Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

2 hours ago, PetrosD said:

Γάμο με 3 είχαμε. Μόνο μια φορά θυμάμαι με το Kadett B caravan του 1967 του πατέρα τη δεκαετία του 90 έσπασε ένα γρανάζι της 3ης και χτύπαγε το σασμάν. Κι άλλη μια φορά μας άφησε από βενζίνη.

Το Astra G του 1999 του πατέρα, μια χαρά είναι από τότε. Ούτε έχει βγάλει σοβαρή βλάβη, ούτε όμως και καμιά οδηγική χαρά και συγκίνηση.

Είχα κι εγώ ένα Kadett D για ένα μήνα. 2 συγκινήσεις είχα με αυτό, μία όταν μου το χάρισαν και άλλη μία όταν με τράκαραν και μου το διέλυσαν.

 

Το οτι είχαν μεγαλύτερη ανοχή (όχι αντοχή) στην μη συντήρηση και δεν είχαν τσεκ λαμπάκια τα παλιά αυτοκίνητα που ήταν πιο κοντά τεχνολογικά στο ford model T παρά στο σήμερα τι σχέση έχει με τα σημερινά αυτοκίνητα;

Το οτι ως παιδάκι νόμιζες οτι δεν έχει πρόβλημα ένα αμάξι δε σημαίνει οτι δεν είχε κιόλας. Η γενικότερα το γεγονός οτι αγνοεί κάποιος τα προβλήματα που έχει το αυτοκίνητό του δε το κάνουν απροβλημάτιστο.

 

1 hour ago, BloodMage said:

Ενταξει τωρα εσυ εισαι εξαιρεση, υπαρχουν και αυτες

 

Απλά είμαι shitbox flipper και έχουν περάσει αρκετά shitboxes από τα χέρια μου οπότε έχω μέτρο σύγκρισης.

 

 

17 minutes ago, PetrosD said:

Ήταν ο οδηγός της NISSAN (Nissan performance center Heidelberg) που είχε μόλις γυρίσει από Σαββατοκύριακο στην πίστα του Nürburgring που δοκίμαζε το αυτοκίνητο σε συνδυασμό με την απίστευτη πρόσφυση της Γερμανικής ασφάλτου και τα μεγάλα όρια του R35, πλήρης επιτάχυνση πριν από στροφή, όπου αν πηγαίναμε ευθεία θα γκρεμοτσακιζόμασταν στο γκρεμό και τα χωράφια.

 

Τζάμπα τάξι ride δηλαδή που στο ring θα το πλήρωνες 300€ ξερωγω. Δεν εκτιμάς. 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Πώς, εκτιμάω!

Με το R35 έχω ανοιχτούς λογαριασμούς. Είναι το μόνο αυτοκίνητο που δεν μπόρεσα να πατήσω τέρμα γκάζι με πρώτη. Ενώ το συνειδητό ήθελε, το υποσυνειδήτο σταματούσε την κίνηση του ποδιού. 3 προσπάθειες έκανα και απέτυχα.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Kαι κάτι για τους Teslaράτι της παρέας:

 

  Hide contents

May be an image of snowplough

 

πορτοκαλί ματ ε? χρωματαρα εβγαλαν παλι, θα γινει βάιραλ!

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.