Jump to content



Ποια 960 θα περνατε ? η μηπως 380 ?


Recommended Posts

Δες εδώ στις κριτικές (μετάφραση στα αγγλικά για να καταλάβεις) ο ένας τροφοδοτεί r9 285, άλλος r9 280x αυτό το σχόλιο 

δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, δες και τα συστήματα τους.

 

 

 

So far, absolute buy recommendation! Have the power supply for the past 4 weeks in operation. It purrs like a kitten in front of him (not audible). My system: AMD Athlon X4 860K Thermalright AXP-100 MSI A88XI AC Mini ITX FM2 + Kingston HyperX 8GB Sapphire Radeon R9 285 2GB ITX COMPACT OC Silverstone RVZ01 be quiet! POWER 2 400W 80+ Bronze All components are adequately supplied, it is even a bit OC for CPU + graphics card in it. All in all a super power supply, remarkable quiet for the size, beautiful black cable sheathing and plentiful connector selection.

 

 

 

Provides an Intel Core i5 on a ASRock B85m with 8GB memory and a Radeon R9 280X. No problems so far. Could be a bit quieter but my claim is there also a little higher because I use my system in the living room.
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ στις κριτικές (μετάφραση στα αγγλικά για να καταλάβεις) ο ένας τροφοδοτεί r9 285, άλλος r9 280x αυτό το σχόλιο 

δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, δες και τα συστήματα τους.

 

 

 

Κομπλεδουρα τοτε .... παω για την 380 που ειναι και σχετικα πιο future proof 

ειδικα την στιγμη που οι τιμες ειναι ολοιδιες 

 

Και εφοσον θα το χτυπησω την επομενη βδομαδα , ΙΣΩΣ να αξιζει να παω σε αυτην την υλοποιηση 

Τα 4GB εχω την εντυπωση πως ποιανουν καλυτερα τοπο στην 380 , ειδικα οταν προκιτε απλα για 15-20ε παραπανω (κυριος για τα frames drops ) 

 

Μου την δινει ομως που απο την be!quiet μου λενε οτι εχει 2rails το τροφοδοτικο ....εγω ο ιδιος το εχω ξεκοιλιασει και εχω δει πως ολες οι συνδεσεις των καλωδιων ξεκινανε απο το ιδιο σημειο ...

Τελος εδω βλεπω πως 200w για την 960 και 250w για την 380 ... αμα αληθευει η διαφορα ειναι πολυ μικρη απο την στιγμη που ειμαι εντως οριων 

 

 

 

 

 

Πρωινο εντιτ , τωρα που γυρισα εριξα μια ματια σε ολες τις καρτες του digital master

Η palit σαν μαρκα αξιζει?  Γιατι ΑΥΤΗ εδω  , με καλυπτει και απο τιμη , και απο μηκος .....και εχει 2 fans (αρα κλοκαρω και οσο παει για 24/7 ) 

 

 

 

 

 

 

 

Dear Customer :

Sorry that AMD announce that the 380 card must have at least 500W to driver it well.

Although the test report indicated it should work but we cannot fully guarantee this.

Thanks.

 

Οτι νανε ,.... βγαζουν προιοντα και ουτε καν καθονται να τα τεσταρουν οι ιδιοι .... οτι τους πει ο απο πανω 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Η palit σαν μαρκα αξιζει? Γιατι ΑΥΤΗ εδω , με καλυπτει και απο τιμη , και απο μηκος .....και εχει 2 fans (αρα κλοκαρω και οσο παει για 24/7 )

 

247mm λέει στο official site.

http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=2441

 

Maximum graphics card length 170mm λέει στο review για το κουτί σου.

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2015/01/14/raijintek-metis-review/1

 

Πώς σκοπεύεις να τη χωρέσεις?

Link to comment
Share on other sites

247mm λέει στο official site.

http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=2441

 

Maximum graphics card length 170mm λέει στο review για το κουτί σου.

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2015/01/14/raijintek-metis-review/1

 

Πώς σκοπεύεις να τη χωρέσεις?

 

 

Ασε τι λενε τα specs , μεχρι 26-25 εκατοστα χωρανε   (λογο του οτι εχω sfx τροφοδοτικο και δεν εμποδιζει )

 

@tommybertsen

Αμα βαριεσε , μηπως μπορεις να μου πεις στο ποσο %% αρχιζουν και ακουγονται ? (νταξ οχι ενα φουυυυυ , αλλα να ειναι σπαστικος ο ηχος ) 

Σε review της 960 λεει πως ποτε δεν ξεπερνανε το 45-50% σε λειτουργια 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Πανω απο το 60% το νιωθεις αρκετα. Ακουγονται και πιο πριν , αλλα οχι τοσο ωστε να πεις οτι δεν ειναι υποφερτο.  Στο 85% ειναι αρκετος φυσικα ο θορυβος, αλλα εμενα εχει 3 ανεμιστηρια και κανουν περισσοτερο, σιγουρα. Συν οτι εμενα ανεβαζει πιο ευκολα θερμοκρασιες. Αν εισαι στο 50% τους με τη χρηση που θα κανεις, δε θα την ακουσεις ποτέ :p 

Link to comment
Share on other sites

Πανω απο το 60% το νιωθεις αρκετα. Ακουγονται και πιο πριν , αλλα οχι τοσο ωστε να πεις οτι δεν ειναι υποφερτο.  Στο 85% ειναι αρκετος φυσικα ο θορυβος, αλλα εμενα εχει 3 ανεμιστηρια και κανουν περισσοτερο, σιγουρα. Συν οτι εμενα ανεβαζει πιο ευκολα θερμοκρασιες. Αν εισαι στο 50% τους με τη χρηση που θα κανεις, δε θα την ακουσεις ποτέ :p

 

 

 

GG τοτε , επισης νομιζψ η δικια σου εχει 90+80+80 ανεμιστηρες , οποτε ισως τα 80αρια να προσθετουν θορυβο χωρις να υπαρχει λογος 

Αν και να σου πω .... αμα η καρτα ζεσταθει θα σημαινει πως παιζω καποιο καλο παιχνιδι , αρα θα εχω τα ηχεια στο φουλ , οποτε παλι δεν θα το ακουσω   :p

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι 92 80 80 έμενα και κάνουν λίγο θόρυβο αλλά σκέψου, είμαι με θερμοκρασίες δωματίου 30+ και έχω ανεμιστήρα ο οποίος είναι 30 ετών και σκεπάζει ακόμη και τη μουσική [emoji14]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.