Jump to content



Flash order: UMI ZERO 5" FHD OGS Super AMOLED MTK6592 8-core Ultrathin Phone 2GB RAM SONY 13MP CAM Quick Charge P05-ZERO


Recommended Posts

Παιδιά το κινητό του τίτλου πωλείται στην τιμή 82,44$ που πραγματικά είναι λίγο εξωπραγματική.

Κανονική τιμή 200-220$

 

Αν έχει αγοράσει κανένας από το tinydeal μπορεί να μας πεί σχετικά με την αξιοπιστία του ή την εμπειρία του από το κατάστημα?

 

http://www.tinydeal.com/umi-zero-5-fhd-ogs-super-amoled-mtk6592-8-core-ultrathin-phone-p-140496.html?zenid=h4qies2cnbond4h4dflunrf6k7&currency=USD&change_lang=1&language=en

 

Τime Left: 9 ώρες
 

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

μόλις πάτησα το link και η τιμή όντως είναι 70,82€ όπως αναφέρεται και στο πρώτο post...

To θέμα είναι αν μπορούμε να εμπιστευτούμε το συγκεκριμένο κατάστημα για μια τέτοια προσφορά....

Σε διπλανό forum λέγεται ότι δεν υπάρχει stock αλλά υπόσχονται ότι θα το στείλουν σε 2-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διαβάζω σε διπλανά φόρουμ... Παλεύεται το κατάστημα. Έχουν γίνει μλκιες σε διάφορους, αλλά στους περισσότερους φτάνει το κινητό. Οι περισσότεροι λένε ότι καθυστερεί πολύ. Το καλό είναι ότι προσφέρει και PostNL απ ότι βλέπω, οπότε δεν έχεις φόβο τελωνείων κλπ. Το ψήνω....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται και τυπογραφικό λάθος και flash order price και διαφορετική φωτογραφία στη προσφορά και η τιμή που "ήθελαν" να γράψουν να είναι 219,99$  δλδ η κανονική που υπάρχει παντού :) Αν μου έλεγαν 182$ (δλδ να ξέχασαν το "1" μπροστά) θα το δεχόμουν έτσι όχι... 

 

Πολλά "καλά" μαζεμένα για να πιστέψω ότι ήταν ακούσιο λάθος. 

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Mobile site οπως δείχνει και η εικόνα που έβαλα η τιμή ήταν η κανονική.

Όχι ότι τους δικαιολογώ η χαμηλή τιμή ήταν πολύ ώρα ενεργή με αντίστροφη μέτρηση προσφοράς και το chat τους είχε πάρει φωτιά από τους επίδοξους αγοραστές.

Για όσους δεν παρακολουθουν το θέμα στο myphone:

Tinydeal:

Hello, everyone, this is TinyDeal official.<br />

<br />

At first, we need to make an apology to the customers who ordered the Umi Zero for $82.44. Regretfully we have to inform you that was a manual pricing error. We're currently working on compensate customers and we will try our best to do that.<br />

In order to show our sincerity, we will offer the follow solutions, which you will receive an email about these from our customer service as well.<br />

<br />

1. You will become our VIP and enjoy the VIP treatment for one year. And here is a 7% coupon code for the cellphone & tablet catalog: sincerity2015, valid to Feb.28<br />

2. You can still get Umi Zero with the cost price $198, only need to make up the difference.<br />

3. If you don't want to pay extra fee, you can choose other phones like Laude S800, DOOGEE DG310, CUBOT S168 and INEW V1, only need to contact our customer service to change the model. <br />

4. You can reply the customer service email to select make up difference or change the phone, if you don’t reply, we will do refund.<br />

<br />

Besides these solutions we have decided to have a Giveaway here! Post your order number in this thread and we will pick 3 by random.org, these 3 winners can get their Umi Zero orders. <br />

<br />

The giveaway will valid to 9:00 (GMT+8) , 2015.1.23<br />

<br />

We will announce these 3 winners in this thread, so remember to follow this thread.<br/>

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5908117 Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Εμφανώς στημένο για να γίνει ντόρος και να ακουστεί το όνομά τους.

 

Ξεφτύλες.  :TD:

 

 

 

Edit: Ακόμη καλύτερα, πήραν τα λεφτά, φάνηκε το μεγάλο νουμεράκι στο λογαριασμό τους ως εγγύηση για καμιά χρηματοδότηση και τώρα τα επιστρέφουν. Έκαναν τη δουλειά τους δωρεάν δηλαδή και εμείς χάσαμε από μετατροπές νομισμάτων και έχουμε και τα χρηματά μας δεσμευμένα. Αυτό λέγεται ΑΠΑΤΗ και όχι λάθος. 

Έγινε επεξεργασία από pol77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εμφανώς στημένο για να γίνει ντόρος και να ακουστεί το όνομά τους.

Ξεφτύλες. :TD:

Edit: Ακόμη καλύτερα, πήραν τα λεφτά, φάνηκε το μεγάλο νουμεράκι στο λογαριασμό τους ως εγγύηση για καμιά χρηματοδότηση και τώρα τα επιστρέφουν. Έκαναν τη δουλειά τους δωρεάν δηλαδή και εμείς χάσαμε από μετατροπές νομισμάτων και έχουμε και τα χρηματά μας δεσμευμένα. Αυτό λέγεται ΑΠΑΤΗ και όχι λάθος.

Εγώ απαίτησα τα λεφτά μου πισω κ δεν δέχτηκα καμια αναμονή, το αίτημα εγινε σήμερα 1π.μ και μου τα εβαλαν 12.30 το μεσημέρι(Μετα απο 11ωρες), είχαν πει για 3-4 μέρες κ τους το ξεκοψα αμεσα.

Νομιζω σε refund δεν χάνεις την μετατροπή νομίσματος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έκαναν refund και μάλιστα χωρίς να το ζητήσω, μάλλον για να σταματήσω να τους μπινελικώνω. Όντως, δεν έχασα χρήματα.

 

Όμως δεν παύω να νιώθω εξαπατημένος καθώς δεν τους χρώσταγα ούτε τα χρήματά μου δανεικά άτοκα για 2 μέρες ούτε το χρόνο μου. Μακάρι να υπήρχε μια διεθνής αρχή να τους καταγγείλουμε καθώς πιστεύω ακράδαντα ότι δεν πρόκειται για λάθος αλλά για απάτη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διαβάζω σε διπλανά φόρουμ... Παλεύεται το κατάστημα. Έχουν γίνει μλκιες σε διάφορους, αλλά στους περισσότερους φτάνει το κινητό. Οι περισσότεροι λένε ότι καθυστερεί πολύ. Το καλό είναι ότι προσφέρει και PostNL απ ότι βλέπω, οπότε δεν έχεις φόβο τελωνείων κλπ. Το ψήνω....

Πάντα υπάρχει ο φόβος για τελωνείο, δε στα στέλνει από Ολλανδία, απλά μέσω Ολλανδίας, δεν αλλάζει κάτι στο πως το βλέπουν οι δικοί μας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχει ο φόβος για τελωνείο, δε στα στέλνει από Ολλανδία, απλά μέσω Ολλανδίας, δεν αλλάζει κάτι στο πως το βλέπουν οι δικοί μας.

 

Μα όταν έρχεται Ελλάδα το δέμα, φαίνεται ότι έχει σταλθεί από Ολλανδία, καθώς μπαίνει νέα ετικέτα πάνω στην κινέζικη. Τουλάχιστον έτσι έγινε με πρόσφατο δέμα μου από gearbest.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.