Jump to content



Φθηνό ποντίκι για περισταστιακό gaming


Recommended Posts

Καλησπέρα,

ψάχνω ένα φθηνό ποντίκι που να είναι αξιοπρεπες όταν καμιά φορά παίζω παιχνίδια.. Δεν ειμαι ο τύπος που τρελένεται στα games , δεν παίζω καν κάθε μέρα ούτε θα είμαι τόσο pro που τη διαφορά θα μου την κάνει το ποντίκι.. χαζοπαίζω κανα cs τα βράδυα για πλάκα, άντε να βάλω και κανα καινούριο για να το βαρεθώ (μετά από μισή μέρα)...

ελπίζω να καταλάβατε... Ωραία το μπάτζετ για αυτό το λόγο, και επειδή δεν έχω και λεφτά να δίνω σε ποντίκια, ειναι 15 ευρώ το πολύ. ούτε cent παραπάνω εκτός αν μου υπάρχει καμια προσφορά το ραζερ 70% :p

Αναμένω τις προτάσεις σας!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε τρώει ο ποπούλης σου. Τέτοιες ερωτήσεις εδώ δεν στέκουν. Γνωρίζεις ήδη ότι τα 15e, σε 20 σχόλια θα έχουν γίνει 55 και βάλε. Τα 19 σχόλια βέβαια θα τα έχει κάνει ο [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] :whistle2:

Πας και πέρνεις ενα logitech/microsoft της σειράς. Ψάξιμο παραπάνω για περισταστιακό gaming? Εδώ κανονικό εμείς τόσα χρονια και μόνο μια φορά ένα G9 είχα πάρει το οποίο τα φτυσε και από τότε ξανά ακριβό δεν πήρα. Δεν έχει νόημα για μένα. Τίποτα, απλό επώνυμο (όχι κάτι trust κλπ) φτηνό και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1143]Snips[/MENTION] μηπως στην προηγουμενη ζωη εισουνα χοληδοχος κυστη ? :hehe:

[MENTION=6460]3likos[/MENTION] υπαρχει το xornet στα 15, το ειχα παρει το 11 μαζι με κατι μνημες απο eworld ( 44 euro 8gb, αγκρρ παανε αυτα :( ) το χρησιμοποιω απο τοτε καθε μερα στην δουλεια και μετραω τους μηνες για το καταραμμενο spawn v2

[Evaluation/Discussion] CMstorm Xornet (56k warning)

αν εχεις σχετικα μικρο χερι και κοντα δαχτυλα ( εγω ειμαι στα 18cm Measuring your Hand for Gloves ) θα σε βολεψει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βιάζεσαι συνιστώ αυτό:

New Arrival 3200 DPI 7 Button LED Optical USB Wired Gaming Mouse Mice computer mouse For Pro Gamer wholesale #2 SV002748

Βγαίνει μαζί με τα μεταφορικά περίπου €5.60 και από τη δοκιμή που του έκανα είναι "τίμια" τα 3200dpi του.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτο ZALMAN ZM-M401R

Πολυ τιμιο ποντικακι.Το βλεπω εξαντλημενο πλεον.15 το ειχα παρει.

Αυτο ZALMAN ZM-M250

Αυτο το πηρε ενας φιλος.Ευχαριστημενος.

Και γενικα οσα ζαλμαν εχω δει στις τιμες αυτες ειναι πολυ τιμια, ειδικα για την δουλεια που το θες.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

μην ψαρωνετε με τα dpi, ειδικα αμα παιζετε fps με αργοτερο απο 15cm/360 sensitivity.

αυτα βλεπουν οι εταιρειες και εχουν γεμισει τα ραφια με savu-ρες στα over 5000 dpi με βαριδια παραφουσκωμενο software και τα ρεστα στα 80 ευρω+

optical led με σωστη αποκριση στα 3200dpi δεν υπαρχει εκτος απο τον pixart pwm 3310 και τον αλλο τον exclusive που εχει η logitech στο 502 (3366)

κανεις δεν χρειαζεται πανω απο 800-1000 dpi σε fps εκτος αν παιζει στα 4K με fov 80 και 5cm/360.

/rant

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και σε απλό browsing και σε FPS παίζω στα 2400 dpi και αν οι περιστάσεις το απαιτούν ανεβαίνω ή κατεβαίνω ανάλογα.

My point τα 1000 dpi που προτείνεις είναι λίγα. Τα 1800 είναι μια καλή μέση τίμη αλλά 800; Μόνο αν δουλεύεις photoshop και προσπαθείς να πετύχεις εκείνο το άτιμο το pixel που ξεχωρίζει για να τα καθαρίσεις από την εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.