Jump to content



pc με 1000 ευρώ παρακαλώ


Recommended Posts

λοιπόν παρήγγειλα ό,τι μου πρότεινε ο panoc, με Ι7 εκτος από την κάρτα, που είπαμε αυτή του topclr (καρντάσι), τον δίσκο γιατί δεν ήταν διαθέσιμος και πήρα την πρόταση του nick-firestorm, και επίσης πήρα και μία ψύχτρα που πρότεινε ο Ι3ft3ris την be quite. Οθόνη αυτοσχεδίασα και πήρα αυτή PHILIPS 226V4LAB 21.5'' LCD MONITOR FULL HD BLACK - που έχει και ηχεία, μια χαρά.

Μαζί με ποντίκι, πληκτρολόγιο, σύνολο: 1163 ευρω!

Ελπίζω πως θα είναι όλα τέλεια. Θα ενημερώσω με την παραλαβη!!

Ευχαριστώ όλους!

Α, αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει για το θέμα της τάσης για να ολοκληρώσω την παραγγελία.

Ευχαριστώωωω

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Νομίζω, η επιλογή οθόνης δεν είναι καλή και αντίστοιχη με το υπόλοιπο σύστημα (δεν έχω προλάβει να δώ προσεκτικά το υπόλοιπο σύστημα που προτάθηκε). Δίνεις σχεδόν 1200€. Θα μπορούσες να πάρεις κάτι πολύ καλύτερο, τουλάχιστον 24" κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα pnick. συμφωνώ, αλλά έχω καλές οθόνες και μία eizo μικρή και έναν παλιο imac που με ικανοποιεί για δουλειά, οπότε δεν με νοιάζει άμεσα να πάρω καλύτερη οθόνη.

βέβαια αν στα αντίστοιχα χρήματα έχεις να προτείνεις κάτι άλλο, πολύ ευχαρίστως!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να κοιτάξεις κάτι σε:

xSax5Yy.png

Η λογική των συνθέσεων του [MENTION=190]panoc[/MENTION] ήταν σωστή όσο μπόρεσα να δώ. Εξοικονόμησα κάποια χρήματα από λίγο διαφορετικές επιλογές και χώρεσε αξιοπρεπής οθόνη 24άρα με IPS panel και pivot βάση για να μπορείς ως γραφίστας να την τοποθετείς/περιστρέφεις όπως θέλεις, όπως και 16gb μνήμης, που νομίζω ότι θα σου χρειαστούν. Φυσικά, αν τα κομμάτια αγοράζονταν ξεχωριστά, θα μπορούσαν να γίνουν και καλύτερες/οικονομικότερες επιλογές και να γλίτωνες κανά 20άρικο € ακόμα.

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

Με ολες τις συνθεσεις συμφωνω αλλα με τον [MENTION=31462]pnick[/MENTION] λιγο περισσοτερο. Καλως κακως η οθονη ειναι αυτη που φερνει το αποτελεσμα ολων των αλλων εξαρτηματων στα ματια σου και απο αυτην θα κριθει το κατα ποσο ευχαριστη και ξεκουραστη θα ειναι η εργασια σου. Κι εγω 17αρα ειχα μεχρι πριν λιγο καιρο αλλα τωρα η τεχνολογια προσταζει τουλαχιστον 24αρα κατα προτιμηση ips.

Link to comment
Share on other sites

LG 24MP55HQ-P 24'' LED MONITOR FULL HD BLACK -

Συγγνωμη λαθος λινκ εβαλα.Προσπαθω να ποσταρω απο το κινητο βλεπεις και ειναι πανευκολο να γινεις ματσο σε samsung galaxy fame! Αυτη που βαζω τωρα ειναι επισης της lg 24" ips αλλα λιγο πιο οικονομικη.

Link to comment
Share on other sites

LG 24MP55HQ-P 24'' LED MONITOR FULL HD BLACK -

Συγγνωμη λαθος λινκ εβαλα.Προσπαθω να ποσταρω απο το κινητο βλεπεις και ειναι πανευκολο να γινεις ματσο σε samsung galaxy fame! Αυτη που βαζω τωρα ειναι επισης της lg 24" ips αλλα λιγο πιο οικονομικη.

Δεν έχει καλή βάση όμως. Ένας επαγγελματίας χρειάζεται μεγαλύτερη ευελιξία στην ρύθμιση της οθόνης. Η άλλη που έβαλα έχει βάση με πολλαπλές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

LG 24MB35PM-B 23.8'' LED MONITOR FULL HD WITH SPEAKERS

ή

LG 23MP75HM-P 23'' LED MONITOR FULL HD WITH SPEAKERS

με έπεισες φίλε μου. Είμαι ανάμεσα στις δύο. Από ότι βλέπω έχουν διαφορετικές θήρες. Τι προτιμώ και γιατί;

Link to comment
Share on other sites

ως ξεροκέφαλη γυνη πήρα αυτή http://www.e-shop.gr/lg-24mp76hm-s-238-ips-led-monitor-full-hd-with-speakers-p-PER.170198

γιατί; νομίζω πως πληρεί όλες τις απαιτούμενες προδιαγραφές Αλλά μου αρέσει το χρώμα της!!!:happy2:

thank you all!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!!! το έχω 2 μήνες και είναι ferrari!!!!!!! πετάει!!! επίσης πήρα ένα ups απο εδώ δίπλα, 40ευρώ. με τόσες διακοπες φέτος λόγο καιρού, ευτυχώς που πηρα ups!

 

 

A! και καλή χρονιά σε όλους εύχομαι!!!!

 

:jump:

Έγινε επεξεργασία από sebagia
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.