Jump to content



Απότομο κλείσιμο ΗP λάπτοπ


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

 

Έχω αγοράσει πρόσφατα το παρακάτω λάπτοπ:

HP  15-r124nv (http://www8.hp.com/gr/el/products/laptops/product-detail.html?oid=7502255#!tab=specs)
Λειτουργικό σύστημα: Windows 8.1 64
Επεξεργαστή Intel® Core™ i7-4510U

Μνήμη: 8 GB

Γραφικά: NVIDIA GeForce 820Μ (μνήμη DDR3 2 GB)

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι εκεί που surfαρω στο Ίντερνετ ή γενικά κάνω κάτι μπορεί να μου κλείσει απότομα. Χωρίς καμιά προειδοποίηση, χωρίς μπλε οθόνη, σαν να έχω πατημένο το πλήκτρο on/off. Και όταν το πατάω να ανοίξει ξανά δεν μου βγάζει το κλασσικό μήνυμα ότι τα windows έκλεισαν απότομα όπως κάνει στα περισσότερα.. Ανοίγει κανονικά και μπαίνω ξανά στην επιφάνεια. Αυτό το κάνει από τότε που το πήρα, αν και όχι συχνά, αλλά είναι εκνευριστικό όταν το κάνει.

Επίσης παρατήρησα ότι το κάνει συνήθως αν το πάρω πάνω στα πόδια μου, και αν το μεταφέρω, (π.χ. από σαλόνι στο δωμάτιο). Κατά την μεταφορά έχει 80% πιθανότητες να κλείσει.

 

Υπάρχει κάποιος που να ξέρει γιατί το κάνει αυτό, και πως μπορώ, αν μπορώ, να το αντιμετωπίσω;

 

Ευχαριστώ!  :)

Link to comment
Share on other sites

...χαζή ερώρηση αλλά πρέπει να γίνει.... Sorry :

Η μπαταρία σου είναι σωστά κουμπωμένη πάνω στο λάπτοπ? Βγάλε την μπαταρία και κούμπωσέ την πάλι πίσω σωστά...

 

Μετά, εάν δεν δείς προκοπή, πάς γρήγορα πίσω στο "μαγαζί" και τους το αναφέρεις -

 

Έχω αγοράσει πρόσφατα το παρακάτω λάπτοπ

 

υ.γ. σου σβήνει καί όταν έχεις τον φορτιστή επάνω? Ελπίζω να μην το "δουλεύεις" χωρίς την μπαταρία του κουμπωμένη...!

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι σωστά κουμπωμένη. Το πρόβλημα μου το βγάζει και όταν είναι με το καλώδιο στο ρεύμα και με την μπαταρία πάνω.. Απ' ότι το κόβω μάλλον θα πρέπει να το στείλω πίσω.  :unsure:

Υπάρχει πιθανότητα έτσι όπως το πιάνω και πιέζω ελάχιστα το πλαστικο (περιοχή δίπλα στο touch), να πιέζω και κάποιο εξάρτημα από μέσα (μητρική, σκληρό, κρτ γραφικών) και έτσι να κλείνει;;;;  :hmm:  :hm:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου το βγάζει και όταν είναι με το καλώδιο στο ρεύμα και με την μπαταρία πάνω..
 

 

Πρέπει να αποφασίσεις γιατί άλλα έγραψες στο πρώτο σου post:

 

το κάνει συνήθως αν το πάρω πάνω στα πόδια μου, και αν το μεταφέρω, (π.χ. από σαλόνι στο δωμάτιο). Κατά την μεταφορά έχει 80% πιθανότητες να κλείσει
 

 

Καλύτερα να το πάς πίσω φίλε μου - καινούργιο "μηχανάκι" είναι...

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω στα πόδια μου, εννοούσα ότι είναι ακόμα στην πρίζα.

Και όταν το μεταφέρω τότε βγάζω την πρίζα. Και στις δύο περιπτώσεις η μπαταρία είναι πάνω!

Απ' ότι φαίνεται θα χρειαστεί καποια επισκευή!  :crazy:  :weep:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.