναι πολυ κοντοφθαλμοι(δεν το λεω για σενα) και δεν καταλαβαινουν που παει το πραγμα.

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

far cry 4 1080p + Ultra + x4MSAA

image.jpg

Ρε Χρήστο παλι downgrade εκανες... :hehe:

Καλα ο Τάκης απο ferrari setup με 2χ780gtx κατεληξε με την yugo καραμούζα :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.