Jump to content



"Φορητο" Διλλημα...


jax7480

Recommended Posts

Ζαξ γιατι θελεις τον φορητο?

Νομιζω Ο ΑΜΔ εχει καλυτερη καρτα αφου στον καταλογο του πλαισιου την αναφερει ως 9700 monility pro 128 mb και οχι απλη οπως του Centrino

Επισης ο Σεντρινο εχει ασυρματο δικτυο κατι που δεν εχει το αλλο

Εγω παντως δεν θα επαιρνα τιποτα απο τα δυο λογω του οτι σε κανα 5 μηνο θα βγουν με νεες καρτες,τωρα αν επαιρνα κατι θα επαιρνα centrino

Link to comment
Share on other sites

εχμ ποιος ειπε οτι ο PM 2.0 ειναι πιο δυνατος απο τον Α64 3700+ ???

ολα μα ολα τα benchmarks σε games και βαριες λειτουργιες δινουν 1ο τον Α64 και μετα τον ΡΜ

επιπλεον οπως ειπα απο benchms φαινεται καθαρα οτι ο Α64 ειναι κορυφη σε ολα ενω ο PM πεφτει τραγικα (κατω και απο τον prescott) σε ορισμενες λειτουργιες κυριως γραφειου (περιεργο γιατι αλλα ετσι ειναι) ....

Οποτε σε θεμα ισχυς ειναι 100% μπροστα ο Α64 απλα οχι με τεραστια διαφορα ωστε να αποφασισεις ευκολα για Α64 αλλα ουτε ειναι αμελητεο. Για μενα μετρησε περισσοτερο οτι μπορουσα να εχω συνολικα περισσοτερη ισχυ και οχι μονο σε εναν τομεα. Επιπλεον η αυτονομια δε με ενδιεφερε. Ο Α64 ειχε καλυτερη καρτα γραφικων, πολυ καλο σκληρο, ικανοποιητικη μνημη ΡΑΜ, καλη εγγυηση, καλη οθονη (οχι τπτ ιδιαιτερο), καλο design (acer θεωρω μαπα εκτος απο φερραρι) , πολυ καλο dvdrw-dual , ικανοποιητικο software (οχι οτι θα ηταν ποτε κριτηριο), ααα και εχει ασυρματο δικτυο οπως λανθασμενα ειπε ο Νος οτι δεν εχει ....

Link to comment
Share on other sites

αν είναι να δώσεις σχεδόν 2κ τότε δε νομίζω να σε χαλάει να δώσεις άλλα 100-150 για 2η μπαταρία... πάει λοιπόν η αυτονομία...

από cpu ---a64 ψηφίζω

οπότε μένει κατά πόσο σε ενοχλεί το έξτρα βάρος και κοίτα την οθόνη... καλύτερα μα τα δεις να δουλεύουν... παίζουν τρελές διαφορές στην απεικόνιση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Ζαξ γιατι θελεις τον φορητο?

Νομιζω Ο ΑΜΔ εχει καλυτερη καρτα αφου στον καταλογο του πλαισιου την αναφερει ως 9700 monility pro 128 mb και οχι απλη οπως του Centrino

Επισης ο Σεντρινο εχει ασυρματο δικτυο κατι που δεν εχει το αλλο

Εγω παντως δεν θα επαιρνα τιποτα απο τα δυο λογω του οτι σε κανα 5 μηνο θα βγουν με νεες καρτες,τωρα αν επαιρνα κατι θα επαιρνα centrino

και ο Amilo 1670 έχει Wifi (g νομίζω) αλλά και ο συγκεκριμένος Centrino 9700 M
Αρχική απάντηση από abarth

εχμ ποιος ειπε οτι ο PM 2.0 ειναι πιο δυνατος απο τον Α64 3700+ ???

ολα μα ολα τα benchmarks σε games και βαριες λειτουργιες δινουν 1ο τον Α64 και μετα τον ΡΜ

επιπλεον οπως ειπα απο benchms φαινεται καθαρα οτι ο Α64 ειναι κορυφη σε ολα ενω ο PM πεφτει τραγικα (κατω και απο τον prescott) σε ορισμενες λειτουργιες κυριως γραφειου (περιεργο γιατι αλλα ετσι ειναι) ....

Οποτε σε θεμα ισχυς ειναι 100% μπροστα ο Α64 απλα οχι με τεραστια διαφορα ωστε να αποφασισεις ευκολα για Α64 αλλα ουτε ειναι αμελητεο.

βασικά bench 2GDothan σε notebook μαμά VS 3700+Claw μαμά δεν έχω δει οπότε δε μπορώ να εκφέρω άποψη. Aν έχεις link με κανένα συγκριτικό δώστο να βγάλουμε και μεις κανένα συμπέρασμα.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα πηγαινα για Αμιλο1630... Μιας που ή διαφορα στις επιδοσεις μεταξυ των δυο επεξεργαστων δεν ειναι τεραστια ,το μεγαλο θετικο του Fujitsu ειναι τα δυο χρονια εγγυησης εναντι ενος του Acer... Επισης αν τα δεις απο κοντα θα παρατηρησεις οτι ειναι και πιο ποιοτικος σαν κατασκευη.

Σχετικα με την αυτονομια δεν εχω σχηματισει γνωμη, λογικα ο centrino θα ειναι πιο "αυτονομος"...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.