Jump to content



Ανάμεσα σε δύο ram kit


Recommended Posts

Αυτο ηθελα μαλλον για να σταματήσω να ζαλίζω τελικά με την βοηθεια  chosen21 και του τασου για το θεμα κατέληξα στις http://www.e-shop.gr/gskill-f3-2400c10d-8gzh-8gb-2x4gb-ddr3-pc3-19200-2400mhz-ripjawsz-dual-channel-kit-p-PER.556270 αυτες θα παρω και γω

 

τι λετε??

Έγινε επεξεργασία από AsuS
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα μαλλον για να σταματήσω να ζαλίζω τελικά με την βοηθεια  chosen21 και του τασου για το θεμα κατέληξα στις http://www.e-shop.gr/gskill-f3-2400c10d-8gzh-8gb-2x4gb-ddr3-pc3-19200-2400mhz-ripjawsz-dual-channel-kit-p-PER.556270 αυτες θα παρω και γω

 

τι λετε??

 

εγω λεω πως ειστε διατεθειμενοι να δωσετε 20 ευρο παραπανω για μνημες με χαρακτηριστηκα που ουτε θα τα δειτε ποτε 

ΠΟΥ ? για μνημες.. μνημες ...μνημες... μνημες 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει, όχι. Ο Τάσος μπορεί να τα λέει καλά και να βοηθάει πολύ, αλλά απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένη και περιορισμένη κατηγορία χρηστών, όχι σε σένα.

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι απλα ενας κολλημένος με του αριθμούς οπως και ο φιλος μου και ολοι.. ...Θα παρω τωρα το πρωτο μου pc και θελω να ειναι οσο το δυνατόν καλύτερο...Απευθύνεται σε "benchades"? εχω και εναν φίλο που μου φωναζει όλη την ωρα για τους ιντελ και μολις το παρω θα το παω να το στήσω να μην μιλήσει αλλο :p 

Έγινε επεξεργασία από AsuS
Link to comment
Share on other sites

Δεν απευθυνεται πουθενα..

 

Ενας γενικος μπουσουλας "κατηγοριοποιησης" ειναι.

(Που ναι μεν εχει καποια βαση..αλλα μεχρι ενος πολυ ορισμενου σημειου που δε φτασετε ποτε.)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λοιπόν θα είναι το πρώτο σου pc το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το βάλεις απλά στην πρίζα και να το ευχαριστηθείς για να μην πάρεις καμιά τρομάρα. Τα ποστ του Τάσου, του NTG ή οποιου άλλου δεν γίνονται έτσι, έχουν καμια δεκαριά-εικοσαριά χρόνια ψάξιμο, δοκιμές και διάβασμα από πίσω...

 

http://www.skroutz.gr/s/4719571/Corsair-Dominator-Platinum-8GB-DDR3-2133MHz-CMD8GX3M2A2133C8.html

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ και εγω νευριαζω γιατι ζαλίζω πολυ...Αλλα ενταξει τοτε αφου δεν εχει τιποτα διαφορα δεν αξίζει να δωσεις 10 + ...Θα παρει μαλλον τις 2400  στα 72..αλλα εγω θα παω στα cl 10 των 2400 μου γυάλισαν οι ripjawsz

Έγινε επεξεργασία από AsuS
Link to comment
Share on other sites

Oι δικές μου??


Θα ηθελα και κατι αλλο πριν σταματήσει αυτο το θεμα..πειτε οτι τις παιρνω τις ripjawsz cl10 στα 2400 ....Μολις τις βαλω στην μητρικη και ανοιξω τον υπολογιστη θα δουλευον αυτοματα 1600 απο τον επεξεργαστη..αμα παω στα bios  και βαλω το XMP και τις κανω 2400 θα ειναι cl 10 και οχι τιποτα αλλο ετσι??

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις αυτές που σου είπε ο Trexx και να χαμηλώσεις κάποια από τα timings όπως σου έχουν αναφέρει, τι cl10 τι 11, ένα αριθμό διαφορά έχουν και 16€ στην τιμή. Δεν πρόκειται να δεις κάποια διαφορά.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ και εγω νευριαζω γιατι ζαλίζω πολυ...Αλλα ενταξει τοτε αφου δεν εχει τιποτα διαφορα δεν αξίζει να δωσεις 10 + ...Θα παρει μαλλον τις 2400  στα 72..αλλα εγω θα παω στα cl 10 των 2400 μου γυάλισαν οι ripjawsz

 

Να τις πάρεις.

 

... και μιάς και γουστάρεις τα νούμερα , θα σου πώ ότι ένα σετάκι ίδιες που πήρα πρόσφατα , παίζουν με 1,67volt στα 2600 CL10.

Link to comment
Share on other sites

Να τις πάρεις.

 

... και μιάς και γουστάρεις τα νούμερα , θα σου πώ ότι ένα σετάκι ίδιες που πήρα πρόσφατα , παίζουν με 1,67volt στα 2600 CL10.

 

Πες του και για κείνον που έδωσε 1.70 και μετά δεν ξανάνοιγε το pc... Τιμώ τη δουλειά σου αλλά δε νομίζω ότι έχει κάποια σχέση με αυτο το τόπικ. Αν του καούν οι μνήμες δεν νομίζω ότι μπορεί να πάρει άλλες και όταν δεν μπορεις να αντικαταστήσεις κάτι δεν το πειράζεις.

Link to comment
Share on other sites

θα χτυπήσω 2400 cl 10 τις ripjawsz...Η θα εχω προβλημα με τα 1,65 volt?

 

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις. Απλά η intel λέει ότι οι ddr3 με τους επεξεργαστές της (και τον ενσωματωμένο memory controller που έχουν) πρέπει να παίζουν στα 1.50. Προφανώς δεν πρέπει να το πάρεις αυτό τοις μετρητοίς, τι να ξέρουν άλλωστε. Δώσε γκάζια και εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Πες του και για κείνον που έδωσε 1.70 και μετά δεν ξανάνοιγε το pc... Τιμώ τη δουλειά σου αλλά δε νομίζω ότι έχει κάποια σχέση με αυτο το τόπικ.

 

Εχεις δίκιο.

Δέν έχει καμμία σχέση με το παρόν τόπικ.

 

Γιατί ήταν ένα άτομο που γνώριζε κάποια βασικά πράγματα και πήρε την απόφαση να πειραματιστεί για να κερδίσει τζάμπα επιδόσεις.

Γιατί πολύ απλά πάτησε ένα κουμπάκι που γραφει mem ok , για να ξαναμπουτάρει το σύστημα με τις default ρυθμίσεις εντός 3 sec , όταν έφτασε πολύ πέρα από τα specs των μνημών του,κατά τη διάρκεια των δοκιμών του.

 

Τίποτε λιγότερο , τίποτε περισσότερο.

 

Αυτά είναι προσωπικές αποφάσεις και επιλογές ... και όντως δέν έχουν καμμία απολύτως σχέση με το παρόν thread για επιλογή μνημών.

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα επιδόσεις δεν υπάρχουν, είναι σαν τον τζάμπα χρόνο των εταιριών κινητής, προπληρωμένες.... Κατά τα άλλα συμφωνούμε απόλυτα. Απλά όταν ψυχανεμίζομαι ότι ο εκάστοτε ts στο πρώτο αποτυχημένο boot θα πάθει 40 εγκεφαλικά, δεν ασχολούμαι περαιτέρω μέχρι να ασχοληθεί ο ίδιος. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.