Jump to content



ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ FORUM


fideboras

Recommended Posts

Χρόνια πολλά παιδια!

Έχω δύο ερωτήσεις να σας κάνω:

1. Θέλω να κατεβάσω το magic partition (δωρεάν εννοείται !!!!). Στο δίκτυο βρήκα demo εκδόσεις που είναι τελείως άχρηστές. Που θα βρω ολοκληρωμένη έκδοση και να δουλεύει πλήρως;Αν έχεται κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα κατα νου απλά το προτείνεται!

2. Αγόρασα ένα φορητό πριν κανα δυο μήνεσ και θέλω να του κάνω format. To αγόρασα με xp home και θέλω να του βάλω τα xp pro.Το cd με τους drivers γράφει ότι κάνουν για home edition. θα συναντήσω κανά πρόβλημα ασυμβατοτητάς

με τα profesional.Πειράματα και format σε επιτραπέζιους έχω κάνει αρκετές φορές αλλά τώρα με το φορητό κολλάω μην κάνω καμμια πατατά!

Καλή πρωτοχρονιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες,

Για full εκδόσεις λογισμικού δεν θα μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε, είναι ενάντια στους κανονισμούς του φόρουμ.

Όσο αφορά τους οδηγούς, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, αν και θα σου συνιστούσα να κατεβάσεις από το site της κατασκευάστριας εταιρίας του φορητού σου, τους νεώτερους :)

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το κάνεις από τα windows?

Όταν πας να εγκαταστήσεις τα pro, φτειάχνεις το partition που θέλεις για το λειτουργικό και μετά την εγκατάσταση μέσα από τα windows φτειάχνεις όσα partitions θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες και από εμένα.

Κάνε αυτό που σου λέει ο RootX. Αν τώρα θέλεις να κάνεις partitions χωρίς να κάνεις format, σου προτείνω το acronis partition expert. Το είχα βρεί παλιά στο Computer Για Όλους και, αν και λιτό, κάνεις τη σουλειά σου τέλεια. Στείλε μου πμ άμα το θες.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και αυτο που λέτε. Βασικά θέλω τα partisions για να εγκαταστήσω τα linoux που θέλουν ειδικό format. Έχω το suse 9.1 που και αυτό πρέπει να κάνει partisions. Θα πειραματιστώ και όπου βγει.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fideboras

Γίνεται και αυτο που λέτε. Βασικά θέλω τα partisions για να εγκαταστήσω τα linoux που θέλουν ειδικό format. Έχω το suse 9.1 που και αυτό πρέπει να κάνει partisions. Θα πειραματιστώ και όπου βγει.

Ευχαριστώ.

κατα την εγκατασταση του Linux θα αλαξεις απο το partition προγραματακι που εχουν ολα τα linux στο setup τους το tag του partition που εχεις δημιουργησει απο τα windows (νομιζω 82 ειναι το filesystem και 83 το swap)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.