Jump to content



Θέλω να πάρω CD και DVD άδεια


gbdanis

Recommended Posts

Θέλω να πάρω CD και DVD άδεια

Όπως μου είπαν και σε ένα άλλο θέμα επισκέφτηκα το site www.mediacenter.gr και είδα πολλές μάρκες σε CD DVD. Θέλω λοιπόν την γνώμη σας για το ποια να επιλέξω. {ποιότητα τιμή }

(πήρα πριν 10 μέρες μία δεκάδα Princo αλλά όλοι μου είπαν τι μ@λ@κίες αγόρασες σε ένα μήνα δεν θα τα παίζει ούτε το recorder που τα έγραψε . )

Ευχαριστώ, προκαταβολικά

:daisy: :daisy: :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Professional Ultra Made In Japan by Taiyo Yuden CD

για DVD δεν ξέρω... Περίμενα περισσότερα από τα Taiyo... Δες αν βρείς κάτι με επιφάνεια RicohJPN...

Πάντως το καλύτερο είναι να πάρεις 1 από την κάθε μάρκα και να δεις τι καθεται με τις συσκευές σου. Ε Σωτήρη; Σωτήηηηηηηρηηη;:p

Link to comment
Share on other sites

Η πλευρά εγγραφής είναι μωβ στα DVD, και κατά 90% πλέον χρυσή στα CD. Δεν νομίζω κάποιος κατασκευαστής να θέλει να σε μπερδέψει και να κάνει την άγραφη πλευρά το ίδιο χρώμα :upside:

Link to comment
Share on other sites

Το e-shop έχει νομίζω τα 4x +R (χωρίς λογότυπο) 0.37 το κομμάτι , τα αποία γράφονται και 8x χωρίς πρόβλημα .Βέβαια για παραγγελία κάτω απο 90 Ευρώ έχει εντός Αττικής 3 Ευρώ μεταφορικά αλλά για μεγάλη ποσότητα αθροιστικά ίσως σου έρχεται φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Revils

Το e-shop έχει νομίζω τα 4x +R (χωρίς λογότυπο) 0.37 το κομμάτι , τα αποία γράφονται και 8x χωρίς πρόβλημα .Βέβαια για παραγγελία κάτω απο 90 Ευρώ έχει εντός Αττικής 3 Ευρώ μεταφορικά αλλά για μεγάλη ποσότητα αθροιστικά ίσως σου έρχεται φθηνότερα.

δεν μένω Αττική ούτε κάνω μεγάλεσ παραγγελίες γι' αυτο και όταν πάω Αθήνα πέρνω πολλά

αλλα τώρα έχω σπίτι μόνο 5 DVD και εδώ μου λένε για τα Taiyo Yuden CD 1.50 το ένα καλα λεω

αααα υπάχουν κάτι Princo τα οποιά μου είπαν όλοι οτι είναι χάλια (0,50) το ένα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbdanis [Σήμερα, στις 11:06]

δεν μένω Αττική ούτε κάνω μεγάλεσ παραγγελίες γι' αυτο και όταν πάω Αθήνα πέρνω πολλά

αλλα τώρα έχω σπίτι μόνο 5 DVD και εδώ μου λένε για τα Taiyo Yuden CD 1.50 το ένα καλα λεω

αααα υπάχουν κάτι Princo τα οποιά μου είπαν όλοι οτι είναι χάλια (0,50) το ένα

:o Sorry ξέχασα να πω πως τα dvd ποε έλεγα Tayo είναι.

Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ τα ΤY 4x DVD+R από e-shop και είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος.

γράφονται σε 4x στο NEC3500 που έχω και σε κάποια φάση κόστιζαν 0,29 ευρώ, τώρα έχουν 0,36.

δεν έχει παρουσιαστεί το παραμικρό πρόβλημα με κανένα δισκάκι. :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.