Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ GALAXY S3


SirMomus

Recommended Posts

Καλως σας βρηκα αρχικα μιας και ειναι το πρωτο μου ποστ αυτο..
Εχω προβλημα με το s3 οπως λεει ο τιτλος και μαλλον ειναι μπαταρια

Τι εγινε:
1. χαλασε το power button
2. ανοιξα το κινητο και το αφαιρεσα
3. εβαλα το κινητο στη φορτιστη και το ανοιξα με το τρικ που βγαζεις και ξαναβαζεις γρηγορα τη μπαταρια(μιας και δεν ειχα κουμπι) δηλ force battery restart
4. οταν ξαναβγαλα την μπαταρια γιατι ειχα θεματακι με τη σιμ και, το τρικ δε δουλεψε..
βασικα βαζω το κινητο στη φορτιστη αλλα δεν ανταποκρινεται λειτουργια στην οθονη..εν τελει δουλεψε καπως..ακομα δεν καταλαβα πως, αλλα επειδη ξαναχα προβλημα και την εβγαλα(ναι 1000 προβληματα καλυτερα να το πεταξω θα μου πειτε...αλλα δε θελω:( ) την τριτη φορα παρα τις πολλες προσπαθειες δεν δειχνει να φορτιζει

Οι σκεψεις μου:1. ειτε ειναι νεκρη η μπαταρια(αλλα μου κανει εντυπωση που και τις αλλες φορες χρειαστηκε μερικες προσπαθειες)
2. το usb port
3.καηκε η οθονη
4.πρεπει να κανω κατι με το σημειο της πλακετας οπου αφαιρεσα το power button

Οποιος μπορει ας βοηθησει με λυσεις :///
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχεις πειράξει αρκετά το τηλέφωνο, δε μπορείς να είσαι σίγουρος τι φταίει.

Αρχικά, η πιό εύκολη λύση είναι, να βάλεις τη μπαταρία σου σε κάποιο άλλο να δεις τι κάνει και αντίστοιχα να βάλεις μια άλλη στο δικό σου.

Από εκεί και πέρα προχωράς ανάλογα με το τι θα δεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις κάψει τη μητρική του...αν ήσουν αθήνα έχω και εγώ s3 και μπορούσαμε να κάνουμε καμια δοκιμή με τα parts. Προσωπικά πέρασα custom rom Archidroid 3.1(βασισμένη σε CM12.1-Android 5.1.1) και είναι σαν να έχω καινούριο κινητό...

 

Υ.Γ.: Αν τελικά πάρεις καινούριο ενδιαφέρομαι για την οθόνη του παλιού σου, μιας και η δικιά μου έφαγε μια σάρδα και έχει κάτι ραγίσματα τόσα με το συμπάθειο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αναστηθηκε... αφησα τη μπαταρια μερικες μερες να κατσουν τα υγρά και ειναι ολα κομπλε...απλα πρεπει να αλλαξω κουμπάκι. Σκέφτομαι και την αγορά νεου συγχρόνως αλλά μαλλον θα το κρατήσω. Εσύ για τι τιμη ενδιαφερεσαι αν αλλαξω να σ εχω στο νου μου...δουλευει κανονικότατα ολα κομπλε μπορω να του βαλω και το κουμπακι απλα η μπαταρία ειναι 2 χρονων

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.