Jump to content



Μη επαναφορά συστήματος μετά από sleep


Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες. Στο σύστημα της υπογραφής πρόσθεσα Αλλά 2 dimm των 2 gb ραμ,συνολικά 10gb δηλαδή,και από τότε το σύστημα δεν επανέρχεται από sleep. Ανάβει ο υπολογιστής αλλά η οθόνη δεν παίρνει σημα ποτέ. Οι μνήμες έχουν ίδια συχνότητα ,ρεύμα και timings,περνάνε memtest και το σύστημα περνάει 2 ώρες linx και ένα βράδυ prime95 blend test. Άμα βγάλω τις καινούργιες όλα κομπλέ. Έχει κάνεις καμία ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό από την στιγμή που δεν χτυπάει κανένα stress test?

Λειτουργικό Windows 8.1 με τους τελευταίους drivers.

Edit: Ξέχασα να αναφέρω πως άμα βάλω το pc σε sleep και το "ξυπνήσω" μετά από 5 λεπτά για παράδειγμα θα ανοίξει κανονικά. Το πρόβλημα υπάρχει αν περάσει κάποια ώρα. Πχ 2ωρο++

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
Link to comment
Share on other sites

εχεις triple channel μητρικη, με 3χ2gb RAM, κι εσυ προσθεσες ενα σετακι DUAL CHANNEL 2x2gb....?      

 

ισως να εχει να κανει κατι αυτο...!!    

 

δεν σημαινει οτι δεν θα λειτουργει ο υπολογιστης σωστα, αλλα ισως να προκαλει αυτα τα ψιλοθεματακια....!!!

Link to comment
Share on other sites

To hibernation δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση μιας και δουλεύει κανονικά.Το hybrid sleep που ίσως εννοείς το έχω απενεργοποιήσει,το εχω ξαναενεργοποιήσει και δεν αλλάζει κάτι. Όσο για το θέμα της μητρικής απ' τη στιγμή που τα βλέπει όλα σωστά και περνάει όλα τα stress test δεν καταλαβαίνω γιατί να μην δουλεύει.Έτσι και αλλιώς πάλι σε triple channel δουλεύει.

 

post-43861-0-47280600-1421240900_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.