Jump to content



Shark


Daffy

Recommended Posts

Παιδια χαιρετω σας και χρονια πολλα...

Ηρθε η στιγμη να αγορασω ενα καινουριο κουτι για το pc μου... Σιγα σιγα ετοιμαζεται και η υδροψυξη, οποτε, υπαρχει και η σκεψη να τα τοποθετησω ολα μεσα στο κουτι... Εχω υποψην μου το Shark της Thermaltake, που ειναι full tower...

Ακολουθειστε το παρακατω λινκ: http://www.thermaltake.com/xaserCas...k/sharkmenu.htm

Υπαρχει σε μαυρο και ασημι... Το παρακατω λινκ θα σας παρουσιασει το μαυρο κουτι... http://www.thermaltake.com/xaserCas...k/sharkmenu.htm

Ευχαριστω προκαταβολικα οσους ασχοληθουν μαζι μου... Τυχον προτασεις απολυτως θεμιτες... Και παλι καλες γιορτες...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο και καλό εσωτερηκό αλλά προτημώ να πάρω ένα Stacker ή ένα Lian-li.

Με παρόμιο εσωτερηκό αλλά όχι τόσο όμορφα υπάρχουν κουτιά της chieftec

τα οποία με μόντες και πολύ μεράκι μπορούν να γήνουν κουκλιά...

Δες αυτό το τερατάκι...

http://www.chieftec.com/products/Workcolor/CA-01.htm

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ομορφα κουτακια,αλλα το Stacker ειναι γεματο θεσεις για drives, και το Lian-Li εχει πολλες θεσεις για δισκους, που δεν 8α χρειαστω (και η τιμη ειναι ακριβη)... Σκεφτομουνα οτι μπορει να αλλαξω και το πλαινο παραθυρο, ωστε να φαινεται το εσωτερικο του....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daffy [Σήμερα, στις 12:50]

Σκεφτομουνα οτι μπορει να αλλαξω και το πλαινο παραθυρο, ωστε να φαινεται το εσωτερικο του....

Aν μιλάς για το Shark μάλλον θα μοντιφάρεις το δικό του πλαϊνό γιατί δεν υπάρχει TT πλαϊνό με ακρυλικό παράθυρο.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα το shark απο τα Multirama (η καταθεση στην τραπεζα ειχε γινει την πεμπτη).

Το κουτι ειναι αρκετα ομορφο, σχετικα ευριχωρο και τα καλωδια μαζευονται ευκολα...

Εχει και καποιες πολυ καλες λεπτομεριες οπως στους δισκους που πατανε πανω σε κατι μαλακο

σαν λαστιχο για να μην τριζουν και το κλιπ για τις PCI καρτες που τις πιανει ολες μαζι.

(Σημειωση: το κουτι δεν ειναι δικο μου αλλα ενος φιλου)

Στα αρνητικα του κουτιου ειναι κατα την αποψη μου το πλαϊνο που δεν ειναι παραθυρο αλλα

τρυπιο με αποτελεσμα πιστευω να ρουφαει ο πισω ανεμιστιρας σκονη απο εξω. Επισης δεν

μου αρεσε που ενω ολο το κουτι ειναι πολυ ελαφρη η πορτα ειναι βαρια λες και δεν ειναι απο

αλουμινιο και δεν ανοιγει μεχρι 180 μοιρες οπως σε αλλα κουτια... Τελος βρισκω δυσκολο τον

καθαρισμο του μπροστα φιλτρου για τον οποιο πρεπει να ανοιξεις ολο το μπροστα καπακι μεσω

6 κλιπ

Κατα τα αλλα πιστευω οτι ειναι ενα παρα πολυ καλο με πολλες ευκολιες (οπως και το removable

tray) κουτι απλα με 15 ευρο ακομα μπορεις να παρεις Stacker

(Δυστηχως photo δεν ειναι δυνατον να βγαλω διοτι δεν εχω ψηφιακη φοτογραφικη μηχανη :( )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.