Jump to content



Βοήθεια για τοποθέτηση ssd σε Dell 3542.


Recommended Posts

Μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω το κατάλληλο hdd caddy και έναν οικονομικό αλλά καλό ssd sata3 , για να αλλάξω τον εργοστασιακό hdd ενός Dell Inspiron 15 3542 ;

 

Ο εργοστασιακός δίσκος θα μπεί στην θέση του dvd drive (αμ έχω καταλάβει καλά από τα specs , ο το dvd συνδέεται με sata 2 , άρα ο ssd θα πρέπει να μπει στην θέση του σκληρού).

 

Θα προτιμούσα το hdd candy να είναι από Ελλάδα , γιατί δεν έχω εμπειρία από ebay.

 

Έχω επισυνάψει τα specs ώστε να μου πείτε το κατάλληλο μέγεθος ssd και hdd candy που θα χρειαστώ.

 

Ευχαριστώ.

specs.pdf

Έγινε επεξεργασία από mathewgx
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή λίγο με τα caddy, γενικά. Μην αγοράζετε το φθηνότερο στο 2ο δεκαδικό ψηφίο...

Ψάξτε λίγο το θέμα πρώτα. Μου έχει τύχει να εγκαταστήσω caddy σε λάπτοπ συναδέλφου το οποίο το αγόρασε από Κίνα και το laptop δεν έκανε shutdown

επειδή το caddy κρατούσε το drive συνέχεια ανοιχτό.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο caddy 9.5mm που επιβεβαιωμένα λειτουργεί καλά

 

μία είναι η μάρκα Nimitz (sorry από eBay, ή από Ελλά"d"α... ψάξε και δοκίμασε ότι βρείς στο "δρόμο σου")

http://www.ebay.com/usr/nimitz**

ρώτησε και θα σου δώσει την καλύτερη λύση...

 

Επίσης εάν μένεις Αθήνα έλα να δοκιμάσεις ένα που έχω για Latitude Ε6520-6530-6420 & 6430 και εάν σου κάτσει δίνεις παραγγελία στον ίδιο από όπου αγόρασα και εγώ... Υπάρχουν 2-3 στο eBay αλλά πρέπει να είναι ο ίδιος πωλητής με 3 λογαριασμούς... 

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολύ σημαντικό είναι να ξεκαθαρίσεις ποιό DELL έχεις..?

Γράφεις:

 

 

 

Dell Inspiron 15 2542

 

 

και ο τίτλος θέματός σου είναι:

 

"Βοήθεια για τοποθέτηση ssd σε Dell 3542"

 

διότι ΔΕΝ νομίζω να υπάρχει Inspiron2542 

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.