Jump to content



moding σε υδροψυξη seidon 120m


intercoolerr730

Recommended Posts

εχω αυτη την υδροψυξη Cooler Master: Seidon 120M κ σκεφτομαι να αλλαξω τα σωληνακια σε χρωμα πορτοκαλι (μαλλον) κ το υγρο επισης πορτοκαλι! Ξερει κανεις να μου πει ποσα ml περνει το ψυγειο γτ στα spec δε το λεει πουθενα. Επισης τι τυπος ειναι τα σωληνακια;

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις αυτό που έχει ήδη μέσα, το μετράς και βάζεις το νέο.

Δεν γνωρίζω όμως αν έχει επιπτώσεις αυτή η αλλαγή του υγρού μιας και είναι διαφορετικά το ένα με το άλλο (closed loop vs custom) και σίγουρα κάτι παραπάνω θα περιέχει το πρώτο λόγω της μη συντήρησής του σε σχέση με μια custom υδρόψυξη.

Επίσης για ποιό λόγο θες να βάλεις και πορτοκαλί σωλήνες και πορτοκαλί υγρό;Το ένα θα είναι περιττό!

Άσε που πρέπει να σκεφτείς και το θέμα της εξαέρωσης μετά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις αυτό που έχει ήδη μέσα, το μετράς και βάζεις το νέο.

Δεν γνωρίζω όμως αν έχει επιπτώσεις αυτή η αλλαγή του υγρού μιας και είναι διαφορετικά το ένα με το άλλο (closed loop vs custom) και σίγουρα κάτι παραπάνω θα περιέχει το πρώτο λόγω της μη συντήρησής του σε σχέση με μια custom υδρόψυξη.

Επίσης για ποιό λόγο θες να βάλεις και πορτοκαλί σωλήνες και πορτοκαλί υγρό;Το ένα θα είναι περιττό!

Άσε που πρέπει να σκεφτείς και το θέμα της εξαέρωσης μετά.

θελω να βαλω κ πορτοκαλι σωληνακια αλλα κ υγρο, γιατι εχω λευκους ανεμιστηρες κ μια σειρα με 6 led πορτοκαλι, για να δειχνει πιο εντονα.

οταν λες εξαερωση; τι παιζει ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.