Jump to content



Nova ή ΟΤΕ tv ?


Recommended Posts

Απλά πραγματάκια ζητάω!!

Μόνο ντοκυμαντέρ και παιδικά!

Δεν θέλω αθλητικά μιας και δεν ξέρω καν τι σχήμα έχει η μπάλα,δεν θέλω ταινίες λόγο... έλλειψης χρόνου ...

Επίσης πάροχο ιντερνετ δεν σκέφτομαι να αλλάξω εφόσον έχει βρεθεί ο συνδυασμός και είμαι σταθερότατος και

χωρίς προβλήματα :)

 

Είμαι σε δίλλημα λοιπόν!Αυτόν τον καιρό δεν υπάρχει κάποια προσφορά σε καμία από τις δυο εταιρίες.

Έχετε καμιά ιδέα πρόταση?Υπάρχει καμιά ενημέρωση για προσφορές πχ τον ερχόμενο μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειμαι κατοχος NOVA και μετα απο 7-8 μηνες θελω να διακοψω τη συμβαση.

 

Ο λογος... απλος.

 

Τα ιδια και τα ιδια... ντοκυμαντέρ που εβλεπα πριν 5 μηνες οπως και καποιες σειρες με ενδιαφερον τα βλεπω και τωρα απο την αρχη. Και για σειρες μιλαμε για πραγματα που παιχτηκανε στην Αμερικη 1+ χρονο πριν.

 

Ο ΟΤΕ Τv δεν γνωριζω πως ειναι για να εχω αποψη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέει ο φίλος Rage παραπάνω είναι σωστά.

Άσε που όσο και να μην γνωρίζω κι εγώ απο ΟΤΕ ΤV, ήδη έχει βρωμίσει η πιάτσα ότι αργά η γρήγορα θα εξαγοράσει την ΝΟVA...

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε Nova, πηγαμε OTE TV μιας και πηρε ολη την μπαλα λιγο πολυ.

 

Μετα απο καποιο σημειο εχουν τα ιδια, η διαφορα ειναι κυριως στις ταινιες, ο OTE TV εχει αθλια ποικιλια, ξερω γω ενα καναλι ελληνικα 70s και τετοια, ενα καναλι παλιες αγγλικες εκει 70s-90s και ενα με το ζορι καινουργια, εστω η nova ειχε σχετικα "καινουργιες" ταινιες" συχνα πυκνα.

 

Αυτη ειναι η κυριως διαφορα απο οσο εχω δει , και προφανως τα sport τα υπολοιπα λιγο πολυ ιδια ειναι.

 

Τα HD ειναι free στον ΟΤΕ , η Νονα exei History Channel..δεν θυμαμαι παραπανω :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ έχει 2 επιπλέον κανάλια στα ντοκιμαντέρ (IDX & Discovery Science). Το κακό είναι ότι και σε Νόβα και σε ΟΤΕ οι εκπομπές επαναλαμβάνονται μετά από λίγο καιρό.

 

Στα παιδικά έχουν κοινά nickelodeon, Disney & DisneyXD, και μετά ο οτε έχει επιπλέον Disney Junior και babytv, και η νόβα έχει το boomerang.

Έγινε επεξεργασία από deninho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν θες αθλητικα.. πανω κατω στα ιδια ειναι.. οποτε πηγαινε σε αυτο που ειναι πιο οικονομικο για την τσεπη σου.

 

Το αυτό. Η υπεροχή του ΟΤΕ είναι στα αθλητικά, στα υπόλοιπα λίγο-πολύ ίδια. Για ταινίες επίσης υπεροχή Nova.

 

ΑΛΛΑ η νόβα έχει πλεονέκτημα κυρίως αν έχεις 3play.

Εκεί έχεις 24άρι ίντερνετ, απεριόριστα σταθερά και τη χαμηλότερη χρέωση προς κινητά με διαφορά (τη μισή από εκείνη του ΟΤΕ), ενώ κατά πάσα πιθανότητα θα σου κάνουν δωρεάν εγκατάσταση και με δωρεάν εξοπλισμό.

 

Είναι όμως πιο φτηνή η υπηρεσία ΟΤΕ ΤΒ σαν εξτρα σε υπάρχουσα σύνδεση σταθερού τηλεφώνου.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να πωληθεί η Νόβα στον ΟΤΕ, επικοινωνιακός πόλεμος στον υπάρχοντα οικονομικό. Δούλεψα μια περίοδο στον βασικό συνεργάτη της 4νετ στις τηλεπωλήσεις κι από μέσα μου δόθηκε η εντύπωση πως τους φαίνεται αδιανόητο.

Έγινε επεξεργασία από vgiozo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τα ντοκιμαντερο-κάναλα είναι τα ίδια και σε οτέ και σε νόβα. οπότε την στιγμή που δε σε νοιάζουν ταινίες/αθλητικά, απλά παίρνεις το φθηνότερο, δηλαδή νόβα.

νομίζω το 3play πάει στα 30 ευρώ με απεριόριστα σταθερά, 12 ώρες κινητά και τα βασικά κανάλια της δορυφορικής. το HD αν το ζητήσεις στο τηλέφωνο στο κάνουν δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Τρελη απατεωνες στη νοβα....

Καντε το κοπο και δοκιμαστε να αγορασετε απο το eshop της νοβα το πακετο triple play...

Για Triple play + full pack θες πανω απο 60€...

 

Μην υπολογίζετε ακριβώς το συνδρομητικό πακέτο της Νοβα προσθετικά σ' εκείνο της τηλεφωνίας, για το 3play δίνουν καλύτερες τιμές.

 

Όσο εργάστηκα εγώ (για λίγο βέβαια) σε υπεργολαβική της 4νετ, το βασικό πακέτο που πουλούσαμε ήταν 49.90€ (full pack 3play) χωρίς καμία χρέωση εξοπλισμού, εγκατάστασης, φορητότητας.

ΑΠ' ότι ξέρω το πακέτο τρέχει ακόμη, αλλά για καποιο λόγο δεν το δίνουν από την ιστοσελίδα ή στα καταστήματα, αλλά το προωθούν τηλεφωνικά.

 

Επίσης η 4νετ-Νόβα έχει μερικές πολύ καλές υπηρεσίες χωρίς επιπλέον χρέωση, όπως το "Νόβα Εξοχικό" που σου δίνει τη δυνατότητα να μεταφέρεις τη συνδρομητική σου τηλεόραση στο εξοχικό χωρίς να πληρώνεις επιπλέον πακέτο, μόνο με ένα μήνυμα μέσω κινητού...για μεγάλο διάστημα πρόσφερε ακόμη και εκεί δωρεάν εξοπλισμό κι εγκατάσταση. Και το Νόβα Go είναι καλή υπηρεσία (που τη χαντακώσαν βέβαια δίνοντας κουπόνια σε τρίτους).

 

Επίσης το συμβόλαιο είναι για 18 μήνες, ενω έχεις και εγγύηση τιμής, δηλαδή υπογράφεις συμβόλαιο "ορισμένου χρόνου" και σου μένει η προνομιακή τιμή για πάντα.

 

Εγώ θα πρότεινα 3πλέη της 4νετ ΕΚΤΟΣ κι αν

- θέλει κανείς αθλητικά, εκεί έχει ρίξει πολλά χρήματα το ΟΤΕ (αν και περιμένω να έρθει κάποια στιγμή η λυπητερή)

- δεν θέλει να αλλάξει πάροχο τηλεφωνίας.

 

Ως χωριστό πακέτο συνδρομητικής ο ΟΤΕ είναι σαφώς πιο φτηνός....αλλά αυτή είναι η πολιτική του ΟΤΕ...ξέρει δλδ ότι δεν πρόκειται ο κόσμος να αφήσει τις χαμηλε΄ς χρεώσεις τηλεφωνίας και ίντερνετ που έχει αλλού για να γυρίσει στον ΟΤΕ, οπότε σπρώχνει γερά τη συνδρομητική για να αυξήσει τη πελατειακή του βαση.

 

Αντίθετα η 4νετ σπρώχνει το πακέτο 3πλεη γιατί ακριβώς με λίγα παραπάνω € το μήνα έχεις πρόσβαση σε συνδρομητική τηλεόραση...οι πολύ χαμηλε΄ς της χρεώσεις προς κινητά και γενικά χαμηλότερες χρεώσεις/τέλη κάνουν τη διαφορά απο΄μια βασική γραμμή ιντερνετ/τηλεφωνίας μιας άλλης εταιρείας μικρή, ώστε να το σκέφτεται κανείις να μεταβεί σε 4νετ για να έχει και τη συνδρομητική

Έγινε επεξεργασία από vgiozo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aρχικά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Όπως είπα από την αρχή το triple play αποκλείεται εφόσον είμαι ευχαριστημένος

από τον provider μου.

Για το θέμα τον επαναλήψεων το γνωρίζω αλλά δεν ήξερα αυτό που αναφέρθηκε για την

"άθλια ποικιλία" του ΟΤΕ tv όσον αφορά τις ταινίες.

Aπό θέμα κόστους ανά μήνα έχουν την αναπαίσθητη διαφορά τον 2 ευρώ και καλός ή κακός έχουν 10 ευρώ διαφορά

στο κόστος εξοπλισμού.

Στον ΟΤΕ βέβαια εφόσον δίνει δωρεάν τον δέκτη το κατοστάρικο το γλιτώνουμε με την αγορά ενός πιάτου και τοποθέτηση από τα χεράκια

μου :)

Link to comment
Share on other sites

Aρχικά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Όπως είπα από την αρχή το triple play αποκλείεται εφόσον είμαι ευχαριστημένος

από τον provider μου.

Για το θέμα τον επαναλήψεων το γνωρίζω αλλά δεν ήξερα αυτό που αναφέρθηκε για την

"άθλια ποικιλία" του ΟΤΕ tv όσον αφορά τις ταινίες.

Aπό θέμα κόστους ανά μήνα έχουν την αναπαίσθητη διαφορά τον 2 ευρώ και καλός ή κακός έχουν 10 ευρώ διαφορά

στο κόστος εξοπλισμού.

Στον ΟΤΕ βέβαια εφόσον δίνει δωρεάν τον δέκτη το κατοστάρικο το γλιτώνουμε με την αγορά ενός πιάτου και τοποθέτηση από τα χεράκια

μου :)

Το αν οι ταινιες που βαζει ο οτε η η νοβα ειναι ωραιες η οχι αυτο εξαρταται απο τα γουστα του καθενος. Το οτι επαναλαμβανουν αρκετα συχνα τις ιδιες ταινιες αυτο ειναι γεγονος και το κανουν και οι δυο.
Link to comment
Share on other sites

@eliasmao,

Σαφώς φίλε μου γι αυτό και έχω βάλει την λέξη μέσα σε εισαγωγικά :)

Εγω για 2-3 χρονια ειχα και απο τα 2. Κατ εμε και στις ταινιες ειναι πανω κατω τα ιδια.. στα ντοκιμαντερ 1-2 καναλια διαφορα.. και στα αθλητικα εχουν μεγαλη διαφορα.. ανεξαρτητα απο τις παροχες τους αποφασισα να κρατησω το φθηνοτερο...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανέφερες ότι σε ενδιαφέρουν τα παιδικά, έχε υπόψη σου ότι το disney junior που έχει ο ΟΤΕ είναι πολύ καλό για ηλικίες μέχρι 5 ετών. 

Επιπλέον το HD  κάνει μεγάλη διαφορά στο οπτικό αποτέλεσμα, τουλάχιστον στα ντοκιμαντέρ που θα παρακολουθείς, γι΄αυτό καλό είναι να συγκρίνεις τιμολογιακά τις 2 εταιρείες με χρήση hd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.