Jump to content



Αγορα Κινητου Εως 200 Ευρω


chris2

Recommended Posts

Οπως προδιδει και o τιτλος ψαχνω για ενα κινητο μεχρι 190-200 ευρω.Επειδη ομως θελω να ειναι οσο πιο τουμπανο σε αυτη την τιμη ,οπως ειναι λογικο θα στραφουμε προς κινα μερια.Ειδα καποια σε διαφορα site (geekbuying.com ,merimobiles.com....) και εχω ζαλιστει .

1. Θα ηθελα την γνωμη σας για καποια κινητα απο διαφορα site (αγορα απο οπουδηποτε) και βασικα εσεις πιο θεωρειτε το καλυτερο σε αυτα τα λεφτα?

2.Παιζει τελωνειο με τετοιο ποσο?

3.Τι παιζει αμα παθει κατι και πρεπει να το στειλω πισω(εγω πληρωνω εξοδα)?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για τι χρήση προορίζεται; Σε ενδιαφέρει κάμερα; Οθόνη; Gaming? Λίγο απ όλα;

Οπως το ειπες λιγο απ'ολα .και ενταξει λιγο gaming οχι κατι βαρη.Το ξερω οτι σε αυτα τα λεφτα δεν περνω κατι τρελο αλλα πιστευω κατι αρκετα ικανοποιητικο για το σημερα!

Έγινε επεξεργασία από chris2
Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπες λιγο απ'ολα .και ενταξει λιγο gaming οχι κατι βαρη.Το ξερω οτι σε αυτα τα λεφτα δεν περνω κατι τρελο αλλα πιστευω κατι αρκετα ικανοποιητικο για το σημερα!

 

+ Kάμερα

+ Οθόνη

+ Ταχύτητα

+ επέκταση με sd

+ θα πάρει win 10

+ δεν είναι no-name κινεζιά = εγγύηση

 

Δε νομίζω ότι θα βρεις κάτι καλύτερο με αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν με απατα η μνημη μου θα ψαχνεις για ρομ στο gionee και δεν θα βρισκεις.

 

 

Δες και το jiayu S3 ..και αν περιμενεις λιγο(βασικα δεν ξερω ποσο..μεσα μαρτη θα "εβγαινε") δες και το νεο zenfone 2 της asus.

Η μικρη εκδοση λογικα θα ειναι στο budget σου.

 

 

Aντιστοιχο του S3 ειναι και το meizu m1 note...

Link to comment
Share on other sites

+ Kάμερα

+ Οθόνη

+ Ταχύτητα

+ επέκταση με sd

+ θα πάρει win 10

+ δεν είναι no-name κινεζιά = εγγύηση

 

Δε νομίζω ότι θα βρεις κάτι καλύτερο με αυτά τα λεφτά.

Σε ποιο αναφέρετε? Στο gionee? Πάντως αυτό δεν υποστηρίζει micro sd

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα όλα αυτά και δεν έβαλα το λινκ. :)

 

http://www.skroutz.gr/s/5536029/Nokia-Lumia-730-8GB.html?keyphrase=lumia+730

Xaxaxaxaxax.τωρα σίγουρα έβαλες το σωστό?

Καταρχήν αφού δεν έχει Android τρώει κατευθείαν Ban . Έχω πιάσει Windows Phone στα χέρια μου και δεν μου άρεσαν καθόλου. Δευτερον τα χαρακτηριστικά του δεν λένε καθόλου σε σύγκριση με κινέζικο. Όπως είπα και πριν με αυτά τα λεφτά θέλουμε να πάρουμε κάτι με max hardware και από ποιότητα να μην χαλάσει σε κανένα εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπες ότι θες μόνο android, χαίρομαι που σε έκανα να γελάσεις. :) Κατά τα άλλα τα χαρακτηριστικά του δεν μπορούν να συγκριθούν ευθέως γιατί φοράει άλλο λειτουργικό. Από την άλλη σαν ποιότητα κατασκευής επίσης δεν μπορεί να συγκριθεί. Εγγύηση, κάμερα, οθόνη, smoothness κτλ κτλ. επίσης. Αυτά σαν γενικές πληροφορίες για κάποιον άλλο που θα διαβάσει το θέμα, εσύ φαντάζομαι ότι θα χρειάζεσαι οπωσδήποτε αντροιντ λόγω κάποιων συγκεκριμένων εφαρμογών μάλλον, οπότε γράψε άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπες ότι θες μόνο android, χαίρομαι που σε έκανα να γελάσεις. :) Κατά τα άλλα τα χαρακτηριστικά του δεν μπορούν να συγκριθούν ευθέως γιατί φοράει άλλο λειτουργικό. Από την άλλη σαν ποιότητα κατασκευής επίσης δεν μπορεί να συγκριθεί. Εγγύηση, κάμερα, οθόνη, smoothness κτλ κτλ. επίσης. Αυτά σαν γενικές πληροφορίες για κάποιον άλλο που θα διαβάσει το θέμα, εσύ φαντάζομαι ότι θα χρειάζεσαι οπωσδήποτε αντροιντ λόγω κάποιων συγκεκριμένων εφαρμογών μάλλον, οπότε γράψε άκυρο.

Ενταξει δεν λεω συμφωνω αλλα τα windows δεν λενε για μενα.

 

Aν δεν με απατα η μνημη μου θα ψαχνεις για ρομ στο gionee και δεν θα βρισκεις.

 

 

Δες και το jiayu S3 ..και αν περιμενεις λιγο(βασικα δεν ξερω ποσο..μεσα μαρτη θα "εβγαινε") δες και το νεο zenfone 2 της asus.

Η μικρη εκδοση λογικα θα ειναι στο budget σου.

 

 

Aντιστοιχο του S3 ειναι και το meizu m1 note...

Λιγο δυσκολο γιατι ψαχνω για κατι να παραγγειλω μεσα στην εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν κατάλαβα γιατί θες να πάρεις απο Κίνα;;
Το skroutzomagazo έχει πολύ δυνατά κινητά και επώνυμα και στη τιμή που θες!

 

Εγώ θα δίαλεγα αυτό http://www.skroutz.gr/s/5880514/Acer-Liquid-Z500-plus-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα από gearbest και το elephone p3000s, εγώ προσωπικά πήρα για φίλους δύο cubot x9 και είναι ενθουσιασμενοι και για την σύζυγο σκέφτομαι να πάρω αυτό που σου είπα πρώτο γιατί φαίνεται πολύ τούμπανο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το meizu M1 note. Σε όλα τα review το δίνουν υψηλές βαθμολογίες. Το μόνο αρνητικό για μένα είναι η νεανική εμφάνιση και εν μέρει τα 2gb μνήμης (θα ήθελα 3). Παρόλα αυτά το flyme τρέχει νεράκι.

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/ECOO-E04-5-5inch-FHD-4G-Android-4-4-Smartphone-3GB-16GB-MTK6752-Octa-Core-1-7-GHz-16-0MP-Miracast-Fingerprint-ID--White-342034.html

 

http://en.efox-shop.com/elephone-p7000-mtk6752-octa-core-55-zoll-fhd-bildschirm-android-44-4g-lte-smartphone-g-297696

 

Τα παραπάνω κινιτά λένε? Δεν κυκλοφορούν ακόμα αλλά λέω να παραγγείλω ένα από τα παραπάνω...πολύ καλές τιμές βλέπω αλλά δεν γνωρίζω αρκε΄τα από smartphones...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.