Jump to content



Cubot S200


metalergr

Recommended Posts

Ένα VFM τηλέφωνο από την Cubot και με εκπτωτικό κουπόνι από το  www.gearbest.com.

 

545c9eff51b82.png

 

 

Cubot S200 key specifications

  • 5″ inch 720p IPS display
  • 1.3GHz Mediatek MT6582 Quad-core processor
  • Mali-400MP2 GPU
  • 1GB RAM
  • 8GB internal storage
  • 8 megapixel camera
  • 5 megapixel front camera
  • 3,300mAh

http://www.cubot.net/index.php/mobile/app/id/136.html#attr

 

 

 

Με το κουπόνι S200MK , τελική τιμή ειναι $96.59 ή €74.84 .
Δεν ειναι και άσχημα.
 
 
Προσοχή μόνο επειδή υπάρχει ένα bug, για την ολοκλήρωση της παραγγελίας πατάμε Proceed to checkout και όχι Check out with paypal.

 

post-63122-0-64793700-1416231869_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα έχει με το Checkout with Paypal? Γιατί με ενδιαφέρει να πάρω κάτι από το site

Αν κάνεις κατευθείαν Checkout wit paypal , βγάζει άλλη τιμή .Πιο υψηλή. Αν συνεχίσεις με procced to checkout , πάλι με paypal πληρώνεις αλλά στην σωστή τιμή. Αν θέλεις μπορείς να περιμένεις λίγο ακόμη .( με ενημέρωσαν με email οτι θα το φτιάξουν σύντομα,) . Άλλωστε το τηλέφωνο ειναι presale . Από 26/11/14 θα ειναι διαθέσιμο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεί να μη δουλεύει. Κάνε κανονικό checkout και εκεί σου έχει πάλι επιλογή να πληρώσεις με paypal

 

Εε για να είμαστε και σίγουροι αυτό θα κάνω. Όταν πας στο κανονικό CheckOut την Paypal διεύθυνση χρησιμοποιεί ή αυτή που δηλώνεις στην σελίδα?

 

Αν κάνεις κατευθείαν Checkout wit paypal , βγάζει άλλη τιμή .Πιο υψηλή. Αν συνεχίσεις με procced to checkout , πάλι με paypal πληρώνεις αλλά στην σωστή τιμή. Αν θέλεις μπορείς να περιμένεις λίγο ακόμη .( με ενημέρωσαν με email οτι θα το φτιάξουν σύντομα,) . Άλλωστε το τηλέφωνο ειναι presale . Από 26/11/14 θα ειναι διαθέσιμο.

Γενικότερα στο GearBest έχουν λάθος Ισοτιμία από δολάριο σε ευρώ και εξού οι διαφορές που υπάρχουν σε σχέση με το ckeckout. Αν δείτε από δολάρια ένα προϊόν και επιλέξετε νόμισμα ΕΥΡΩ στα δείχνει 3-4 ευρώ λιγότερο από την πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

 

 
 

 

Εε για να είμαστε και σίγουροι αυτό θα κάνω. Όταν πας στο κανονικό CheckOut την Paypal διεύθυνση χρησιμοποιεί ή αυτή που δηλώνεις στην σελίδα?

 

Γενικότερα στο GearBest έχουν λάθος Ισοτιμία από δολάριο σε ευρώ και εξού οι διαφορές που υπάρχουν σε σχέση με το ckeckout. Αν δείτε από δολάρια ένα προϊόν και επιλέξετε νόμισμα ΕΥΡΩ στα δείχνει 3-4 ευρώ λιγότερο από την πραγματικότητα.

 

Από οτι αναφέρει η Gearbest , υπάρχει ένα θέμα αυτή τη στιγμή με το κουπόνι , το οποίο το γνωρίζουν και προσπαθούν να το διορθώσουν.

 

I am so sorry for the late message.
We are trying our best to deal with the bug of cubot s200. 
We will set up a new system, it is on testing.
About the original orders which ordered at $86 or $84. We will ship them to you at the price you ordered.
Even if we are in the state of losing money.
I hope you can understand us.
Have a nice day!
Link to comment
Share on other sites

παιδες , θα το παρει κανεις ? XD 

θελω και εγω αλλα δεν εχω κανει ποτε τετοιες αγορες (δεν εχω ουτε καρτες , ουε paypal)(να τα παρουμε μαζι δλδ :p )

 

Εγώ σκέφτομαι να το πάρω σοβαρά αλλά τίποτα ακόμα σίγουρο, αλλά να ξέρεις 2 μαζί δεν μπορούν να αγοράστούν πρέπει να γίνουν 2 διαφορετικές αγορές για να πιαστεί ο κωδικός της προσφοράς στο κάθε κινητό.

 

 

 

 

Από οτι αναφέρει η Gearbest , υπάρχει ένα θέμα αυτή τη στιγμή με το κουπόνι , το οποίο το γνωρίζουν και προσπαθούν να το διορθώσουν.

 

I am so sorry for the late message.
We are trying our best to deal with the bug of cubot s200. 
We will set up a new system, it is on testing.
About the original orders which ordered at $86 or $84. We will ship them to you at the price you ordered.
Even if we are in the state of losing money.
I hope you can understand us.
Have a nice day!

 

 

Δες αυτήν την φωτό http://prntscr.com/57tw6s

 

Επίτηδες το γράφουν πιο φθηνό από όσο είναι εκτός και αν κρατάν  επίτηδες της ισοτιμία στα περσινά επίπεδα

Link to comment
Share on other sites

Official video από την Cubot :

 


 


Λύθηκε το πρόβλημα με το εκπτωτικό κουπόνι για το Cubot S200 από την Gearbest .

 

1cf349365565449.jpg 

 

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το κουπόνι : S200MK και να αποκτήσετε το τηλέφωνο στην τιμή των $96,59


Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα το κινιτάκι και τώρα σκέφτομαι να το συνδυάσω με το RWATCH M26 . Βγαίνει τελική τιμή $28.99 (περίπου €22.50).
Αρκετά φθηνά για αυτά που (υπόσχεται οτι) προσφέρει .

d4cd8d366577808.jpg 

http://youtu.be/VkJ0USte2gk 
http://youtu.be/MgZXtM1uc_c

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το τηλέφωνο το παρέλαβα στις 15/01/2015

Μετά από τις λίγες μέρες που το έχω στην κατοχή μου , πιστεύω οτι πρόκειται για μια επιτυχημένη αγορά.

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής ,καταπληκτική οθόνη . κανένα κόλλημα ,lag κλπ. (έχω βάλει τον Nova launcher)

Συνδέεται αμέσως στο wifi και πηγαίνει πολύ καλά στο internet.

Στην αρχή με είχε τρομάξει το μέγεθος του (πρώτη φορά έπιασα στα χέρια μου 5"ιντσο τηλέφωνο) αλλά συνηθίζεται εύκολα.

Η μπαταρία μια χαρά είναι αλλά είχα μεγάλες προσδοκίες λόγο των 3300mah . Μου βγάζει μια μέρα σκληρής χρήσης (πολύ ώρα στο ίντερνετ ) ή 1,5 normal χρήσης. Φυσικά ίσως στρώσει με τον καιρό . Έχει φορτιστεί 2-3 φορές.

Στα $86 που μου στοίχισε νομίζω οτι ειναι η καλύτερη επιλογή ! 

post-63122-0-21161200-1421658488_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα , μετά από 2 εβδομάδες χρήσης του συγκεκριμένου γενικά μ έχει αφήσει καλές εντυπώσεις  καλή αυτονομία , γρήγορο αξιοπρεπέστατη οθόνη  - πάντα συναρτήσει του κόστους του.

Παρατήρησα όμως ότι μετά από κάθε επανεκκίνηση αλλάζει η MAC address του .

Λίγο που το έψαξα , είναι πρόβλημα συχνό σε αρκετά μοντέλα της Cubot .

Αντιμετωπίζει κανείς από εσάς το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο και όχι μόνο προϊόν?

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει λύση πχ με κανα update?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.