Jump to content



Αγορά gaming οθόνης ιδιαίτερα για MMOs μέχρι 350euro.


Recommended Posts

Kαλησπέρα παιδιά.

Σκέφτομαι να αγοράσω οθόνη και θα ήθελα την συμβουλή σας μέχρι 350 euro.

Σε inch σκέφτομαι και για 27 και για 24 αναλόγος που θα βρώ τα καλύτερα χαρακτηριστικά με 

αυτά τα χρήματα.

any suggestions?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα τα ΜΜΟ δεν χρειαζεται ιδιαιτερη οθονη, εκτος αν παιζεις κανα FPS mmo τοτε ισως.

 

Πανω στο θεμα..Για αυτα τα λεφτα νομιζω Foris ειναι μονοδρομος? Αλλοι θα ξερουν καλυτερα :D αλλα γενικα προς τα εκει σε κοβω.

 

FS2434 ειναι εκει στα 350 νομιζω.

 

Μετα θα μπορουσες να κοιταξεις τις 144hz στα ~300-350Ε, δεν ξερω ποσο καλες ειναι ομως :o

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ισως θα επρεπε να περιμενεις και απο κανεναν αλλον.

 

Η Foris ειναι τρομερη ναι, παιζει να μην υπαρχει αλλη σε αυτα τα λεφτα 360Ε στην eizo.gr αλλα οπως ειπα υπαρχουν και 144Hz οθονες στα 350ε.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τώρα μπερδεύτικα.βλέπω όντος την benq και φενεται πολύ καλή. Τα 144hz αξίζουν τελικός για gaming?και η Benq πως πάει από ποιότητα χρωμάτων κτλ.?

συγνώμη ρε παιδιά με τις ερωτήσεις μου άλλα δεν γνωρίζω πολλά επι του θέματος. ανάμεσα στην benq και την ΕΙΖΟ που έχουμε postarei  στο θέμα ποιά θα επιλέγατε?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να κρατήσεις 120-144 fps στα παιχνίδια που παίζεις η διαφορά είναι τεράστια από τα 60hz, πραγματικά. 

Τώρα για τα χρώματα δεν ξέρω πως πάει σε σύγκριση με την Eizo αλλά εμένα με καλύπτει το TN panel που έχει αλλά προφανώς δεν είναι όπως τα IPS panels.

Αν την θες μόνο για gaming είναι μια χαρά τα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

τα χρώματα στις benq είναι μέτρια, έχω δει xl2420t, xl2411t, xl2720z όλες ίδιες είναι, η asus vg278he που είχα έχει καλύτερα (πάντα για τα δεδομένα του TN panel). Αν παίζεις περισσότερο MMO παρά fps προτίμησε την ΕΙΖΟ fs2434 αλλιώς σε 24άρα το καλύτερο που μπορείς να πάρεις imo είναι η FG2421.

Αν δεν σε απασχολούν και πολύ τα χρώματα τότε δαγκωτό για Benq.

Link to comment
Share on other sites

Δες και την BenQ XL2411Z έχει κάτω από 300€ στο Amazon. Αν την πάρεις να σιγουρευτείς πως έχει firmware V2.

Και από skroutz 280 παίζει..;)

Για την 2420 τα έχουμε ξαναπεί..ίδιο panel με 2411 με παραπάνω συνδέσεις και ίσως λίγο περισσότερο lag..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο πριν την μεγάλη απόφαση. έχω την gtx 670. τα πιάνω τα 120-144 fps ώστε να πάω σε 144hz ή όχι? cpu 3770k 8gb ram z77 mobo της 

gigabyte.

 

Αναλόγως το παιχνίδι και τις ρυθμίσεις που θα θέτεις (low-high κτλ). Αν θες να παίζεις τους πιο καινούριους τίτλους με όλα maxed τότε όχι δεν θα μπορείς, οπότε ξανα-σκέψου το. Αν σε ενδιαφέρει η απόκριση απλά τότε μπορείς να τα βάζεις όλα low π.χ (πάλι εξαρτάται το παιχνίδι) και να είσαι συνέχεια στα 120+ fps.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις λίγο υπομονή σε λίγο θα βγουν 24άρια 144-120hz και με gsync (δε ξέρω αν η σειρά 6xx το υποστηρίζει) . Ηδη έχει βγάλει η AOC ...πάντως έτσι και αλλιώς η μετάβαση από 60hz σε 144hz είναι το κάτι άλλο!!!  :victory:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις λίγο υπομονή σε λίγο θα βγουν 24άρια 144-120hz και με gsync (δε ξέρω αν η σειρά 6xx το υποστηρίζει) . Ηδη έχει βγάλει η AOC ...πάντως έτσι και αλλιώς η μετάβαση από 60hz σε 144hz είναι το κάτι άλλο!!!  :victory:

 

με το αζημίωτο βέβαια. Πολύ premium τιμή έχει ακόμα το gsync.

Link to comment
Share on other sites

Τελικός αποφάσισα. θα πάρω αυτή http://www.cosmodata.gr/product/188934/ και βρήκα και μια gtx 670 δεύτερη για SLI στα 170 ευρό.

πιστεύω να μαι τούμπανος.!!!!

 

Πρόσεχε, ρώτα τους αν έχει το firmware v2 πάνω γιατί στο v1 το Blur Reduction που είναι και το σημαντικό feature της BenQ δεν δουλεύει σωστά.

Εμένα μου ήρθε με v1 και έπρεπε μέσω linux(usb) και καλώδιο dsub να περάσω το firmware: http://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=13&t=779

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.