Jump to content



Recommended Posts

Μόλις τα έβαλα. Ξενερουά σε σχέση με τα 7.... σα να τρώς καραμέλα με το περιτύλιγμα ένα πράγμα...

 

Πάντως όλα λειτουργούν εκτός από το ποντίκι μου (sidewider x5), που απλά δεν το βλέπει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τα έβαλα. Ξενερουά σε σχέση με τα 7.... σα να τρώς καραμέλα με το περιτύλιγμα ένα πράγμα...

 

Πάντως όλα λειτουργούν εκτός από το ποντίκι μου (sidewider x5), που απλά δεν το βλέπει κανονικά.

 

αυτό δεν κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Ο edge μου φαινεται λιγο πιο γρηγορος τωρα..οι εφαρμογες π ειχα βγαλει επανηλθαν μαζι με καποιες αλλες,αντε ξανα ξηλωμα ολες τωρα..

 

Δημιουργηθηκαν και δυο φακελοι αν δεν κανω λαθος(windows.old κ windows.~BT) τους εσβησα απο το disk cleanup αν και θα τους εσβηνε το λειτουργικο απο μονο του μετα απο 15 μερες νομιζω.

 

Με τις πισω usb 3.0 κατι εχει παιχτει μετα το update δεν αναγνωριζει ολες τις συσκευες..θα το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

Στο device manager οι USB controllers φαίνονται κανονικά? Έχεις βάλει όλους τους drivers της μητρικής?

 

Ω ναι.... θα το βρώ που θα πάει.....  :)

 

Στο devices and printers, βλέπει και το Χ5 κ το Χ6, αλλά ρυθμίσεις μπορώ να κάνω μόνο από το microsoft keyboard an mouse center, στο οποίο βλέπει μόνο το πληκτρολόγιο....

 

Επιπλέον τραγικά αργό το search και συνήθως δεν επιστρέφει αποτελέσματα...

 

Τραγικά αργό και το άνοιγμα φακέλλων στους μηχανικούς μου δίσκους, με πολλά και μικρά αρχεία...

 

Less is more, θα ήταν το σλόγκαν της ms για τα 10αρια, αλλά το γ@μήσ@νε και ψόφησε. Προερχόμενος από 7αρια, με ελάχιστη χρήση των 8, μπορώ να πω ότι τα 10αρια είναι άσχημα και άκομψα. Είναι ένα κακό port λειτουργικού, το οποίο απευθύνεται κυρίως σε φορητές συσκευές. 

 

Εάν τα 7αρια ήταν το νεό λειτουργικό, θα τα θεωρούσαμε σαφέστατη αναβάθμιση, τουλάχιστον για τα μάτια μας! 

Έγινε επεξεργασία από cyberdyne
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγινε και από τα 8/8.1 --> 10.

Μετά από καμιά βδομάδα, αν όλα έχουν πάει καλά, πέρνα τα backup σου κάπου και από τo disk cleanup το καθαρίζεις.  ;)

Μπορεί να κάνουμε τρελό beta testing αλλά τα windows πάνε προς μια πολύ όμορφη κατεύθυνση για μένα. Μπορεί να μην είδαμε πολλές αλλαγές στο μάτι, αλλά άλλαξαν πολλά από κάτω κ πλέον ο μηχανισμός του upgrade δουλεύεται αβέρτα.. 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πηγε να κανει 2 φορες το update μολις πηγαινε να ανοιξει μου εβγαζε το μυνημα γυρναμε στην προηγουμενη εκδοση λογισμικου και δεν το περνουσε , δεν ξανα βγαζει το update πλεον

Link to comment
Share on other sites

Δε στα "τρώει" φίλε μου, τα κρατάει μπας και θες να επαναφέρεις το pc στη προηγούμενη κατάσταση. Αν πάνε όλα καλά, τα ελευθερώνεις αυτά τα 20gb με 3 κλικ. Πού είναι το παράλογο;; System restore το έλεγε παλιά.. κράταγε copιες του συστήματός σου και όριζες εσύ το χώρο που θα έπιανε, τώρα γιατί σε χαλάει τόσο; Για το καλό σου το κάνει κ το ξεχνάς με 3 κλικ. Πού το κακό;;; 

Συγκρίνεται με το format που ξεκινάς από την αρχή και πρέπει να περνάς τις 1000 ρυθμίσεις και τα 40-50 προγράμματα και τις ρυθμίσεις αυτών; Χρόνο για πέταμα έχεις;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο σημερα στην micro και μιλησα με καποιον υπευθηνο , του εξηγησα το γνωστο προβλημα που αναφερα πριν , και μου εδωσε λινκ να κατεβασω και να καψω σε iso τα windows 10 ενσωματομενα με την αναβαθμιση 15...., για να δουμε θα κανει δουλεια , η θα μου βγαζει παλι το μυνημα οτι απο τον υπολογιστη μου λειπουν καποια προτοκολα του δικτυου και δεν θα εχω ιντερνετ....

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

Το σιγουρο ειναι οτι δεν επιανε το system restore 20gb... αρα αν καποιος εχει 30 gb ελευθερα στο δισκο σιγουρα δεν θα τα δωσω σε "system restore".

Μα δούλευε αλλιώς! Εξυπηρετούσε άλλο σκοπό! Αλλά όριζες ΕΣΥ το μέγεθος του χώρου. Κρατούσες ιστορικό 2-3 system images πίσω π.χ.. Πέρναγες έναν driver και δεν έπαιζε, έκανες rollback π.χ..

 

Τώρα κάνεις νέα εγκατάσταση στην ουσία, νέα έκδοση του λειτουργικούΣε γλιτώνει από το φορμάτ και σου λέει, κρατάω κ την παλιά εγκατάσταση ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ και αν θες, πας κ τη σβήνεις με τρία κλικ. Πού είναι το κακό; Εγώ καλό το βλέπω. Βασικά πολλά βήματα μπροστά. 

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο σημερα στην micro και μιλησα με καποιον υπευθηνο , του εξηγησα το γνωστο προβλημα που αναφερα πριν , και μου εδωσε λινκ να κατεβασω και να καψω σε iso τα windows 10 ενσωματομενα με την αναβαθμιση 15...., για να δουμε θα κανει δουλεια , η θα μου βγαζει παλι το μυνημα οτι απο τον υπολογιστη μου λειπουν καποια προτοκολα του δικτυου και δεν θα εχω ιντερνετ....

Σε ποιο λινκ σε εστειλε?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.