Jump to content



Ποιος απο τους δυο ειναι καλυτερος;;;;


Recommended Posts

ποιος απο τους δυο ειναι καλύτερος o Seagate η Western Digital και γιατι??

 

http://www.e-shop.gr/western-digital-wd10ezex-1tb-caviar-blue-sata3-p-PER.303039

H

http://www.e-shop.gr/seagate-st1000dm003-1tb-barracuda-720014-sata3-p-PER.301911

 

To μονο που ξερω και μου εχουν πει είναι οτι ο western digital εχει πολυ καλύτερες θερμοκρασίες οποτε σε ενα πσ που δεν εχει καλο air flow είναι καλύτερα να βάλουμε αυτον...Σε καποιο που εχει καλο air flow καλύτερα τον Seagate..Ισχύει??

Έγινε επεξεργασία από AsuS
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δίκαιο ανοίγω πολλά θεματα αλλα επειδή ο φίλος μου ήθελε αλλα και γω ηθελα να μαθω...επειδή ήθελε  να πάρει και δεν ήξερα πραγματικά τι να του προτείνω γιατι νόμιζα πως και η seagate είναι πολύ καλή ....

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι η segate και γενικά όλες οι εταιρίες που βγάζουν σκληρούς δισκους.αν έχεις περιορισμένο budget απλά αγοράζεις τον φθηνότερο στη χωρητικότητα που θες αλλιώς απλά αγοράζεις αυτόν με την μεγαλύτερη εγγύηση.

μην ξεχνάμε οτι όλοι οι δίσκοι φτιάχνονται στα ίδια εργοστάσια(2-3 νομίζω)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από τον Seagate Barracuda ST1000dm003.

 

Δεν ακούγεται καθόλου (μόνο αν ανοίξω hd sentinel ή κάνω scan με το antivirus, μπορεί να ακουστεί ανεπαίσθητα καμια φορά η κίνηση της κεφαλής). Από θερμοκρασία και υγεία πάει καλά, όπως θα δεις και στην εικόνα (το κουτί είναι σχετικά μέτριο σε airflow). Σε αυτά συμβάλλει βέβαια και το ότι τον χρησιμοποιώ μόνο ως αποθηκευτικό χώρο. Φαντάζομαι αν έβαζα το λειτουργικό σε αυτόν, ίσως να είχα άλλη εικόνα.

post-63926-0-86651700-1424221791_thumb.j

 

Είναι και αρκετά γρήγορος, όποτε χρειάστηκε να βρω κάτι στα αρχεία.

 

Τον φοβόμουν λόγω της φήμης που έχουν οι Seagate, ότι θα μου κάνει καμια πτώση στην υγεία, αλλά μέχρι τώρα είναι ΟΚ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.