Jump to content



Επιλογη μητρικης


Recommended Posts

ας δει και τον 4590 που ειναι στην ιδια τιμη με τον 4570 και ειναι και refreshed..:p

 

Ψυξη στα vrm δεν χρειαζεται εφοσον θα παιξει default.

 

Επισης το H97 πεθανε..Aπο την στιγμη που δεν υπαρχει μητρικη με η97@70€ ..και ξεκινανε απο τα ~85..ας παρει τη φθηνοτερη ζ97..που ξεκιναει απο εκει επισης.

Εναλλακτικα ας παρει μια Β85 @60-65€...Ναι δεν θα παρει broadwell. Αλλα και παλι δεν θα προσφερουν τιποτα το ιδιαιτερο περα απο ondie καρτα ..και ακομα λιγοτερο ρευμα @load κυριως(ακομα λιγοτερη απαραιτητη η ψυξη στα vrm).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οκ με έπεισες! Για άλλο ήρθα, σε άλλο κατέληξα [emoji14] . Ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Μάλλον ψαχνόσουνα για να πειστείς. :) Γιατί εμένα η απάντησή μου στο αρχικό ερώτημά σου ήταν αυτή:

 

http://www.skroutz.gr/s/4046503/Gigabyte-970A-UD3P.html

 

8+2 power phase και μέσα στα χρήματά σου (από πλαίσιο και eshop στα 99 ευρώ). Το θέμα είναι οτι έφτιαξες ένα εξαιρετικά ενεργοβόρο σύστημα και το vs 550 δεν ξέρω τι θα κάνει αν αρχίσεις το o/c.

 

:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To H97 αρχιζει απο 80 σε σχεση με το Z97 που αρχιζει απο 90. 10 ευρω διαφορα ειναι τιμια γαι καποιον που δεν ενδιαφερεται για OC / Crossfire -SLI. Σαφως οτιδηποτε παραπανω για H97 δεν αξιζει πλεον.

 

Απο την αλλη και το B85 συμφωνω οτι ειναι vfm δεδομενου οτι ειναι εξαιρετικα οικονομικο, απο 55 η Αsrock B85M-HDS, απο 65 η Gigabyte B85M-HD3. Αληθεια, τα αξιζει το 10ευρω η gigabyte εναντι της Asrock?

Έγινε επεξεργασία από XMorsX
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/4858136/Gigabyte-G1-Sniper-Z97.html Kαλή???Επισης εχω μια απορία είδα ενα σχολιασμο σε μια gigabyte μητρικη στο e-shop και σε σοκετ 1150 και λεει ο τυπος οτι εχει 300% video traffic και κατι τετοιο τωρα την βγαλανε την μητρικη οταν την ξανα εχουν θα σας δωσω και λινκ...Aληθεια τι ειναι το 300% βιντεο τραφφιΚ??(Σορρυ που εκανα εδω αλλα θα ειναι φαιλ να ανοίξω θέμα)

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/4858136/Gigabyte-G1-Sniper-Z97.html Kαλή???Επισης εχω μια απορία είδα ενα σχολιασμο σε μια gigabyte μητρικη στο e-shop και σε σοκετ 1150 και λεει ο τυπος οτι εχει 300% video traffic και κατι τετοιο τωρα την βγαλανε την μητρικη οταν την ξανα εχουν θα σας δωσω και λινκ...Aληθεια τι ειναι το 300% βιντεο τραφφιΚ??(Σορρυ που εκανα εδω αλλα θα ειναι φαιλ να ανοίξω θέμα)

Tα έχουμε πει 800.000 φορές ρε συ Αsus...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.