Jump to content



Mobile theme και Tapatalk


Recommended Posts

Από σήμερα σταματάμε την υποστήριξη του Tapatalk κυρίως λόγω της υποστήριξης της πλατφόρμας και των προβλημάτων με την IPB.

Αν επισκεφθείτε την σελίδα μας από κινητό τότε αυτόματα θα μεταφερθείτε στο mobile theme.

Για οτιδήποτε προβλήματα εδώ είμαστε.

Edit:

(Ξανα)Ενεργοποιήθηκε.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα αλλά με το που το άλλαξα στο κινητό μου το άλλαξε και στο pc. Άρα μάλλον αποθηκεύει τις προτιμήσεις του χρήστη, όχι του browser.

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα σταματάμε την υποστήριξη του Tapatalk κυρίως λόγω της υποστήριξης της πλατφόρμας και των προβλημάτων με την IPB.

Αν επισκεφθείτε την σελίδα μας από κινητό τότε αυτόματα θα μεταφερθείτε στο mobile theme.

Για οτιδήποτε προβλήματα εδώ είμαστε.

Το πλαίσιο που εισάγουμε κείμενο στο "απάντηση" μπορει να γίνει σημαντικά μεγαλύτερο;

Πας να γράψεις 2 αράδες και πρέπει να κάνεις scroll συνέχεια.

+Δοκίμασα με Naked, Mi, Chrome και Opera μόνο με τους 2 τελευταίους είναι ok scroll το κείμενο μέσα στο πεδίο.

Πως βάζω εικόνες στα post μου;

+Wtb Tapatalk back

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Παίδες από tapatalk δε μπορούσατε να δειτε ειδήσεις, ριβιούς ή αγγελίες.. γενικώς ήταν περιορισμένης.. ευθύνης :D

Το πεδίο που γράφεις κείμενο στο "απάντηση" μεγαλώνει; γιατί έτσι είναι στο ίδιο μέγεθος με το "γρήγορη απάντηση"...

Και επίσης δεν έχει καμία έξτρα λειτουργία, πως βάζω εικόνα πχ;

Στο" περιορισμένης ευθύνης" Tapatalk αυτά τα απλά προβληματακια δεν υπήρχαν.

Αγγελίες και reviews όχι αλλά τις ειδήσεις μια χαρά τις έβλεπα (αν ήθελα).

+δεν υπάρχει η δυνατότητα για ειδοποιήσεις

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα αλλά με το που το άλλαξα στο κινητό μου το άλλαξε και στο pc. Άρα μάλλον αποθηκεύει τις προτιμήσεις του χρήστη, όχι του browser.

 

μου το έκανε κ εμένα και στην αρχή, αλλά έστρωσε μόνο του! (σε lumia 630 με denim)

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζω εικόνες στα post μου;

Γυρνάς στο κανονικό theme :upside:

 

+δεν υπάρχει η δυνατότητα για ειδοποιήσεις

Δεν εννοείς στο mobile theme γιατί εκεί φαίνονται κανονικά οι ειδοποιήσεις . . .

Link to comment
Share on other sites

Γυρνάς στο κανονικό theme :upside:

Δεν εννοείς στο mobile theme γιατί εκεί φαίνονται κανονικά οι ειδοποιήσεις . . .

1. Αν είναι να γυρνάω στο κανονικό για κάτι τόσο απλό, γιατί να υπάρχει το mobile;

Και πριν αν ήθελα να δω reviews και αγγελίες έμπαινα στο κανονικό δεν χρειαζόμουν mobile.

Αλλά τώρα δεν υπάρχει καν η επιλογή για Tapatalk.

2. Εννοώ ειδοποίηση που έρχεται στο τηλέφωνο όχι στο site, όπως έρχεται με το Tapatalk όταν με έχουν κάνει quote πχ και μπαίνω κατευθείαν στο θέμα να δω τι μου έχουν απαντήσει.

Με την ειδοποίηση του site πρέπει να μπω πρώτα στο site και μετά να ελέγξω αν έχω κάτι.

Ούτε τα like φαίνονται στο Mobile, αλλά τα μεγαλύτερα από το κείμενο που γράφεις "Επαεξεργασθηκε από ***, σήμερα..." είναι εδώ...

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο σου ερώτημα η απάντηση βρίσκεται στο post #1

 

Tις ειδοποιήσεις μπορείς να τις λαμβάνεις και με email χωρίς να χρειάζεται να μπεις στο forum.

 

Tα likes σίγουρα δεν φαίνονται και αυτό δεν μπορεί να αλλάξει.

 

Δεκτή η παρατήρηση για το επεξεργάσθηκε από.Να είσαι σίγουρος λοιπόν πως θα το κοιτάξουν οι υπεύθυνοι

και αν μπορεί να αλλάξει θα πραγματοποιηθεί :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αναγκαστικά πλέον πρέπει να γεμίζω το inbox του email!

 

Το ερώτημα είναι αν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω από το να γράψω κείμενο στο "απάντηση" και αν το πεδίο αυτό μπορεί να μεγαλώσει γιατί είναι πολύ μικρό - ίδιο και σε μέγεθος και σε δυνατότητες με αυτό της γρήγορης απάντησης.

Αν δεν είναι εφικτό, τότε ο μόνος σκοπός που εξυπηρετεί είναι να πάει κάπου όταν πατάω παράθεση; 

Δηλ ούτε την παράθεση μπορεί να βάλει στο πεδίο ¨γρήγορη απάντηση¨ και πρέπει να πάει κάπου άλλου και αυτό το αλλού έχει το ίδιο μικρό μέγεθος + 0 δυνατότητες.

 

 

Δεν ξέρω τι δυνατότητες υπάρχουν από την πλατφόρμα, να μην παιδεύομαι θέλω... στο mobile κομμάτι δεν πλησιάζει ούτε στο ελάχιστο τις desktop δυνατότητές της.

Περιορισμούς σαν αυτούς παρέκαμπτε το Tapatalk, ΟΚ δεν μπορούμε να το έχουμε πλέον, αλλά για μένα τουλάχιστον που είμαι πολλές ώρες μακριά από ένα PC είναι ένα μεγάλο βήμα πίσω στο moblie user experience.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και εγώ Λυπάμαι που δεν μπορούμε να έχουμε tapatalk διότι εκτός από το thelab διαβάζω ταυτόχρονα και άλλα 2-3 forum. Το tapatalk με εξυπηρετεί πάρα πολύ.

Οπότε και για εμένα είναι ένα βήμα πίσω μιας και είναι πολύ πιθανό για εμένα να μειωθούν πάρα πολύ οι ώρες που περνούσα στο forum.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Και για να μην νομίζεται ότι γκρινιάζω μόνο, η αλλαγή σε mobile theme με έκανε να ξαναβάλω στο κινητό τον Opera Mobile όπως και τον Chrome για δοκιμές.

Ο Opera μάλλον θα γίνει βασικός μετά από πολύ καιρό με Naked PRO.

Ο Chrome mobile εξακολουθεί να είναι POS και πήρε πόδι .

Thx!

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.