Jump to content



καθοδηγηση για mini itx setup παρακαλω!


Recommended Posts

Παιδες ευχαριστω για ολα!

 

Σαν καλοσ χαζοσ ξεχασα να ρωτησω κτ απο τα σημαντικοτερα...τι ψυκτρα βαζουν σε τετοια μηχανηματα? για να χωρανε σε θηκεσ και να ανταπεξερχονται  σε θερμοκρασιεσ?

 

αυτην εχω τωρα :

http://www.xigmatek.com/product.php?productid=104

 

να χωραει στην cm elite 120?

Link to comment
Share on other sites

Υπολογισε το βαθος στο επιπλο πού θα βάλεις το κουτί.

Το 120 είναι αρκετα βαθύ. Γιαυτο θα αλλαξω το δικο μου με το 110 που ειναι πιο μικρό. Ετσι και αλλιώς εγω καρτα δεν θα βάλω ποτέ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι με καλυψατε απολυτα!Σας ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριεσ/προτασεις σας ολους!

Εαν επιθυμει η διευθυνση, μπορει να κλειδωση το τοπικ! καλες γιορτες σε ολουσ,με υγεια!

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε τέτοιο κουτι πήγαινε στο cm 130 θα πρότεινα ,οχι το 120 ,καλύτερη ταξινόμηση μεσα και σαφώς καλύτερο airflow ,απο τα καλύτερα της κατηγορίας και οχι μονο.

Εχω φτιαξει ενα τέτοιο για τη ν κορη μου ,με haswell pentium ,4gb ram και ssd ,και τσακαει το μηχανάκι ,αυτα που λες τα κάνει για πλάκα , με 8αρια (δε μου αρέσουν ,αλλα ειναι πολυ ελαφριά και η κορη μου τα βρίσκει πιο εύκολα [emoji54] ) ανάβει σε ,ξέρω γω ,3-4 sec και δεν καταλαβαίνεις πουθενά οτι ειναι τοσο μικρός ο επεξεργαστής ,ειμαι σούπερ ευχαριστημένος απο το σύνολο .Και αθόρυβο αν ξηκωσεις ενα μικρο πλαϊνό ανεμιστηρακι που εχει μεσα και δε βοηθάει και πουθενά ιδιαίτερα .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι με καλυψατε απολυτα!Σας ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριεσ/προτασεις σας ολους!

Εαν επιθυμει η διευθυνση, μπορει να κλειδωση το τοπικ! καλες γιορτες σε ολουσ,με υγεια!

 

Κανόνισε με τόσο προγραμματισμό και μπάτζετ να πας να κουμπώσεις το θηρίο htpc σε καμιά ψεύτικια led του 500αρικου που θα την καμαρωνεις κιόλας. Πρόσεχε νέε μου. Άντε και καλούς απογόνους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανόνισε με τόσο προγραμματισμό και μπάτζετ να πας να κουμπώσεις το θηρίο htpc σε καμιά ψεύτικια led του 500αρικου που θα την καμαρωνεις κιόλας. Πρόσεχε νέε μου. Άντε και καλούς απογόνους.

με θειο dispaly freak απο δεκαετιες 60ς, δυσκολο :) η τηλεοραση θα ναι δικο του δωρο και δεν εχω καμια αμφιβολια πως θα ειναι επικη! (μιλαμε ειχε 3d glass  πριν παρω εγω γυαλια ηλιου!) 

 

Σας ευχαριστω ολους για το χρονο σας και τις προθεσεις σας!viva thelab!

Link to comment
Share on other sites

δες και το elite 110 μηπως σου κανει 

http://www.skroutz.gr/s/4829746/CoolerMaster-Elite-110.html?keyphrase=elite+110

 

Ειναι μικρουλι, χωραει τους δισκους που λες και παραπανω, ειναι "φιλησυχο" και χωραει οτι τερατακι θελεις μεσα (το εχω με 4790Κ)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.