Jump to content



Προβλημα με Roccat Kova+


Recommended Posts

Αγορασα το παραπανω ποντικι και με το που το βαζω και αρχιζω να το χρησιμοποιω στο υφασματινο Cmstorm αρχισαν τα περιεργα tracking issues.Ειδικα αν το κουναγα σιγα μιλαμε για τρελα κοληματα.

Με ενα γρηγορο search στο google ο σενσορας εχει θεματα.Αρα παμε για επιστροφη(ελπιζω να πανε ολα καλα).

H αγορα εγινε απο public.

 

Πρωτον ελεος να εχει τετοια θεματα ποντικι των 40 ευρω και δευτερον κριμα γιατι μου αρεσε πολυ και εμφανισιακα και οπως καθοταν στο χερι μου.

 

Αρα πλεον εχουμε προβλημα γιατι ειμαι αριστεροχειρας και οι εταιριες μας εχουν εντελως στο κλ@σιμο.

Θελω να παρω ποντικι και δεν μπορω.

Παιζω ps2 και στο μελλον λεω να ασχοληθω και με κανα battlefield.

Να κοιταξω  αποκλειστικα για optical sensor η και για laser για να ανεβουν λιγο οι επιλογες μου.

Το g300s ειναι απαισιο και οπως το βλεπω δεν μου φαινεται να με βολευει.

Αλλες επιλογες μου βλεπω να εχω(δεν θελω να ξεφυγω απο τα 50ευρω βαρια βαρια 60) ειναι το g302 daedalus,το razer abyssus,sensei raw

 

Βοηθεια.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα τώρα παρά μετά από μερικούς μήνες που θα αρχίσει να χάνει κόλλα από τα πλαινά.

 

http://www.thelab.gr/topic/136681-sensei-raw-ανωμαλίες/?p=2064968

 

Εγώ το έχω ακόμα (αριστερόχειρας κλπ.) αν και το πρόβλημα με τη κόλλα παραμένει, με έχει βολέψει στο χέρι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε οτι θα το επιστρεψω δεν το συζητώ αφου εχει προβλημα.

Kαι σιγα μην κατσω να ψαξω με ποιο mousepad παιζει.

Στο κατω κατω ενα απλο υφασματινο pad εχω τι αλλο θελει...

Το θεμα ειναι τι παιρνω.

@GruntGR

@Mastoras

help help

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

δεν παιρνω ορκο, αλλα εχω την εντυπωση πως η roccat κυκλοφορει ξεχωριστα ποντικια για δεξιοχειρες η αριστεροχειρες...

Ψαξτο αν θες...

Ξαναλεω πως απλα ΝΟΜΙΖΩ οτι το θυμαμαι, δεν ειμαι σιγουρος.

 

Τωρα οσον αφορα τις επιλογες, προσωπικα εχω roccat kone pure ποντικι και roccat isku fx keyboard και ειμαι κατι παραπανω απο απολυτα ευχαριστημενος απο αυτα, οπως επισεις και απο την πολιτικη της εταιριας και τους πολυ καλους drivers...

Αν μπορεις να πας 1-2 δεκαρικα πανω προσωπικα το προτεινω ανεπιφυλακτα...

Απο κει και περα αν σου κατσε καποια αστοχια υλικου, αυτα συμβαινουν ακομα και σε συσκευες εκατομμυριων (κυριολεκτικα) οποτε αν λες πως το συγκεκριμενο σου κατσε στο χερι γιατι δεν πας απλα για αλλαγη?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν βγαζουν η οχι για αριστεροχειρες το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω πουθενα μοντελα.

Οσο αφορα το kova+ ειναι γενικο θεμα του sensor λιγο που το εψαξα.Στην ξυλινη επιφανεια του γραφειου λιγο που το δουλεψα δουλευει σωστα,στο mousepad βγαζει προβλημα και το να αρχιζω να δοκιμαζω pads να δω που δουλευει σωστα ο σαπιοσενσορας δεν παιζει.

Αρα το να παω για αλλαγη.

Ειδικα απο την στιγμη που ακουσα για κατι κολλες απο πανω...

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Μου εδωσαν πιστωτικο μπαμ μπαμ.

Αρα ειμαι για να παραγγειλω αλλο.

 

Οι επιλογες μου ειναι: Razer abyssus-Logitech G300s-Logitech G302 Daedalus.

 

Το daedalus πειραζει πολυ που ειναι laser και οχι optical?

Γιατι αλλιως με κοβω να πηγαινω στο razer... :suicide:

Aσχολουμε μονο με planetside για την ωρα και μελλοντικα ισως και battlefield.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Ωχχ εχουν κανει λαθος στην σελιδα του PUblic.To deadalus optical εχει και oxi laser.

Αρα αναμεσα σε αυτο και στο razer.

Για πειτε ρε αδελφια.

Αξιζει τα 10 ευρω παραπανω το deadalus?

Υποψιν οτι τα πλαινα κουμπια του εμενα μου ειναι αχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το deadalus..ελπιζω να μην το μετανιωσω.

Το μονο που με προβληματιζει βασικα ειναι τα πλαινα που πετανε λιγο παραπανω.

Κατα τα αλλα ειδα ριβιουδακια τα καλυτερα λενε ολοι για τον αισθητηρα του και για τα κουμπια του.

Ίδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

αναμεσα σε logotech και razer τη δευτερη τη βλεπω λιγο πιο ποιοτικη, και αναμεσα σε razer και roccat τη δευτερη τη βρισκω πιο "τιμια"...

Προσωπικη αποψη παντα...

 

στο θέμα feeling στο χέρι η roccat έχει τα καλύτερα ποντίκια. logitech & razer έχουν την αίσθηση του κακού πλαστικού. μονο το ouroboros δεν έχω αγγίξει από razer και το tyon από roccat.

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.