Jump to content



Recommended Posts

Κράτα ένα image για τα 7άρια πρώτα για καλού κακού.

Pasjohn φιλε εχεις πεσει σε ασχετο...τι ειναι το image?(γελα οσο θες)

 

Αν εννοεις να το μετανιωσω και να ξαναπαω στα 7αρια ξερω οτι γινεται μετα απο 1 μηνα...γι αυτο μαλλον μου λες για image σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Pasjohn φιλε εχεις πεσει σε ασχετο...τι ειναι το image?(γελα οσο θες)

 

Αν εννοεις να το μετανιωσω και να ξαναπαω στα 7αρια ξερω οτι γινεται μετα απο 1 μηνα...γι αυτο μαλλον μου λες για image σωστα?

Όχι μωρέ γιατί να γελάσω. Image εννοώ κλώνο των windows. Κάνεις αντίγραφο όλου του σκληρού όπως είναι(win, εφαρμογές, αρχεία). Αυτό γίνεται με πρόγραμμα όπως το Acronis True Image είναι το Norton Ghost. Πρέπει να αγοράσεις αυτά τα προγράμματα γιατί δεν είναι free. Και πρέπει να το κάνει κάποιος που να ξέρει. Εφόσον δεν ξέρεις, το αφήνεις.  :)

Υπάρχει και το EaseUS που έχει και free έκδοση

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ματιασαμε...δεν μου εμφανιζει το εικονιδιο για την αναβαθμιση...επισης υπαρχουν 86 ενημερωσεις που πρεπει να γινουν...πρεπει να τις κανω οπωσδηποτε ολες?εκανα μονο 2

Μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση με το media creation tool. Μπορείς να γυρίσεις πίσω τις σελίδες στο θέμα και θα βρεις πως γίνεται με αυτό το tool

Link to comment
Share on other sites

Εγιναν τα παντα σωστα η διαδικασια ολοκληρωθηκε στο 100% και στο τελος μου πεταξε οτι δεν μπορουν να εγκατασταθουν σε αυτον τον υπολογιστη

Έγινε επεξεργασία από panagiotis21
Link to comment
Share on other sites

Εγιναν τα παντα σωστα η διαδικασια ολοκληρωθηκε στο 100% και στο τελος μου πεταξε οτι δεν μπορουν να εγκατασταθουν σε αυτον τον υπολογιστη

 

Ίσως να χρειάζεται απλά κάποια αλλαγή στο BIOS. Αν μας δώσεις μερικά στοιχεία για τον υπολογιστή σου, ίσως καταφέρουμε κάτι. Για την ιστορία πάντως-επειδή ρώτησες νωρίτερα- με τις μέχρι τώρα μετρήσεις φαίνονται σε ταχύτητα μεταξύ των λίγο πιο αργών 7 και των αμελητέα πιο γρήγορων 8(.1).

Link to comment
Share on other sites

Το λαπτοπ ειναι Sony vaio sve 1511a1ew με αναβαθμιση ram σε 8gb και τοποθετηση ssd 850 evo...η αναβαθμιση εγινε προχθες οπου ακολουθησε και format...απο εκει και περα δεν ξερω τιποτα αλλο

Έγινε επεξεργασία από panagiotis21
Link to comment
Share on other sites

Το λαπτοπ ειναι Sony vaio sve 1511a1ew με αναβαθμιση ram σε 8gb και τοποθετηση ssd 850 evo...η αναβαθμιση εγινε προχθες οπου ακολουθησε και format...απο εκει και περα δεν ξερω τιποτα αλλο

Το τελευταίο που έχω δει για τα Vaio είναι αυτό:

http://www.windowscentral.com/sony-dont-update-your-vaio-windows-pcs-windows-10-yet

Επομένως προτείνω να περάσεις μια βόλτα από το online support της Sony να δεις εάν έχουν βγάλει drivers κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο που έχω δει για τα Vaio είναι αυτό:

http://www.windowscentral.com/sony-dont-update-your-vaio-windows-pcs-windows-10-yet

Επομένως προτείνω να περάσεις μια βόλτα από το online support της Sony να δεις εάν έχουν βγάλει drivers κλπ.

Ναι έχεις δίκιο minast. Το είχα δει τις προάλλες.

 

Παναγιώτη στη θέση σου θα έμενα προς το παρόν με τα 7 

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο minast. Το είχα δει τις προάλλες.

 

Παναγιώτη στη θέση σου θα έμενα προς το παρόν με τα 7 

Εγω πάντως μπαίνοντας στο vaio care είδα ότι τουλάχιστον στο δικό μου μοντέλο δεν υπήρξε κανένα side effect μετά την εγκατάσταση των 10...αντιθέτως κάποια άλλα είχαν θέμα με το mouse κάποια με την κάμερα κ.ο.κ. Κι ένα φίλος μου με σχεδόν το ίδιο λάπτοπ αγορασμένο την ίδια εποχή δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα ούτε χρειάστηκε νέους drivers

 

Έκανα και τα update όλο το βράδυ και τώρα μου εμφανίστηκε να κάνω κράτηση...την έκανα και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μας  ήρθε  στο  σχολείο σε  δυο  Η/Υ  αναβάθμηση  για  10  ...είχαν  win 8.1 

Για  να  μην  περιμένω  τη  λήψη  πείρα  το  DVD  που  είχα  φιάξει  απο  το  σπίτι    και  έτρεξα  το  setup ....ελα  όμως  που  μου  ζητάει  κλειδι  μετα  τον  πρώτο έλεγχο  των  αμαβαθμισεων  και  δεν  μπορώ  να  πάω  πιο  κάτω  ....κανω  κάτι  λάθος  ??????

Έγινε επεξεργασία από velipsi
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μας  ήρθε  στο  σχολείο σε  δυο  Η/Υ  αναβάθμηση  για  10  ...είχαν  win 8.1 

Για  να  μην  περιμένω  τη  λήψη  πείρα  το  DVD  που  είχα  φιάξει  απο  το  σπίτι    και  έτρεξα  το  setup ....ελα  όμως  που  μου  ζητάει  κλειδι  μετα  τον  πρώτο έλεγχο  των  αμαβαθμισεων  και  δεν  μπορώ  να  πάω  πιο  κάτω  ....κανω  κάτι  λάθος  ??????

Πρεπει πρωτα να γινει η αναβαθμιση μια φορα και μετα μπορεις να κανεις clean install

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει πρωτα να γινει η αναβαθμιση μια φορα και μετα μπορεις να κανεις clean install

Δηλαδή πρέπει  να  γίνει  η  λήψη  απο  microsoft  ... και  μετά  εγκατασταση ?  για  τι  εγω  απο  δω  μεσα  αλλα  είχα  καταλάβει ..οταν  εχεις  ίδη  το  αρχειο  σε  DVD

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.