Jump to content



Προτασεις για Κάρτες Γραφικών


Recommended Posts

Τι ακριβως εννοεις ; Εαν δεχεται την καρτα γραφικων; Μια χαρα ειναι , απλως δεν εχει pci-e 3.0. Απλα θα παιζει η καρτα σαν pci-e 2.0. Μη σε πολυαπασχολει , καθως δε θα καταλαβεις διαφορές! Εκει που ειναι η προηγουμενη καρτα σου θα την τοποθετησεις (δλδ στο pci-e 2.0 X16 slot που καταλαμβανει). 

Link to comment
Share on other sites

βλεπω πολλα θεματακια με αυτο το κουτακι. Αλλα δε νομιζω η καρτα να ειναι ενα απο αυτα... Ελπιζω δηλαδη. Βλεποντας τις διαστασεις του λογικα θα χωραει , αλλα δε ξερω ποσο μεγαλο ειναι το cage των δισκων. Στην official σελιδα , δε λεει gpu clearance για να ειμαστε σιγουροι οτι τα 267mm θα τα χωρεσει. Οποτε κοιτα τι θα κανεις. Θα παρεις και θα μετρησεις την αποσταση απο το τελος του cage των δισκων μεχρι το pci slot. Ετσι μονο θα ξερουμε αν χωραει. 

Link to comment
Share on other sites

ΒΑσικα δειτε λιγο ρε παιδια τις διαστασεις αυτου του κουτιου. Μου φαινεται πολυ μακροστενο ή ειναι η ιδεα μου; Πλακα πλακα δε μπορω να καταλαβω αν χωραει την καρτα http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5401#sp

 

help γιατι μπλοκαρα, μη την παρει ο φιλος και χρειαζεται να αγοραζει και κουτι..

 

Ετσι οπως τα βλεπω εγω, την παιρνει οριακα. ΘΑ γινει ενα μπαχαλο απο καλωδια εκει μεσα, αλλα νομιζω οτι την παιρνει. 

 

+1 pasjohn , σωστη ερωτηση. αλλα αν εχει 2 ας πουμε και δε χωραει η καρτα εξαιτιας τους , τους μετακινει σε αλλη θεση (ετσι εκανα εγω στο κουτι μου αναγκαστικα) 

 

Ετσι ειναι απο μεσα

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το τελος του cage των δισκων  και που ειναι το pci slot??? :p

 

 

 

 

 

1 εχω

Αυτο λογικα ειναι το κουτι σου. Αυτο που θα μετρησεις απ'ακρη σ'ακρη , μειον μερικα χιλιοστα , θα μας πει αν παιρνει κατα μηκος την καρτα. Καθ'υψος νομιζω δε θα εχεις θεμα (ελπιζω δλδ)

 

post-60900-0-21839100-1432138301.jpg

 

Εαν αυτος ο 1 δισκος "βρισκει " στην καρτα, τοτε απλα τον μετακινεις σε αλλη θεση, αρκει να φτανει το καλωδιο του τροφοδοτικου :p Επισης ελεγξε εαν εχεις 1 6-pin kai 1 8-pin connectors στο τροφοδοτικο σου

 

Αυτά ειναι αυτα που σου ζηταω να δεις

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικο ειναι. Δεν εχει χωρο για διαχειριση καλωδιων το case , οποτε λογικα θα εχεις εναν αχταρμα εκει μεσα :p (οπως και εγω). 

 

26.7 ειναι η καρτα. Καθ'υψος δε νομιζω να εχεις θεμα. Τσεκαρε και εαν εχεις τα connectors που σου ειπα (αν και υπαρχουν και επεκτασεις  σε περιπτωση που εχεις μονο ενα 6pin+2. ) 

 

Εαν το σκεφτεσαι πολυ , πρεπει να περιμενεις μπας και παρεις κανα αλλο κουτι που να εχει κατω το τροφοδοτικο :p 

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω πραγματικα! Δε νομιζω οτι ειναι αποτρεπτικος παραγοντας το κουτι, αλλα εγω , προσωπικα, θα κοιτουσα για ενα λιγο πιο ανετο με υποτυπωδη χωρο για cable management. Περιμενε και μερικες ακομη αποψεις για σιγουρια! 

 

Απλα να σημειωσω οτι η καρτα που εχω ειναι 280mm και το κουτι μου εχει gpu max length 320mm. Την παιρνει οριακα με λιγα λογια. Και θα αλλαξω κουτι εντος καλοκαιριου γιατι επικρατει το χαος το ιδιο (εχω 2 δισκους hdd και 1 ssd - ευτυχως το κουτι ειχε bracket στο πισω μερος για τον ssd )

Link to comment
Share on other sites

Αν από εκεί που ξεκινά η κάρτα μέχρι το cage όπου μπαίνουν οι σκληροί είναι 35εκ δεν έχεις θέμα. Και 2 και 3 σκληρούς βάζεις. Θα τους βάλεις κάτω κάτω. Και οπτικά όπως το βλέπω δεν έχεις θέμα.

 

Να το κουτί σου.


θα την πάρω και Δεκέμβρη πάω για κουτί 

Ακριβώς έτσι να κάνεις. Μάσε χρήματα να πάρεις ένα καλο κουτί. Με την ησυχία σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.