Jump to content



Drivers για την h67m


Recommended Posts

Καλημερα. Με αφορμη το θεμα 'ξαφνικό "πάγωμα" του υπολογιστή', επειδη και εγω επαθα ενα τετoιο freeze σημερα, ξανακοιταξα τους drivers της μητρικης μου, Asrock Η67m.

 

Εχω περασει τα Windows 8.1 64bit, οποτε επιλεγοντας τον συνδεσμο στο μενου των downloads της Asrock, με βγαζει εδω: http://www.asrock.com/mb/Intel/H67M/index.asp?cat=Beta

 

Μου εκανε εντυπωση που γραφει beta zone, για αυτο πηγα και στα windows 7 64bit, οπου με εβγαλε εδω: http://www.asrock.com/mb/Intel/H67M/?cat=Download&os=Win764

 

Βλεπετε πως εχει περισσοτερο υλικο για κατεβασμα. Να τα κατεβασω και να τα εγκαταστησω?

Έγινε επεξεργασία από XMorsX
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει ενότητα με drivers / utilities για win 8.0 στην z77 asrock που εχω υπάρχει. Τα utilities των win7 δεν μου παίζουν σε win8.1 ενώ με των win8 που δεν είναι και beta δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει ενότητα με drivers / utilities για win 8.0 στην z77 asrock που εχω υπάρχει. Τα utilities των win7 δεν μου παίζουν σε win8.1 ενώ με των win8 που δεν είναι και beta δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Οχι δεν υπαρχει κατι αλλο, ο συνδεσμος για τους drivers / utilities για win8 64bit οδηγει στην beta zone.

Έγινε επεξεργασία από XMorsX
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τότε τα beta δεν θα υπάρχει πρόβλημα

 

Tα εχω βαλει, το θεμα ειναι οτι δε φαινεται αν ειναι πληρης η λιστα, ανοιξε τα links για να καταλαβεις, τα windows 7 εχουν περισσοτερο υλικο για κατεβασμα.

Έγινε επεξεργασία από XMorsX
Link to comment
Share on other sites

Τα win 8 έχουν κάποιους drivers προεγκατεστημένους πχ usb3, 3tb+ support κλπ και γι'αυτό δεν χρειάζονται extra downloads.Επίσης και κάποια utilities δεν παίζουν ακόμα σε win8. Παρόλα αυτά άποψη μου μην βάλεις καθόλου utilities ίσως μόνο το intel rapid start. Και drivers για igpu άσε του Windows update αν όχι τους τελευταίους από τον κατασκευαστή (intel)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.