Jump to content



αξιολογηση καρτας γραφικων απο windows


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια! Η αξιολογηση της καρτας γραφικων απο τα windows 7 home premium 64-bit ηταν παντα στο 7,7 (γραφικα κ γραφικα παιχνιδιων 7,7 το καθε ενα!). Ξαφνικα ομως σε μια προσφατη επανεκτελεση της αξιολογησης επεσε σε 5,4 τα γραφικα κ 6,3 τα γραφικα παιχνιδιων. Παρολα αυτα η καρτα δουλευει μια χαρα δεν εχω προβλημα ουτε καν σε games. Ξερει κανεις τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Μη σκας ιδιαίτερα για το WEI. Μπορεί να πέρασε κάνα update με ενημερωμένα score και να στο βαθμολόγησε ως κατώτερο. Στα παιχνίδια που έπαιζες τα FPS είναι τα ίδια; Αυτό μετράει.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η καρτα ειναι gigabyte 7790 2 gb κ εχω επιτραπεζιο pc. Οχι δεν εκανα προσφατα update σε driver κ οσον αφορα τα fps δεν νομιζω οτι εχουν αλλαξει. τρεχουν ολα κομπλε. ααααα!! κατι ακομα που δε ξερω αν παιζει ρολο!! :bigsmile: εχω το amd catalyst κ πριν μερικες μερες εκανα εγκατασταση την εκδοση beta (οπως την αναφερει) κ αυτο με τη σειρα του εκανε εγκατασταση το raptr. εχει καποια σχεση αυτο;

Link to comment
Share on other sites

μπορει να κανει μονο για παιχνιδια αλλων publishers και να μη μπορει να εχει σωστα fps σε παιχνιδια απαιτησεων της m$ (πασιετζα ναρκαλιευτης και τετοια) η να μη μπορει να σηκωσει τα υψηλης ποιοτητας γραφικα της τεχνολογιας αιχμης που λεγεται aero :rofl:

Κοινως κοιτα αν δεν εχεις κανα θεμα με drivers και αν τα games σου τα τρεχεις με σωστα fps γραψε την αξιολογηση της m$ εκει που δεν ποιανει μελανι... μπουρδες ειναι ετσι κι αλλιως, δεν ειναι κανονικο bench

Link to comment
Share on other sites

μη δίνεις σημασία όπως γραφει και παραπάνω ο DOOM_NX ενημερώνεται με νέα score από νέο hardware

μόλις έτρεχα τώρα το WEI και ο cpu από 7.7 πήγε 7.6

παλιότερα αν θυμάμαι καλά ήταν 7.8 και λίγο μετά από όταν κυκλοφόρησαν οι intel 47xx από 7.8 έπεσε στο 7.7 οι το ίδιο και gpu από 7.8 στα 7.7 και στα 2

όταν είχα μια gpu αν και δεν θυμάμαι νούμερα σε σχέση με ότι έβλεπα αρχικά η βαθμολογία είχε μειωθεί κατά 0.2 , μονο η ram και ο δίσκος έχουν μείνει σταθερά και δεν έχει αλλάξει κάτι μέχρι στιγμής

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

ok παιδια ευχαριστω. ειπα να το αναφερω για παν ενδεχομενο. μη τυχον επεζε τιποτα υποπτο! :bigsmile:

χαχαχα οντως πολυ υποπτα πραγματα συμβαινουν.... εμενα τα ειχε ολα 7.9 εκτος απο τον επεξεργαστη που του εδινε 7.8 (τα win ΟΛΟΥΣ τους επεξεργαστες για ενα μυστηριο λογο τους βαθμολογουν μεχρι 7.8).

Τωρα εκανα ενα reset να δω την ξεφτυλα τους, και μου τα εχει ΟΛΑ 7.8 εκτος απο τον ssd που τον εχει κρατησει στο 7.9 :laughing:

Φοβερο μιλαμε, μολις εμαθα οτι υποβαθμιστηκε η "εμπειρια μου στα windows" παροτι εγω δεν αλλαξα κατι :rofl::rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.