Jump to content


Θεμα με ηχεια λαπτοπ


Recommended Posts

Εχω το toshiba satellite A300-1TM και εδω και πολυ καιρο τα ηχεια του τα εσωτερικα ακουγονται χαλια, τριζουν και γενικως δεν ακουγονται σωστα. Μαλλον τα εχουν παιξει αφου οταν συνδεω ακουστικα ακουγεται τελεια ο ηχος. Τα ηχεια του λαπτοπ πρεπει να αλλαχτουν? και αν ναι πως και ποια ειναι η διαδικασια? η δεν συμφερει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τρίζουν από διάφορα σκουπίδια σκόνες που έχουν μαζευτεί με τον καιρό...εκτός να μιλάς για παραμόρφωση ακόμα και στην ελάχιστη ένταση που σημαίνει οτι ίσως να έχουν όντως πρόβλημα και να πρέπει να αλλαχτούν. 

οπότε αν ξέρεις να πάρεις πρόσβαση στα ηχεία να ρίξεις ένα καθάρισμα με πινελάκι και λίγο φύσημα σκόνες....αλλιώς πάς παρακάτω για αντικατάσταση.

 

 

http://www.cheap-laptop-parts.co.uk/Cables-Connectors/Speakers/TOSHIBA-SATELLITE-A300-A300-1TM-SPEAKER-SET-6039B0019601.htm

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι τον τελευταιο καιρο πρεπει ηδη να τα παω σε καποια ενταση για να αρχισει να ακουγεται ο ηχος..π.χ. μπορει να τα εχω στο 20 και να μην ακουγεται να ακουγεται ελαχιστα και να πρεπει να τα παω στο 30 για να ακουγεται

Link to comment
Share on other sites

εψαξα πως ανοιγουν το λαπτοπ και δεν μου φαινεται τοσο απλο μιας και ετσι να αποσυναρμολογησω το λαπτοπ τελειως δεν το εχω κανει μονο σε σταθερους κλπ η μικρες αλλαγες σε λαπτοπ..περιπου για να το φτιαξει ενας τεχνικος ποσο θα μου παρει?μπορει να ειναι και χαζη η ερωτηση μου

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.