Jump to content



Αξίζει την αγορά SENNHEISER HD-650


Recommended Posts

έχει λίγο καιρό που σκέφτομαι να πάρω καλά ακουστικά μαζί ένα amplifier , εγώ αυτήν την στιγμή έχω τα Sennheiser hd 457 χρονιά τώρα, έχω ακούσει τα Sennheiser 558 καλά μου φάνηκαν άλλα θέλω κάτι παραπάνω. Η μουσική που ακούω περισσότερο είναι psy-trance , γενικά ψάχνω ακουστικά να έχουν δυνατή, πολύ δυνατή ένταση, όσο γίνετε να έχουν καθαρό ήχο, και κάλο μπάσο. όσοι γνωρίζετε επί του θέματος παρακαλώ τα φώτα σας   :o   

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα hd 600 με focusrite pro24 dsp ,τον ηχο και την πιστότητα πιμου εχουν δεν την εχω βρει αλλου ,το ίδιο και δυο φιλοι μου άρρωστοι με studio παραγωγές κτλ και αυτοί αυτα πήρανε εντέλει.

Ολοι ασχολούμαστε με psy -goa, techno.

Το μονο πιστευω που τα ξεπερνάει εκεί που πονάνε ελαφρώς τα 600,στις χαμηλές ,ειναι όντως τα 650 .

Απο ολα τα αλλα που εχουμε δοκιμάσει μπορει καποια να προσφέρουν καλύτερο παντς ,αλλα χάνουν την πιστότητα .

Σημείωσε οτι ειναι ακουστικα που δεν ομορφαίνουν τον ηχο (με ανάλογη καρτα ήχου τουλάχιστον) ,αποκαλύπτουν τόσα πολλα ,ειναι τοσο υπεραναλυτικα ,που αν γράφεις μουσική , σου βγάζουν.την πιστη ,καθε συχνοτικο λαθακι γινεται μαρτύριο πέφτεις στη λουμπα της τελειότητας και χάνεις το αυθόρμητο.του πράγματος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα hd 600 με focusrite pro24 dsp ,τον ηχο και την πιστότητα πιμου εχουν δεν την εχω βρει αλλου ,το ίδιο και δυο φιλοι μου άρρωστοι με studio παραγωγές κτλ και αυτοί αυτα πήρανε εντέλει.

Ολοι ασχολούμαστε με psy -goa, techno.

Το μονο πιστευω που τα ξεπερνάει εκεί που πονάνε ελαφρώς τα 600,στις χαμηλές ,ειναι όντως τα 650 .

Απο ολα τα αλλα που εχουμε δοκιμάσει μπορει καποια να προσφέρουν καλύτερο παντς ,αλλα χάνουν την πιστότητα .

Σημείωσε οτι ειναι ακουστικα που δεν ομορφαίνουν τον ηχο (με ανάλογη καρτα ήχου τουλάχιστον) ,αποκαλύπτουν τόσα πολλα ,ειναι τοσο υπεραναλυτικα ,που αν γράφεις μουσική , σου βγάζουν.την πιστη ,καθε συχνοτικο λαθακι γινεται μαρτύριο πέφτεις στη λουμπα της τελειότητας και χάνεις το αυθόρμητο.του πράγματος.

Offtopic:

λες να ανοιγαμε ενα νεο thread με το ανωτερο ειδος μουσικης και να εβαζε ο καθενας τα αγαπημενα του?

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα χαρας ,παντα μόνος μου τα ακουω,μονος τα σχολιάζω ,χαχαχα

Επίσης ,για ενισχυτή fiio για τοσο ακριβα ακουστικά ,διαφωνώ κάθετα .

Έγινε επεξεργασία από das
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι ηχεια εχεις ; αυτοενισχυομενα να φανταστώ ; για κατι τέτοιο http://www.skroutz.gr/c/901/mousikos-eksoplismos-ypologist.html?keyphrase=focusrite+scarlett+2i2 ελεγα εγω , αλλα δεν εχω ψαχτει ποσο δυνατο ενισχυτή εχουν για τα ακουστικά , η δική μου καρτα που ειναι και καλα λιγο πιο πάνω σε κατηγορία θελει να ανεβάσω την ένταση στη μεση + για να ακουστεί κάπως "δυνατά" αυτο που ακουω . Ολα ειναι σχετικά και υποκειμενικά βέβαια σε σχέση με ποιότητα ,εντάσεις κλπ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.