Jump to content



LG L1752S 17-inch LCD Monitor


Recommended Posts

Χρειαζόμουν εδώ και καιρό ένα απλό καί μικρό monitor... Όχι για καθημερινή χρήση, απλά να το συνδέσω στον server που συνήθως "βλέπω" με .rdp

Έψαχνα ακόμα καί για 12-14'... Τόσο μικρό.

Τες πα.

Έχω βρεί μία LG L1752S 17-inch LCD Monitor (στο κουτί του) στα 30 ευρώ.

 

http://www.ebay.com/itm/LG-L1752S-17-LCD-Monitor-BRAND-NIB-/111582811630?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19fada95ee

 

Τη γνώμη σας παρακαλώ?

 

ένα απλό ΝΑΙ ή ΟΧΙ είναι υπέρ αρκετο! ... δεν ψάχνω για επιδόσεις!

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

Στις αγγελίες λογικά θα βρεις φτηνές οθόνες, μπορείς να βάλεις και αγγελία ζήτησης. Μετά υπάρχει και η Cosmodata με τις refurbished οθόνες που είναι πιο ακριβές, αλλά έχουν και 1 χρόνο εγγύηση. Να κάθεσαι να περιμένεις από Αμερική; Και λογικά αυτή θα είναι και 110V.

 

Αν έχεις κανένα ημι-άχρηστο ταμπετάκι πεταμένο σε κανένα συρτάρι και το rdp σου αρκεί, μπορείς να συνεχίσεις να παίζεις με το rdp εκμεταλλευόμενος την οθόνη του tablet.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Να κάθεσαι να περιμένεις από Αμερική;

 

...από Αθήνα / Ελλάδα είναι το παιδί που πουλάει! 

 

...στην Cosmodata η πιό φθηνή 15άρα έχει 49 ευρωπουλάκια!

...και 17άρα από 57  και πάνω...

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

Α!... ναι. Διάβασα ανάποδα το item location με το που μπορεί να αποσταλεί. Αν έχεις χώρο πάρε την έστω για back up monitor αν τα 30€ δεν είναι ποσό που το χρειάζεσαι.

 

Απλά αφού και εσύ είσαι Αθήνα, κανόνισε συνάντηση με τον άλλον να δεις την οθόνη.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι πολύ καλή για "καινουργή".

Το τροφοδοτικό της το έχει επάνω της (πρόβλημα αν καεί), οπότε δεν θα έχεις ένα ακόμα power brick εκεί πίσω.

Έχει και VESA (δεν ξέρεις ποτέ).

 

Δεν ξέρω τον χώρο-απόσταση, και αν δεν υπάρχει δυνατότητα να βολευτείς με ένα φθηνό KVM, τότε μάλλον θα σου κάνει απόσβεση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...εγώ παιδιά λέω να την αγοράσω... για 30 ευρώ... Μου άρεσε πολύ επίσης το 

Αν έχεις κανένα ημι-άχρηστο ταμπετάκι πεταμένο σε κανένα συρτάρι και το rdp σου αρκεί
του yanni. Δεν το έχω δοκιμάσει να σας πώ την αλήθεια... Ευχαριστώ για τα input σας. Έστειλα μήνυμα στο λεβέντη και περιμένω απάντηση. 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

...εγώ παιδιά λέω να την αγοράσω... για 30 ευρώ... Μου άρεσε πολύ επίσης το 

 

του yanni. Δεν το έχω δοκιμάσει να σας πώ την αλήθεια... Ευχαριστώ για τα input σας. Έστειλα μήνυμα στο λεβέντη και περιμένω απάντηση. 

 

Επειδή μερικές φορές θέλω να παρακολουθώ κάποια πράγματα, αλλά να μην τα έχω στην κεντρική οθόνη ή να κάθομαι όλη την ώρα να κάνω maximize/minimize κάποια παράθυρα, φορτώνω virtual machine, ανοίγω 1-2 παράθυρα εκεί τα οποία τα παρακολουθώ μέσω VNC από ταμπλετάκι στο οποίο έχω περάσει VNC viewer. Και μην νομίζεις ότι θέλεις κανένα super tablet. Αρχαίο είναι, μονοπύρηνο, χωρίς μπαταρία, μόνιμα στο ρεύμα με Android 1.6. Ταμπλετάκι που άλλος απλά το πετάει στον κοντινότερο κάδο. Αλλά βέβαια, όσο πιο σύγχρονο το tablet τόσο πιο καλό το αποτέλεσμα(ταχύτερο refresh, μεγαλύτερη ανάλυση).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ "yanni" για την ιδέα... Άν με αφήσει η μικρή με το tablet της... είναι άλλη ιστορία τώρα.

Επί του θέματος: Παρελήφθη το οθονάκι..!

 

post-64771-0-89187900-1428234251_thumb.j

 

...άλλο λίγο καί θα μου τη χάριζε ο Φώτης - 20 ευρώ σύν βενζίνη για Ν. Σμύρνη ;-)

Τον ευχαριστώ από καρδίας, όπως επίσης ευχαριστώ και την "karmen1983" που μου είχε δόσει πρόσφατα μία CRT, να κάνω τη δουλειά μου.

Η CRT Philips Business 107B4 CRT (http://www.pcworld.com/product/1408811/philips-business-107b4-crt-monitor.html) είναι πλέον ελεύθερη πρός: πίσω στην "karmen" ή... δική σας χρήση ότι θέλετε ή αποφασίσει ο αρχικός ιδιοκτήτης..!

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο, αλλά μια ξεχασμένη 17άρα LG (1718S), έχω εδω και περίμου μήνα ώς MAIN παρακαλώ, και...είμαι καλά. Ναι εν έτει 2015 δουλεύουμε, παίζουμε κλπ, σε 1280Χ1024 ΜΟΝΟ παρακαλώ.

 

Όλα συνήθεια είναι τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό βοηθάει και το ότι οι σελίδες στο internet συνεχίζουν - και θα συνεχίζουν - να φτιάχνονται με 1024 pixels (αν δεν κάνω λάθος) οριζόντια ανάλυση. Αν το internet είχε υιοθετήσει πιο φαρδιές αναλύσεις, έπαιζε π.χ. με 1600 pixels οριζόντια ανάλυση, το scrolling θα ήταν βάσανο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.