Jump to content



Ερωτηση για το facebook


Recommended Posts

Καλησπερα ,μια και σας βρηκα ειπα να απευθυνω μια απορια που εχω σχετικα με το facebook που παει καιρος πια.(μια και η αληθεια δεν ειμαι πολυ μυημενος σε αυτο)

 

Καποια περιοδο ,με καποιο ατομο υπηρξε μια συνεχης αλληλεπιδραση μεταξυ μας μεσω fb,κυριως μυνηματα.

Καποια στιγμη τελειωσε ολο αυτο ,και μετα καποιο διαστημα αποφασισα να διαγραψω αυτο το ατομο απο το προφιλ μου.

(Δεν μαλωσαμε απλως δεν εβρισκα  λογο )

 

Μετα το περας αρκετου καιρου λοιπον,μπαινω στο λογαριασμο μου,και στις ειδοποιησεις βλεπω:

"ο/η ------- αποδεχτηκε το αιτημα φιλιας σας"

Εγω ΔΕΝ εστειλα ποτε καποιο αιτημα φιλιας ,σε αυτο το ατομο .

Πως γινετε να συνεβει κατι τετοιο?

 

Στην αρχη σκεφτηκα να μπηκε καποιος στο προφιλ μου με τους κωδικους μου,ομως και παλι κατι τετοιο ειναι αδυνατο,διοτι θα μου ερχοταν email.

(Tο ενδεχομενο να εγινε κατι απο μερους μου "καταλαθος"το αποκλειω διοτι ,οσο διαπιστωσα μετα,σε ρωταει ξανα για επιβεβαιωση)

 

Εχει συμβει σε κανεναν ,υπαρχει καποια εξηγηση?

 

Ευχαριστω.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις κατα λαθος αιτημα φιλιας σε καποιον , δεν σου ζηταει επιβεβαιωση. Το συγκεκριμενο ατομο μπορει να βγηκε στα δεξια (εκει που βγαινουν οι προτεινομενοι φιλοι και 1002 βλακειουλες) και να το πατησες. Απο εκει και υστερα, αυτο το ατομο εξαφανιστηκε απο τους προτεινομενους για φιλους μεχρι που ανακαλυψες οτι αποδεχτηκε το αιτημα φιλιας. 

 

Προτεινομενοι βγαινουν οποιοι να'ναι. Ατομα που ειχες και εσβησες, ατομα με τα οποια εχετε εστω και 1 κοινο φιλο ,ατομα που μολις ανοιξαν προφιλ και ειναι ασχετα με εσενα και με οποιονδηποτε αλλο (και μπορει να ειναι και spam profiles) . 2-3 φορες μου συνεβει. Καθως σκρολλαρα να πατησω σε καποιο ατομο χωρις να παρω καν πρεφα , και να μη θυμαμαι που ειχα στειλει.

 

Βεβαια πλεον μπορεις απο το activity log (αρχειο δραστηριοτητων ) να δεις τι εκανες ακριβως. 

Link to comment
Share on other sites

Στο αρχειο δραστηριοτητων που ειχα παει ,δεν ειχε καταγραφει κατι σχετικο.Το ειχα ψαξει θυμαμε.

Σχετικα με την επιβεβαιωση,ενα τεστ που ειχα κανει σε αγνωστο ,οταν πατησα "προσθηκη στους φιλους" με ρωταγε αν γνωριζομαστε κτλ.

Πολυ πιθανων εαν εισασταν ηδη φιλοι καποτε με καποιον να μη σου κανει αυτη την ερωτηση/επιβεβαιωση,και να εγινε οπως λες,καταλαθος απο αυτους που βγαινουν στα δεξια.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εφοσον γινει δεκτο το αιτημα, στο αρχειο δραστηριοτητων εξαφανιζεται η σχετικη δραστηριοτητα "στειλατε αιτημα φιλιας" , και εμφανιζεται το "ειστε πλεον φιλοι" ή κατι τετοιο. ΑΡα αποκλειεται να το βρεις. 

 

Ειναι το πιο πιθανο σεναριο το καταλαθος. Τα υπολοιπα ειναι λιγο δυσκολοτερα :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.