Jump to content



Ανανεωση Paypal Policy 1ης Ιουλιου 2015


ngt

Recommended Posts

Μου ηρθε προχθες στο email, ανανεωση στο user agreement της paypal που θα γινει 1 Ιουλιου 2015,
https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full?locale.x=GB (We're making a few updates. :p )

και ειπα να το διαβασω γιατι λεω καμια λαλακια θα χωσαν παλι, τελικα βαρεθηκα γιατι ηταν μεγαλο. Προς εκλπληξη διαβασα ειδηση, που ελεγε για ενα συγκεκριμενο κομματι της ανανεωσης αυτης..... Και πηγα και το τσεκαρα και στο δικο μου email οπου και υπαρχει....
Στο συγκεκριμενο κομματι λεει.....

Amendment to the PayPal User Agreement.

  1. Intellectual Property

We are adding a new paragraph to section 1.3., which outlines the licence and rights that you give to us and to the PayPal Group (see paragraph 12 below for the definition of “PayPal Group”) to use content that you post for publication using the Services. A similar paragraph features in the Privacy Policy, which is removed by the addition of this paragraph to the User Agreement. The new paragraph at section 1.3 reads as follows:
 

“When providing us with content or posting content (in each case for publication, whether on- or off-line) using the Services, you grant the PayPal Group a non-exclusive, worldwide, perpetual, irrevocable, royalty-free, sublicensable (through multiple tiers) right to exercise any and all copyright, publicity, trademarks, database rights and intellectual property rights you have in the content, in any media known now or in the future. Further, to the fullest extent permitted under applicable law, you waive your moral rights and promise not to assert such rights against the PayPal Group, its sublicensees or assignees. You represent and warrant that none of the following infringe any intellectual property right: your provision of content to us, your posting of content using the Services, and the PayPal Group’s use of such content (including of works derived from it) in connection with the Services.”

Τωρα δεν νομιζω να χρειαζεται να το κανω και google translate :p

Έγινε επεξεργασία από ngt
Link to comment
Share on other sites

 

When providing us with content or posting content

 

Mάλλον το paypal έχει βγάλει καινούριες υπηρεσίες κι εγώ έχω μείνει σε προϊστορική εποχή που το χρησιμοποιώ για διαδικτυακές αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Η ηλιθιοι ειναι αυτοι που το γραψαν η αυτος που το διαβαζει....
Ετσι λες να πεταξαν μια γραμμη που δεν ισχυει στο user agreement ?

If you use Paypal, they will attempt to take ownership of any online content you add to your business or website

https://www.cryptocoinsnews.com/bitcoin-future-paypal-changes-terms-service-take-content/

Έγινε επεξεργασία από ngt
Link to comment
Share on other sites

Έλα πες την αλήθεια. Κατάλαβες κάτι λάθος και βιάστηκες να μιλάς περί ηλιθίων. Τώρα βέβαια τα δικά μου τα νεύρα έφτασαν στο κόκκινο επειδή κανείς δεν μπορεί να σχολιάσει (δηλαδή μπορεί, κάτω όμως από 100% συγκεκριμένες προδιαγραφές μην τυγχόν και παρεξηγηθεί από τον άλλον).

 

Κι επειδή ότι άλλο και να γράψω μάλλον θα παρανοηθεί/παρεξηγηθεί, απλά θα κάνω escalate και θα σου πω ένα "άντε μαμήσου" απλά, όμορφα, τακτοποιημένα κι ωραία. Και αυτό για να επανέλθουν τα νεύρα μου σε φυσιολογικό επίπεδο.

 

Αν θες κάνε με report. Εγώ θα έπρεπε να σε κάνω αλλά ειλικρινά βαριέμαι τα reports. Βέβαια αν ήθελες ΟΛΑ τα comments να είναι απολύτως συσχετιζόμενα με ζητήματα δικαιωμάτων, ηθικής, νόμοθεσίας και τι στο πέο κάνει το Paypal, ας μην το άνοιγες στο off-topic.

Link to comment
Share on other sites

If you use Paypal, they will attempt to take ownership of any online content you add to your business or website

https://www.cryptocoinsnews.com/bitcoin-future-paypal-changes-terms-service-take-content/

 

 

PayPal has joined forces with Bitcoin as a sort of keep-your-friends-close-and-your-enemies closer tactic. Bitcoin is designed to overtake and make obsolete services like Paypal and Western Union. It is faster, less expensive, and doesn’t require their third-party services to accomplish the same objectives. It is a better PayPal, and they know it.

Σταμάτησα να διαβάζω εκεί. Σαν να έχει ανακαλυφθεί το χρηματιστήριο και κάποιος να γράφει "Το Χρηματιστήριο έχει σχεδιαστεί ώστε να υποσκελίσει και να κατάσχει υπηρεσίες όπως οι τράπεζες ξεπερασμένες". Με την αστάθεια που μπορεί να έχει το Bitcoin ως νόμισμα, κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν θα παρατήσει το PayPal ή την WesternUnion για να βασιστεί στο BitCoin. Σαν να πάμε αύριο στην δραχμή και να γράφουν οι εφημερίδες "Τρόμος στο ευρώ και το δολάριο από την εμφάνιση της δραχμής. Όλοι αύριο θα χρησιμοποιούν την δραχμή έναντι του δολαρίου και του ευρώ".

 

Προσωπικά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία στις αλλαγές. Πέραν κάποιων αγορών δεν αξιοποιώ διαφορετικά το PayPal, δεν έχω προσωπική ιστοσελίδα ή επιχείρηση συνδεδεμένη με το PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Έλα πες την αλήθεια. Κατάλαβες κάτι λάθος και βιάστηκες να μιλάς περί ηλιθίων. Τώρα βέβαια τα δικά μου τα νεύρα έφτασαν στο κόκκινο επειδή κανείς δεν μπορεί να σχολιάσει (δηλαδή μπορεί, κάτω όμως από 100% συγκεκριμένες προδιαγραφές μην τυγχόν και παρεξηγηθεί από τον άλλον).

 

Κι επειδή ότι άλλο και να γράψω μάλλον θα παρανοηθεί/παρεξηγηθεί, απλά θα κάνω escalate και θα σου πω ένα "άντε μαμήσου" απλά, όμορφα, τακτοποιημένα κι ωραία. Και αυτό για να επανέλθουν τα νεύρα μου σε φυσιολογικό επίπεδο.

 

Αν θες κάνε με report. Εγώ θα έπρεπε να σε κάνω αλλά ειλικρινά βαριέμαι τα reports. Βέβαια αν ήθελες ΟΛΑ τα comments να είναι απολύτως συσχετιζόμενα με ζητήματα δικαιωμάτων, ηθικής, νόμοθεσίας και τι στο πέο κάνει το Paypal, ας μην το άνοιγες στο off-topic.

Αρα σωστα εκρινα οτι πεταξες εξυπναδουλα στην αρχη.... Τα εξυπνα πουλια απο τη μυτη πιανονται.... Ελληναρα....

Σιγα μην κατσω να κανω report, πηγαινε και γηπεδο να βελαξεις ακομη καλυτερα. Τωρα για το ποιος πεταει μπουρδες και ποιος πρεπει να μαμηθει μαλλον για τον εαυτο σου λες που εχεις κομπλεξο-νευρακια μπας και καθαρισει το μυαλο σου λιγακι. Επισης μαρεσει η εναλλαγη σου, μεταξυ χυμαδο-καφετεριας γραφης και σοφιστικε εξυπναδας (θα κανεις escalate ?) Αντε κολυμπα λιγο ακομη στο offtopic μπας βρεις το επομενο θυμα σου γιατι απο τα ποστ σου που βλεπουμε τι τρολακι εισαι...

 

Yanni κι ομως για μονοπωλιακες τακτικες τα τελευταια χρονια γινεται χαμως, και απο τη google που κραταει δεδομενα και απο facebook.

Δλδ μη σου φαινεται περιεργο που ακομη ενας γιγαντας προσθετει στο user agreement μια τετοια απολυτη παραγραφο...

Έγινε επεξεργασία από ngt
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.