Jump to content



Recommended Posts

Από την άλλη, προσωπικά τα βρίσκω σε ό,τι χρησιμοποιώ εγώ καλύτερα από τα 8.1 με κάθε τρόπο. Αν έχεις το χρόνο να πειραματιστείς, βάλε τα. Αν δεν μείνεις ικανοποιημένος, επιστρέφεις στην προηγούμενη έκδοση. Ιδανικά έχοντας κρατήσει ένα αντίγραφο, αλλά κάνει rollback και μέσα από το λειτουργικό.

 

Αν δεν έχεις χρόνο για πειραματισμούς, περίμενε τουλάχιστον μέχρι να έχει βγει το Threshold 2/November Update.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητα κακή επιλογή να ενώσουν τα 2 control panels εάν βέβαια μεταφέρουν με ωραίο και σωστό τρόπο όλα τα features/functionality του κλασικού πίνακα ελέγχου στο νέο ενοποιημένο μαζί με τα "καλά" του υπάρχοντος και νεότερου control panel. Βέβαια σε διαφορετική περίπτωση που δεν γίνει κάτι τέτοιο και η MS πάρει την απόφαση να μας "στερήσει" οτιδήποτε απο τα advance features του κλασικού πίνακα ελέγχου (δλδ πάει να μας κάνει απλούς χρήστες - πρόβατα) τότε απο μεριάς μου αντίο ζωή το έργο!  :TD:

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα Apps μπορεί να τρέχουν παντού, αλλά είναι χειρότερα από τα παραδοσιακά με διάφορους τρόπους. Ακόμη και το calc των 10 στο οποίο ξεκινώ να κάνω πράξεις πριν ξεκινήσει ακόμη με ενοχλεί λίγο. Θα είναι μεγάλο σφάλμα να πετάξουν το control panel, στο οποίο όλα είναι βολικά ομαδοποιημένα και οι ρυθμίσεις γίνονται γρήγορα και αποτελεσματικά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα ....ισως  έχει  αναφερθει  ...αλλά  να  ρωτήσω  Τι  κάνουμε  σε  λάπτοπ (Toshiba Qosmio)  όταν  μας  λέει  οτι  δεν  μπορει  να  γίνει  η  αναβάθμιση  σε  10 γιατι  η  κάρτα  της  nvidia  που  έχει  δεν  υποστηρίζεται  ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα ....ισως  έχει  αναφερθει  ...αλλά  να  ρωτήσω  Τι  κάνουμε  σε  λάπτοπ (Toshiba Qosmio)  όταν  μας  λέει  οτι  δεν  μπορει  να  γίνει  η  αναβάθμιση  σε  10 γιατι  η  κάρτα  της  nvidia  που  έχει  δεν  υποστηρίζεται  ?

 

Ευχαριστώ

 

Περιμένεις μέχρι να βγουν drivers. Δεν έχω υπομονή τώρα να αναζητήσω την κάρτα σου, αλλά υποθέτω ότι στο μέλλον θα την καλύψουν. Αν είναι παλιότερο μοντέλο και δεν υπάρξουν επίσημοι οδηγοί, συχνά βγαίνουν οδηγίες για να ταιριάξουν οι πιο νέοι, δια της πλαγίας οδού. Πάντως, μην βιαστείς.

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα ....ισως  έχει  αναφερθει  ...αλλά  να  ρωτήσω  Τι  κάνουμε  σε  λάπτοπ (Toshiba Qosmio)  όταν  μας  λέει  οτι  δεν  μπορει  να  γίνει  η  αναβάθμιση  σε  10 γιατι  η  κάρτα  της  nvidia  που  έχει  δεν  υποστηρίζεται  ?

Ποιά κάρτα φοράει και δεν έχει drivers?

Εγώ τα έβαλα σε ένα 6ετίας, με NVIDIA GeForce Go 7300 και επειδή την έβλεπε σαν απλή VGA, έβαλα drivers για Windows 7 και παίζει. Μου λέει βέβαια ότι κάποια στιγμή θα σταματήσουν να υποστηρίζονται, αλλά όταν έρθει η στιγμή, το βλέπω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά κάρτα φοράει και δεν έχει drivers?

Εγώ τα έβαλα σε ένα 6ετίας, με NVIDIA GeForce Go 7300 και επειδή την έβλεπε σαν απλή VGA, έβαλα drivers για Windows 7 και παίζει. Μου λέει βέβαια ότι κάποια στιγμή θα σταματήσουν να υποστηρίζονται, αλλά όταν έρθει η στιγμή, το βλέπω ξανά.

Toshiba Qosmio με NVIDIA GeForce 9700M GTS

Link to comment
Share on other sites

Στο site της nVidia δεν έχει για 10/8 ;

Δοκίμασε και των 7 όπως έκανα εγώ.

Είναι σαφώς πιό καινούρια από τη δική μου, οπότε θα πρέπει να υποστηρίζεται

 

Μια χαρά έχει οδηγούς: NVIDIA DRIVERS GeForce Windows 10 Driver, πρέπει να είσαι εντάξει.

Το  θέμα  είναι  ότι  κάτω  δεξια  στο  μήνυμα  Βγάζει " δεν  μπορει  να  γίνει  η  αναβάθμιση  σε  10 γιατι  η  κάρτα  της  nvidia  που  έχει  δεν  υποστηρίζεται " ευχαριστούμε  ...'αλλοι  υπολογιστες... δηλαδή  δεν  κάνει  καν  update σε  10  ωστε  να  προσπαθησω  μετα  για  drivers

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι κάτω δεξια στο μήνυμα Βγάζει " δεν μπορει να γίνει η αναβάθμιση σε 10 γιατι η κάρτα της nvidia που έχει δεν υποστηρίζεται " ευχαριστούμε ...'αλλοι υπολογιστες... δηλαδή δεν κάνει καν update σε 10 ωστε να προσπαθησω μετα για drivers

Δοκίμασες να τρέξεις το media creation tool και να κάνεις από εκεί upgrade?
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει tool που κάνει έλεγχο πριν στα βάλει... αν θυμάμαι καλά το ίδιο το update τσεκάρει πριν στα βάλει... το πολύ πολύ κάνε μια αναζήτηση για drivers στο site του κατασκευαστή της μητρικής, εμείς δε μπορούμε να μυρίσουμε τα νυχια μας :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.