Jump to content



gigabyte gtx 660 ti oc + Far Cry 4


Recommended Posts

Καλησπερα παιδες...

 

με τα πολλα απεκτησα ενα i3 4160 στα 3.6ghz  με μητρικη Η97 gigabyte και 8 gb ram

 

Oποτε βρηκα μια μεταχειρισμενη  gigabyte gtx 660 ti oc 2gb

 

στα 140 με εγγυηση ακομη 1,5 χρονο (δυστηχως δε μπορω να διαθεσω περισσοτερα)

 

με ενδιαφερει να παιξω αξιοπρεπως το Far Cry 4

 

ειναι πιστευετε σωστη η αγορα της καρτας?

 

ευχαριστω

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή αγορά σε καλή τιμή που γίνεται ακόμα καλύτερη λόγω της εγγύησης. Θα παίξεις αρκετά καλύτερα από αξιοπρεπώς. Μεγειά!

 

ΥΓ. Φρόντισε να έχεις το κατάλληλο τροφοδοτικό (= οποιοδήποτε επώνυμο 500αρι είναι οκ)

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τιμή για την 660 + εγγύηση. Όντας κάτοχος μιας MSI 660 ti OC από το 2011 δεν έχω συναντήσει AAA game που να μην το παίζει σε 1080p/1200p. AC Black Flag sta 60 fps σταθερά τα πάντα High/Very High me AA κλειστό, clocks 1200Mhz/7000Mhz σε stock bios και θερμοκρασίες να μην ξεπερνάνε τους 80C.  Far Cry δεν έβαλα ακόμα γιατί περιμένω να κάνω αναβάθμιση, αλλά μιας και παρουσιάστηκε ευκαιρία θα το κάνω install και θα επανέλθω με νούμερα :)

 

edit: 12 ώρες το d/l  :boxed:

Έγινε επεξεργασία από Errer
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις...δυστηχως ο πωλητης της καρτας που ακυρωσε την αγορα...οποτε εαν εχετε καμμια αλλη προταση για μεταχειρισμενη ή καινουργια μεχρι 160 ευρω μαξ ........κριμα

Link to comment
Share on other sites

Στα 160 γιουρος βρισκεις 7950/760 ανετα,ισως και πιο κατω.

 

μερικα παραδειγματα,φυσικα αν τις βρεις στα ιδια λεφτα επιλεγεις την 7950.

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/364468-gigabyte-radeon-hd-7950-3072mb-windforce/

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/356352-asus-geforce%C2%AE-gtx-760-directcu-ii-oc/

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/364468-gigabyte-radeon-hd-7950-3072mb-windforce/
Έγινε επεξεργασία από eXhale
Link to comment
Share on other sites

αν θες κάτι του κουτιού τότε η http://www.cosmodata.gr/product/181281/

σίγουρα θα σε βολέψει δεν είναι τόσο δυνατή όσο η 7950 ή 660ti αλλά ειναι καινουργεια κάρτα με νέο σχεδιασμό καί ίσως μεγαλυτερη συμβατοτητα με νέους drivers...

Αν και εγώ σίγουρα 7950 θα έπερνα σε αυτά τα χρήματα η κάρτα πραγματικά είναι τρελό vfm και πολλές φορές ξεπερνούσε την 7970ghz μην τα ξαναλέμε!

Link to comment
Share on other sites

μεχρι πριν λιγες ωρες ειχα την 660 OC σκετο (οχι ti ) και το Far cry 4 επαιζε αξιοπρεπεστατα σε high με ανω των 35 fps και αν πειραζα τα ΑΑ πηγαινε ακομη καλυτερα με μικρες διαφορες εως αμελητεες στα γραφικα, σε αναλυση ομως 1680Χ1050. Νομιζω η ti ειναι ενα σκαλι πιο πανω. Εφοσον ακυρωθηκε οι λυσεις των παιδιων ειναι παραπανω απο καλες.

 

Εχε στο νου σου οτι το Far Cry 4 εχει καποια θεματακια με τη χρηση του cpu τα οποια λυνονται σιγα σιγα. Στο λεω για να μην απογοητευτεις αν δε δεις σουπερ ντουπερ επιδοσεις αλλα overall θα το ευχαριστηθεις!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που ναυάγησε η αγορά. Ότι και να επιλέξεις από τις παραπάνω προτάσεις θα σε καλύψουν πλήρως.

 

Στην περίπτωση που πάρεις 660 ti, παραθέτω ένα ενδεικτικό screen από FarCry 4

 

Settings: Visuals High/ AA off / Vsync Normal / God Rays off

 

Κάτω από 40 fps δεν έπεσε, τα 20 λεπτά που έπαιξα.  Have fun :)

 

n4g2wUf.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αν θες κάτι του κουτιού τότε η http://www.cosmodata.gr/product/181281/

σίγουρα θα σε βολέψει δεν είναι τόσο δυνατή όσο η 7950 ή 660ti αλλά ειναι καινουργεια κάρτα με νέο σχεδιασμό καί ίσως μεγαλυτερη συμβατοτητα με νέους drivers...

Αν και εγώ σίγουρα 7950 θα έπερνα σε αυτά τα χρήματα η κάρτα πραγματικά είναι τρελό vfm και πολλές φορές ξεπερνούσε την 7970ghz μην τα ξαναλέμε!

Ναι καλή καρτα αλλά μήπως τα παραλές??270x να περνάει 7970ghz=280x αν δν κανω λάθος..εκτος αν μιλάς για την 7950..

Για 760 μεταχ τον βλέπω με κανα 160αρι..

Έγινε επεξεργασία από AKISSS
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα για την 7950 και λέω

Billkap για απλή 660 δεν θα το συζητουσα καν η 670 αρκετα καλυτερη αλλά θα σου ελεγα και πάλι την 7950

μετα αν βάλεις μεχρι 200 μπορείς να βρεις και 270x και απλή 280 οι οποίες θα σε καλύχουν στο μέγιστο

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι με μια powercolor 7950 oc'ed και πραγματικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αποδοση της,

αν και ημουν επιφυλακτικος λογο amd/ati/drivers κλπ,παρολα αυτα δεν εχει κανει το παραμικρο κιχ πουθενα.

και για 140€ που την πηρα το καλοκαιρι νομιζω ειμαι κομπλε.

μπορω σιγουρα να την προτεινω δλδ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.