Jump to content



Προταση για τροφοδοτικο


Recommended Posts

καλησπερα παιδια!

 

Χρειαζομαι ενα ποιοτικο τροφοδοτικο με μπατζετ γυρω στα 50 ευρω,αν εχετε να μου πρωτεινετε καποιο ετσι αξιοπιστο επειδη δεν εχω ασχοληθει με το θεμα.

Δεν προοριζεται για gaming μια απλη nvidia 210 εχει πανω,απλα για καθημερινη χρηση ουτε παρα πολλους δισκους θα εχει πανω το συστημα.

Οποτε να επιλεξουμε ενα γυρω στα 400-450w.

Link to comment
Share on other sites

εφοσον δεν μιλαμε για πολλα watt, ουτε efficiency χρειαζεται .Ta λιγα-ελαχιστα watt δεν αφηνουν να φανει το οποιο κερδος υπαρχει.

 

Δεν εχει πει καν σε τι συστημα θα μπει..οποτε εικαζοντας και εγω ..και το πρωτο bequiet στη λιστα παραπανω απο μια χαρα θα ειναι αν παιζει στα 30-50watt.

 

Καπου στα 80% πρεπει να εχει, στα watt που θα παιζει..Το χρυσο 450ari στη καλυτερη να εχει 85% τοσο χαμηλα.

To κερδος ειναι 4-5watt (εστω πχ για 50w καταναλωσης).

 

Οποτε μενει να αξιολογησει το 20ευρω της διαφορας στην αξια των τροφοδοτικων σε βαθος 5ετιας..που στη τελικη ειναι και ενας ανεμιστηρας απο το συστημα του.Αν εχει ανω του ενος πχ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ΝTG

Yπολογιστης γραφειου θα ειναι και θα δουλευουν πανω scanner εκτυπωτης φαξ.και επεξεργαστη θα εχει ενα ι7 920 μια nvidia 210 6gb μνημη και 1 σκληρο δισκο.

Έγινε επεξεργασία από argi
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

 

Χρειαζομαι ενα ποιοτικο τροφοδοτικο με μπατζετ γυρω στα 50 ευρω,αν εχετε να μου πρωτεινετε καποιο ετσι αξιοπιστο επειδη δεν εχω ασχοληθει με το θεμα.

Δεν προοριζεται για gaming μια απλη nvidia 210 εχει πανω,απλα για καθημερινη χρηση ουτε παρα πολλους δισκους θα εχει πανω το συστημα.

Οποτε να επιλεξουμε ενα γυρω στα 400-450w.

 

Βάλε αυτό http://www.e-shop.gr/super-flower-amazon-series-450w-sf-450p14he-p-PER.811712 που έχει και 5 χρόνια εγγύηση. Φτάνει και περισσεύει. Τα golden δεν προτάθηκαν τόσο από πλευράς οικονομίας ρεύματος, όσο γιατί συνήθως (όχι πάντα) είναι και κάπως καλύτερης ποιότητας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πλεον ολα καλης ποιοτητας ειναι.(μονο τα elite της coolermaster εμειναν μαλλον απο την εποχη που ανοιγε το πλαισιο πριν 45 χρονια.. και κατι ξεχασμενα ακομα).

 

 

To oλο σκηνικο αλλαζει βεβαια απο τη στιγμη που εχει nehalem.Αυτη η αηδια καιει τα αντερα της χωρις λογο.

Και το το 300αρι θα σε καλυψει στο χαλαρο, απλα πλεον δεν παιζεις idle στα 30-50watt αλλα στα 150w περιπου.

 

Go4gold.

Παρε  αυτο καλυτερα.

http://www.e-shop.gr/super-flower-golden-green-hx-series-450w-sf-450p14xe-p-PER.811707

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το λαθος ηταν απο την αρχη που δεν εγραψα το cpu να βοηθησω και τα παιδια,ενω ηξερα οτι καιει ρευμα (144w),γιαυτο και εγραψα για 400w 450w.

Τελος παντων οπως ειπαν και ολα τα παιδια και με 300w δεν θα ειχα θεμα.Εχω και ενα deer στα 550w,το εχω σε ενα pentium 4 αλλα δεν το εμπιστευομαι με τιποτα να το βαλω πανω.

Καλυτερα ενα επωνυμο να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

 

Τελικα θα προτιμησω το gold του @ΝTG

Ευχαριστω ολα τα παιδια για τη βοηθεια!  :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.