Jump to content



Περιεργο προβλημα με αναπαραγωγη ταινιων


Recommended Posts

Στο δικό μου μυαλό οι πιθανοί ύποπτοι θα ήταν κατά σειρά οι εξής:

 

-Οverclocking (ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται) -> το τσέκαρες, παέι κουβά

-Mνήμες -> τσεκ και κουβά

-SSD -> Αν έχει 100% health τότε τι;

 

Με Linux τσέκαρες; Έστω live cd.

 

Μνημες, OC-->ολα stock, τροφοδοτικο εχουν αλλαχθει-δοκιμαστει δεν ειναι απο κει σιγουρα...

Τον ssd που μου λες δεν εχω τσεκαρει καν το Helth του που μου λες...Βρε μπας και τα εχει φτυσει ο ssd στον οποιο ειναι εγκατεστημενο το λειτουργικο  και αυτος προκαλει τα στιγμιαια κολληματα?

 

Με linux οχι δεν τσεκαρα, αλλα και παλι πες δοκιμαζω και κανει το ιδιο, η δεν το κανει στα Linux τι συμπερασμα βγαινει?

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Δες τι λέει το hd sentinel. Ακόμα και από hdd να αναπαράγεις, ο ssd σαν system disk πάντα δουλεύει και μπορεί να σου δημιουργήσει τέτοια συμπεριφορά.

Αν δεν σου το κάνει με το linux τότε καταλήγουμε δια της απαγωγής ότι δεν είναι θέμα hardware.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δες τι λέει το hd sentinel. Ακόμα και από hdd να αναπαράγεις, ο ssd σαν system disk πάντα δουλεύει και μπορεί να σου δημιουργήσει τέτοια συμπεριφορά.

Αν δεν σου το κάνει με το linux τότε καταλήγουμε δια της απαγωγής ότι δεν είναι θέμα hardware.

 

Moλις καταβασα και εγκατεστησα το hd sentinel που μου ειπες, το ανοιξα και μου λεει 96% health στον ssd και 100% health στους αλλους δυο μηχανικους που εχω.

 

post-42440-0-28065100-1418650252_thumb.j

 

Γενικα αν δεν κανω λαθος, δεν φαινεται κατι ανησυχητικο οσο αφορα τους δισκους.

 

Υ.Γ Αμα βαλω linux ουτε την ταινια δεν θα μπορεσω να ξεκινησω να παιζω, δεν σκαμπαζω τιποτε μα τιποτε οσο αφορα τα Linux :p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρα θέμα του υπολογιστή; Παγώνει και συνεχίζει κανονικά από εκεί που πρέπει ή χάνεται κανένα δευτερόλεπτο στην όλη διαδικασία; Σε άλλη οθόνη δοκίμασες;

τελικά έλεγξες αν στο κάνει και σε παιχνίδια;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.