Jump to content



Μόλις αγόρασα μία ομορφούλα ΤFT LG 1720B


Dagalidis

Recommended Posts

Παιδιά τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο στο κρυφό menu και ατέλειωτες ρυθμίσεις και δοκιμές σε συνδιασμό πάντα με τις ρυθμίσεις της κάρτας γραφικών, μπορώ να πώ ότι πέτυχα σχεδόν το απόλυτο μαύρο και τέλεια απεικόνιση. :T::D

Οσο περνάει ο καιρός τόσο ποιό πολύ μου αρέσει η οθονούλα... :inlove: :inlove:

Εχω πραγματικά πάθει πλάκα από την ποιότητα απεικόνισης του FAR CRY - ΝFSU2 και του HL2, η οθόνη πραγματικά είναι φτιαγμένη για τέτοιου είδους παιχνίδια.....

Mε 16ms που λέει ότι έχει δεν έχω παρατηρήσει μέχρι τώρα το παραμικρό πρόβλημα στα παιχνίδια....:T:

Link to comment
Share on other sites

Rulezzzz πραγματικά..... :D

Είχα βάλει και στο μάτι την νέα X-Black της SONY η οποία είχε και αυτή φοβερά χρώματα - Contrast - Φωτεινότητα αλλά με χάλασε το γεγονός ότι στο Πλαίσιο που την είδα από κοντά έβλεπα από αντανάκλαση την φάτσα μου στην οθόνη....:(

Πολύ καλή και η SONY X-black αλλά μοιάζει σαν καθρέφτης και αυτό είναι σοβαρό πρόβλημα για εμένα....:TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 12:24]

Το μεγαλο + στις LG ειναι η zero pixel εγγυηση.

Μεγαλη υποθεση.

Η Sony γνωριζει κανενας τι εγγυηση δινει?

Aν δε κάνω λάθος στο ΠΛΑΙΣΙΟ είχε ένα ταμπελάκι που έλεγε τα καμμένα PIXEL που δικαιολογούν ανά κατασκευαστή και την SONY την είχε στην κατηγορία των 5 PIXEL .....:eek:

Mε κάθε επιφύλαξη όμως αφού δεν είναι σύγουρο 100%...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Παιδιά τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο στο κρυφό menu και ατέλειωτες ρυθμίσεις και δοκιμές σε συνδιασμό πάντα με τις ρυθμίσεις της κάρτας γραφικών, μπορώ να πώ ότι πέτυχα σχεδόν το απόλυτο μαύρο και τέλεια απεικόνιση. :T::D

dag μπορεις να πεις πως εμφανιζεται το κρυφο μενου και τι ρυθμισεις εχεις πανω στο monitor?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα download και πάλι το Fortemanager της LG και τελικά το αρχείο είναι εντάξει και δουλεύει κανονικά....

Οπότε το βραδάκι θα το εγκαταστήσω και θα προσπαθήσω να πάρω τα μέγιστα από την οθόνη ....

Οταν φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα θα ποστάρω τις ρυθμίσεις που έκανα....

Πάντως με την συγκεκριμένη οθόνη το DVD playback είναι χάλια αφού έχει έντονη φωτεινότητα και χαμηλό Contrast σε Οverlay .....:(

Koρυφή σε παιχνίδια - desktop - imaging αλλά σε DVD χάλια μαύρα ..... εεεεε άσπρα ήθελα να πώ.... :D

Δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα .....;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Larry [Χθες, στις 13:39]

dag μπορεις να πεις πως εμφανιζεται το κρυφο μενου και τι ρυθμισεις εχεις πανω στο monitor?

Για να εμφανιστεί το κρυφό μενού έχεις την οθόνη κλειστή και κρατάς πατημένο το πλήκτρο menu και ταυτόχρονα το Power on της οθόνης......

Οσο για τις ρυθμίσεις θα σας τις δώσω όταν καταλήξω στις καλύτερες δυνατές....... :T:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγκατέστησα το fortemanager και πάπαλα.....:(

Δεν μου δουλεύουν τα μενού του παρά μόνο για το rotation της οθόνης....

Κάτι πρέπει να πάει στραβά αφού όταν κάνω το Setup του προγράμματος κρεμμάει ο Internet explorer .....:eek:

Eπειδή μου κρέμασαν τώρα εντελώς τα Windows κατά την διάρκεια του Setup Panta Antivirus δε γλυτώνω μου φαίνεται το γενικό format αφού τελευταία το σύστήμά μου έχει μουρλαθεί εντελώς και όλο και κάτι μου κρεμάει...... :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Τελικά εγκατέστησα το fortemanager και πάπαλα.....:(

Δεν μου δουλεύουν τα μενού του παρά μόνο για το rotation της οθόνης....

Κάτι πρέπει να πάει στραβά αφού όταν κάνω το Setup του προγράμματος κρεμμάει ο Internet explorer .....:eek:

Eπειδή μου κρέμασαν τώρα εντελώς τα Windows κατά την διάρκεια του Setup Panta Antivirus δε γλυτώνω μου φαίνεται το γενικό format αφού τελευταία το σύστήμά μου έχει μουρλαθεί εντελώς και όλο και κάτι μου κρεμάει...... :tomato: :tomato:

σε 1915s ακριβως η ιδια συμπεριφορα του fortemanager, χωρις τα κρεμασματα βεβαια.Για ποιες LG το εβγαλαν αφου δεν δουλευει σε κανεναν μας?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 13:49]

Ρε συ Dag κανα link για το fotremanager υπαρχει

γιατι ψαχνω να το βρω αλλα τιποτα?

Μπας και δω τιποτα παραπανω στη δικια μου με το dvi....

fortemanager είναι όχι fotre

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.